Најновите онлајн казина за Microgaming 2024

Новите онлајн казина се лансираат континуирано, демонстрирајќи ја брзата експанзија и развој на индустријата. Како што напредува 2024 , овој преглед на Microgaming ќе покаже како работи легендарниот провајдер на софтвер.

Ќе ни биде цел да разговараме за најдобрите нови казина на Microgaming кои се достапни, како и за обемната библиотека на игри што Microgaming ја развиваше низ годините. Исто така, во овој преглед има доста детали за специфичните карактеристики на овие нови казина, како што се безбедноста и лиценцирањето, софтверските карактеристики и дарежливите бонуси.

Најновите онлајн казина за Microgaming 2024
Microgaming наспроти Playtech - кој развивач на игри е подобар?

Microgaming наспроти Playtech - кој развивач на игри е подобар?

Microgaming и Playtech се два од најпознатите брендови во историјата на iGaming бизнисот. Тие произведоа одлични игри кои им се допаѓаат на новодојденците и ветераните од средината на 1990-тите. И двајцата се пофалени за нивниот пионерски дух, обемните каталози на игри и возбудливите визуелни слики.

Детален преглед на игри во казино Microgaming

Детален преглед на игри во казино Microgaming

Microgaming е една од најстарите компании во секторот за онлајн коцкање, која започна во 1994 година. Фирмата изгради репутација на силата на својата импресивна библиотека, која вклучува повеќе од 800 различни висококвалитетни казино игри.

Детален преглед на слот игри Microgaming

Детален преглед на слот игри Microgaming

Microgaming е гигант во iGaming и стана таков благодарение на неговата посветеност на производството на некои од најпрофитабилните слот игри досега со привлечни заплети и зачудувачки визуелни слики.

Добрите и лошите страни на бонусите за казино Microgaming

Добрите и лошите страни на бонусите за казино Microgaming

Бонусите во казиното се една од најпривлечните карактеристики на новите онлајн сајтови за коцкање, привлекувајќи милиони играчи од целиот свет. Microgaming казината се добро познати по нивните дарежливи стимулации. Овие бонуси доаѓаат во различни форми. Најчестите се бонуси за добредојде, бесплатни вртења, бонуси без депозит и понуди за депозити за редовни играчи.

Добрите и лошите страни на софтверот за казино Microgaming

Добрите и лошите страни на софтверот за казино Microgaming

Како пионер на софтверот за онлајн казино, Microgaming е доминантна сила во индустријата од нејзините почетоци во 1994 година. Овој повеќекратно наградуван провајдер го промени лицето на iGaming со своите иновативни, висококвалитетни казино игри и моќен софтвер.

Еволуцијата на Microgaming казино производи

Еволуцијата на Microgaming казино производи

Microgaming, сега бренд за домаќинство меѓу играчите на онлајн казино, започна во 1994 година кога го разви првиот софтвер дизајниран експлицитно за iGaming. Оттогаш, производите на компанијата се широко признати како едни од најдобрите во индустријата.

Истражување на бонусните карактеристики во игрите во казино Microgaming

Истражување на бонусните карактеристики во игрите во казино Microgaming

Microgaming е незаменлив софтверски провајдер на казино игри за онлајн-локации за коцкање. Компанијата е лидер во бизнисот со игри од своето основање во 1994 година. Microgaming отсекогаш се фокусирал на задржување на играчите ангажирани низ целата нејзина библиотека на игри, вклучувајќи сè, од светкави слотови до класични игри на маса.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Image

Нови игри од Microgaming

Microgaming заработи репутација за редовно додавање нови, оригинални игри до нејзината библиотека. Microgaming објави многу нови наслови помеѓу 2022 и 2023 година, зацврстувајќи го статусот на компанијата како врвен провајдер на софтвер во индустријата за онлајн коцкање. Еве неколку нови Microgaming игри за кои треба да бидете свесни.

Jurassic Park Remastered

Еден од најистакнатите нови Microgaming слотови е Jurassic Park Remastered. Објавена во 2023 година, оваа игра е подобрена верзија на оригиналниот слот Jurassic Park на Microgaming. Реалистичните икони на диносаурусите во играта и застрашувачката позадина на тема џунгла успешно ги транспортираат играчите во светот на Паркот Јура.

