Spela Casino New Casino Преглед

Age Limit
Spela Casino
Spela Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (21)
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Бугарија
Грузија
Данска
Канада
Кина
Мексико
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Полска
Русија
Турција
Украина
Унгарија
Хрватски
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (5)
French Roulette Gold
БакараБлек ЏекРулет
Слотови
ЛиценциЛиценци (3)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
AstroPay
Bank transfer
Boku
Credit CardsDebit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardPrepaid Cards
Rapida
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (19)
Bally Wulff
Big Time Gaming
Elk Studios
Evolution GamingEzugi
Gamomat
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Oryx Gaming
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

About

Казиното Spela е новодојденец на сцената на iGaming, откако ги отвори вратите само во 2018 година. Онлајн казиното Spela гарантира часови за забава, брзи плаќања и без досада. Релаксирачката сино-зелена палета на бои и елегантниот, лесен дизајн на Spela Casino веднаш ќе ве шармираат.

Но, огромниот број на игри во неговата библиотека – кои ви ги донесоа најдобрите светски развивачи на софтвер – е една од нејзините примарни продажни места.

Games

Над 1.300 игри се достапни во лобито за игри, повеќето од нив се слотови со различни теми, концепти и типови на бонуси. Колекцијата е и спектакуларна и значителна, што значи дека ќе продолжи да го шокира вашиот свет уште долго време.

Ако барате џекпот, Spela нема да ве изневери, со над 40 прогресивци за избор, вклучувајќи ги и титулите кои соборуваат рекорди како Mega Moolah и Mega Fortune.

Withdrawals

Visa (кредитни и дебитни картички), Mastercard (кредитни картички), NETELLER, ecoPayz, банкарски трансфер и Entropay се сите опции за повлекување. Индивидуалните плаќања се движат од 10 € до 2300 €, со неделен максимум од 5500 € и месечен максимум од 22.000 € на располагање. Ова може да се прилагоди за ВИП играчи.

Валути

EUR, USD, GBP, CAD, AUD, CHF, SEK, DKK, RUB, NOK, PLN, RON, MXN, CZK, HUF, ZAR, TRY, BGN, CNY, HRK, KRW, PEN, NGN, GEL и UAH се поддржани валути од казиното Spela.

Bonuses

Во моментов, Казиното Spela има четири понуди за бонус за казино, вклучувајќи бесплатни вртења во вторник, бонус од 25% до 100 евра во петок и еднократен 100% бонус до 100 евра на игри во живо. Бонусот за добредојде се дели помеѓу вашите први четири депозити за нови клиенти.

По првиот бонус, ќе добиете 100% бонус за совпаѓање до 200 € плус 100 бесплатни вртења со Starburst, проследено со 50% бонус за натпревар до 200 € и 25% совпаѓање до 300 €. Конечно, достапна е и четврта стимулација од 25% до 300 евра. Како резултат на тоа, можете да уживате во бонус за добредојде до 1000 евра и 100 бесплатни вртења во казиното Spela.

Languages

Англиски, шведски, германски, фински и норвешки се меѓу јазиците достапни во казиното Spela.

Software

Со разновиден избор на највисоко оценети казино игри од Play'n GO, Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, QuickSpin, Red Tiger Gaming, GAMOMAT, Push Gaming, iSoftBet, SkyWind и Yggdrasil, Spela Casino има за цел да го испорача најдоброто во играњето .

Со Evolution Gaming, Yggdrasil и Red Tiger Gaming на одборот, ова е прилично вкусен избор на софтвер што создава навистина актуелно лоби!

Support

Spela има свој тим за поддршка на клиентите, бидејќи е дел од Genesis Global. До овие високо квалификувани претставници за услуги на клиентите може да се дојде преку функцијата за разговор во живо на нивната веб-локација.

Можете да ги контактирате и преку телефон на +356 20341518 или преку е-пошта на support@spela.com. За играчите кои претпочитаат прво да ги преземат работите во свои раце, веб-страницата вклучува обемна секција за ЧПП.

Deposits

Платниот систем на Spela Casino е многу едноставен. Секој депозит е потполно бесплатен, може да се направи веднаш и може да се направи за само 10 евра. Со некои исклучоци за одредени банкарски методи, максималниот износ по трансакција е 5000 евра.

Следното е список на сите партнери за плаќање: Visa (кредитна и дебитна картичка), Mastercard (кредитна и дебитна картичка), Instant Banking, paysafecard (до 1000 €), Zimpler (до 900 €), ecoPayz (до 1000 евра), NETELLER и Trustly.