Ремастерираната верзија на играта е супериорна во однос на оригиналот во секој поглед, вклучувајќи го и визуелниот квалитет. Има 243 шанси за победа на своите пет ролни и три реда. Режимот за предупредување T-Rex додава до 35 дивини на ролните, а бонусниот круг на бесплатни вртења доделува до 12 бесплатни игри со различни модификатори на тема диносауруси.

Посејдон се крева

Poseidon's Rising, уште еден филмски слот објавен во 2023 година, го истражува светот на Посејдон, античкиот грчки бог на морето. 25-те фиксни линии за плаќање во оваа игра се распоредени на мрежа 5x3. Длабочините се прикажани уметнички, додека Посејдон е симбол на макарите.

Функцијата Respins на Poseidon Rising е едно од највозбудливите додатоци на играта. Овој бонус се активира кога Посејдон ќе ја заземе целата трета ролна и ќе додели три обиди за враќање, при што може да се појават повеќе диви симболи. Функцијата Бесплатни вртења може да обезбеди до 30 бесплатни игри и 10x множител за играчите во оваа игра.

Кралицата на Александрија WowPot

Лансиран во 2022 година, кралицата на Александрија WowPot WowPot ги води своите корисници низ богатата историја на Египет. Играта има традиционална мрежа 5x3 и 10 линии за фиксна победа. Неверојатни визуелни слики, вклучувајќи блескави скараби и блескави фараони, ја доловуваат волшебноста на древниот Египет.

Джакпотот WowPot е една од најкарактеристичните карактеристики на играта. Оваа нова функција има четири уникатни џекпот, од кои најголемиот е WowPot, кој секогаш изнесува најмалку два милиони монети. Одговорите на играта и карактеристиките на дивините кои се прошируваат, исто така, им даваат можност на играчите да освојат широк спектар на дополнителни награди.

Арена на злато

Microgaming's Arena of Gold е фантастична игра со слот-машина сместена во ерата на гладијаторските натпревари на Римската империја. Иако беше објавен во 2020 година, тој има мрежа 5x3 и 25 фиксни линии за плаќање и сè уште се смета за еден од новите слотови на Microgaming.

„Арена од злато“ е визуелно ремек дело, од нејзината заднина од колосеум кој го одзема здивот до неговите брилијантно дизајнирани симболи (лавови, орли и гладијатори од сите ленти). Златниот римски император служи како див, заменувајќи ги сите икони освен расфрланите и златните.

Image

Посветеноста на Microgaming за обезбедување разновидно искуство со игри се рефлектира во широчината на нејзината библиотека за игри. Тие имаат широк избор на жанрови, сите со уникатен дизајн, креативна механика и неверојатни визуелни елементи.

слотови

Microgaming произведува некои од најмногу добро познати слотови достапни денес. Тие вклучуваат различни теми, од митологија и фантазија до современа култура и традиционални машини за овошје. Еве неколку од најдобрите Microgaming игри:

 • Гром II: Нордиските богови и божици Тор, Один, Локи и Валкири се враќаат во ова продолжение на хит играта Thunderstruck. Има 243 начини за победа и многу дополнителни бонуси достапни во играта.
 • Бесмртна романса: Iconic Immortal Romance е љубовна приказна со вампирска тема раскажана како игра со автомат. Има 243 начини за победа и четири различни бонус игри.
 • Авалон II: Играјте го продолжението на хит слотот Авалон и придружете му се на Артур во неговата потрага по Светиот Грал во Авалон II. Обезбедува возбудливо искуство за играње со своите извонредни 3D визуелни и други дополнителни функции.

Игри на маса

Класичните игри на маса на Microgaming ги транспортираат играчите до возбудата на вистинско казино. Еве ги трите највозбудливи игри на маса во моментов:

 • Европска златна серија на рулет: Оваа европска рулет игра од златната серија дава реално визуелно и аудио искуство.
 • Вегас Стрип Блек Џек: Microgaming's Vegas Strip Blackjack е популарна игра на маса поради високиот поврат на играчот % и фактот што е верзија на блек џек.
 • Покер со 3 карти: Покер со три карти е брза и лесна покер варијација со два типа игра: Пар плус и Анте и игра.

Казина со дилери во живо

Microgaming влезе во доменот на казино игри во живо, дозволувајќи им на коцкарите да играат во вистински амбиент. Ако сте заинтересирани да испробате некои игри во живо, ова се оние што ги препорачуваме:

 • Рулет во живо: Рулетот во живо од Microgaming обезбедува висококвалитетно искуство со играње благодарение на различните прикази на камерата и искусниот дилер.
 • Блек Џек во живо: Пренесен во одлична резолуција и со многу достапни места, Live Blackjack симулира вистинска блек џек игра до секој детал.
 • Бакара во живо: Популарното игра со карти бакара влезе во казиното во живо со акција на повеќе маси и опционални странични облози.

Специјални игри

Специјалните игри на Microgaming обезбедуваат возбудлива алтернатива на стандардната цена за казино. Проверете ги овие три наслови ако барате нешто различно:

 • Бинго: Бинго игрите на Microgaming доаѓаат во различни стилови, секој со свој сет на правила и посебни додатоци.
 • Кено: Microgaming's Keno има елегантни визуелни слики и едноставна игра, што го прави одличен избор за секој што бара вообичаена игра во стил на лотарија.
 • Карти за гребење: Microgaming обезбедува многу игри со гребење карти со повеќе теми и награди.

Со обемната библиотека на Microgaming, сите видови гејмери ​​можат да откријат игри што им одговараат. Microgaming е целосно лиценциран и регулиран, што го прави искуството со игри безбедно.

Детален преглед на игри во казино Microgaming
Image

Иновативните игри на Microgaming се одликуваат со неколку суштински квалитети кои ги издвојуваат. Меѓу многуте одлични работи за овој истакнат софтвер се:

 • Широк избор на игри: Широката библиотека со игри на Microgaming е значајна продажна точка. Тие обезбедуваат многу игри за да одговараат на различни вкусови, со над 800 оригинални наслови и 1.200 варијации.
 • Иновативни карактеристики на играта: Microgaming е добро познат по инвентивните елементи што често ги вклучуваат во своите игри. Диви симболи, симболи за расфрлање, бесплатни вртења, мултипликатори, бонус игри итн.
 • Прекрасна графика и звучни ефекти: Игрите на Microgaming се добро познати по нивната неверојатна визуелност и дизајн на атмосферски звук. Компанијата користи врвна технологија за да гарантира дека нејзините игри се естетски пријатни и забавни.
 • Мобилна компатибилност: Microgaming постигна огромен напредок во компатибилноста со паметни телефони. Тие го направија тоа така што повеќето од нивните игри може да се играат без губење на квалитетот на мобилни уреди како паметни телефони и таблети.
 • Прогресивни џекпот: Microgaming ја разви најобемната мрежа на прогресивни џекпот игри во светот. Mega Moolah, една од нивните игри, го држи рекордот за најголема исплата од слот машина досега.
Добрите и лошите страни на софтверот за казино Microgaming
Image

Брендирани и џекпот слотови од Microgaming

Огромниот опсег на Microgaming слотови укажува на вештината на компанијата како развивач. Нивните интригантни брендирани слотови се засноваат на добро познати филмови, телевизија и други медиумски теми. Еве сè што треба да знаете за брендираните слотови на софтверот и џекпотот.

Брендирани слотови

Брендираните слотови често вклучуваат ликови или поставки од добро познати франшизи. Microgaming е дом на повеќе препознатливи брендови на слотови, секој со своја оригинална тема, висококвалитетна графика и возбудлива игра. Ова се трите најпрепознатливи:

 • Игра на тронови: Game of Thrones е адаптација на слотот на истоимената серија на HBO, која е пофалена од критиката. Постојат 243 начини на победа, визуелните изгледи се неверојатни, а музиката е движечка, совршено го опфаќа духот на шоуто.
 • Светот Јура: Заснована на филмскиот серијал Jurassic World, кој е познат од критичарите, оваа игра содржи иконски диносауруси и омилени ликови на обожавателите. Има многу додатоци и забавна игра што создаваат возбудливо искуство со игри.
 • Терминатор 2: Слот е заснован на популарниот научно-фантастичен филм Терминатор 2, вклучувајќи клипови и ликови од филмот. Играчите може да гледаат сцени од филмот додека ги вртат ролните и ги активираат бонусните кругови.

Джакпот слотови

Шансите за освојување на прогресивниот џекпот на слот развиен од Microgaming се доста високи. Над милијарда долари се искеширани преку нивната прогресивна џекпот мрежа, што ја прави најголемата во светот. Оние кои бараат шанса за голема исплата можеби ќе сакаат да ги играат овие слотови:

 • Мега Мула: Mega Moolah е еден од најпознатите прогресивни слотови на Microgaming. Еден среќен играч освоил скоро 18 милиони долари, што ја прави онлајн слот игра со најголема исплата досега забележана од Гинисовата книга на рекорди. Играта има чудна естетика со животинска тематика и играчите можат да освојат еден од четирите прогресивни џекпот по случаен избор.
 • Големи милиони: Прогресивниот џекпот во Major Millions, слот со воена тематика, има потенцијал да порасне до огромни размери. Тоа е директен слот на традиционален начин со само неколку линии за плаќање.
 • Кралот Кашалот: Овој прогресивен слот машина има кралска тема и неколку начини за победа. Прогресивниот џекпот што може да се освои со добивање на пет кралеви на деветтата линија за плаќање е дефинирачка карактеристика на играта.
Image

Нови Microgaming казина

Нови онлајн казина сè повеќе избираат да ги складираат своите библиотеки за игри со игрите на Microgaming додека компанијата расте и се развива.

Играчите се привлечени кон новите казина кои нудат игри на Microgaming поради воспоставената репутација на давателот за висококвалитетни игри и заштита на играчите. Играчите често може да земат специјални промоции и бонуси во овие казина како дополнителна придобивка.

Размислете за користење на CasinoRank за да го откриете најдоброто ново казино на Microgaming. Тоа е одлична почетна точка за секој љубопитен за најновите игри на Microgaming и многу фер бонуси.

Microgaming лиценци и безбедност

Безбедноста е од најголема важност додека играте игри. Посветеноста на Microgaming на безбедноста на играчите им донесе место меѓу нив најценетите развивачи на софтвер во индустријата.

Некои од најстрогите светски регулаторни организации дадоа лиценци за Microgaming. Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и Органот за игри на среќа на Малта се само два примери. Двете организации се придржуваат до упатствата кои гарантираат безбедност, правичност и отвореност на игрите на Microgaming.

Microgaming користи генератори на случаен број (RNG) за да се осигура дека сите резултати од играта се целосно случајни. Независните лаборатории за тестирање, како што е eCOGRA, вршат чести ревизии на технологијата Microgaming за да се осигураат дека таа продолжува да биде непристрасна.

Microgaming е исто така посветен на безбедноста на играчите и одговорно коцкање. Тие воведоа мерки и прописи за да го ограничат пристапот до малолетни лица и оние со проблеми со коцкањето. Репутацијата на Microgaming како лидер во индустријата и доверлив давател на услуги е зајакната со посветеноста на компанијата кон највисоките етички стандарди.

Image

Бонуси за онлајн казино се голем нерешен резултат за многу играчи, а казината на Microgaming не успеваат во овој поглед. Тие обезбедуваат неколку бонуси за онлајн казино Microgaming за да го подобрат вашето време за играње. Некои од најпопуларните бонус понуди во казината со Microgaming вклучуваат:

Бонуси за добредојде

Има бонус за добредојде достапни во речиси секое казино на Microgaming. Ова често се прикажува како бонус за депозит за натпревар, каде што казиното ќе додаде износ еднаков на вашиот првичен депозит на вашата сметка. На пример, ако бонусот за казино на Microgaming е 100%, ќе имате двојно повеќе пари за играње. Покрај паричниот бонус, новите играчи можат побарајте бесплатни вртења како Microgaming бонус без депозит за да ги користите на одредени слотови.

Бонуси без депозит

Играчите можат да ги тестираат игрите без никаков ризик благодарение на казината на Microgaming бонуси без депозит понудени од неколку казина на Microgaming. Бесплатните вртења или дополнителни готовина се два примери што се достапни во добро Microgaming казино без депозит бонус. Иако понекогаш доаѓаат со барања за обложување, тие се одличен начин за тестирање ново онлајн казино.

Повторно вчитај бонуси

Постојните играчи кои веќе депонирале во казиното се подобни за a бонус за повторно вчитување. Овој вид бонус е сличен на бонус за прв депозит при удвојување на вашите пари. Тоа е брилијантен начин да ги задржите клиентите инвестирани во казиното.

Програми за лојалност

Програми за лојалност се нудат во неколку казина на Microgaming благодарение на редовните клиенти. Поените што ги заработувате можете да ги користите за бесплатни вртења, враќање на готовина, па дури и уникатни бонуси колку повеќе играте. За дополнително да привлечат високи ролери, некои казина обезбедуваат ВИП програма со поволности како што се посветени менаџери на сметки и поголеми ограничувања за повлекување.

Пред да ја прифатите понудата на казино, целосно сфатете ги барањата за обложување и максималните износи за повлекување. Играчите во казината на Microgaming имаат пристап до бонуси дизајнирани да го подобрат нивното искуство со игри и, пак, нивните шанси за победа.

Истражување на бонусните карактеристики во игрите во казино Microgaming
Image

Microgaming тврди дека го претстави првиот вистински софтвер за онлајн казино во светот во 1994 година. Тие беа рани лидери во својата област, а нивната база на Островот им помогна да го постигнат тој статус.

Компанијата е пионер на неколку први во технологијата за онлајн коцкање низ годините. Првиот мобилен казино софтвер беше објавен во 2004 година, воведувајќи го златното доба на мобилното коцкање. Кога го објавија нивниот софтвер Viper во 2002 година, тој направи револуција и во индустријата за iGaming.

Провајдерот на софтвер е особено познат по развивањето на рекордниот онлајн слот Mega Moolah, кој има прогресивна награда. Џекпотот надмина 18 милиони долари, поставувајќи нов рекорд.

Всушност, Microgaming е широко признат како најдобар развивач на софтвер iGaming поради овие успеси и многуте награди што ги собраа за иновации.

Во однос на забавата, безбедноста и правичноста, Microgaming навистина има направено прекрасна работа досега. Нивната континуирана експанзија и успех се доказ за нивната способност да одговорат на динамичната природа на iGaming индустријата за да можат да продолжат да им обезбедуваат на гејмерите најдобра можна услуга.

Microgaming наспроти Playtech - кој развивач на игри е подобар?
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Најновите добитници на Мега Мула прогресивен џекпот
2023-07-02

Најновите добитници на Мега Мула прогресивен џекпот

Mega Moolah од Microgaming е легендарен слот машина по сите стандарди. Оваа прогресивна игра со џекпот прави инстант милионери од 2006 година. Интересно е што тоа е слот со ниска нестабилност, што значи дека вашите шанси да постигнете исплата не се толку долги колку што мислите. Но, иако Mega Moolah создаде рекордни победи на неколку слотови претходно, во последно време нема многу информации за неговите победници. Поради оваа причина, вредниот тим на CasinoRank одлучи да копа длабоко и да дознае какви било информации за победниците на џекпот на Мега Мула во 2023 година.

Најдобрите нови онлајн казино игри за почетници во 2024
2023-03-08

Најдобрите нови онлајн казино игри за почетници во 2024

Онлајн казино игрите доаѓаат во различни стилови и правила. Сега, ова значи дека наоѓањето на најдобрите казино игри за почетници може да биде потехничко отколку што изгледа. Играчите мора да ги земат предвид карактеристиките како правилата на играта, враќањето на играчот, нивоата на влогови и многу повеќе.

Нови онлајн слот игри
2021-04-05

Нови онлајн слот игри

Слот игра љубителите имаат повторно расипан избор поради многуте достапни слотови кои им нудат на играчите возбудлива можност да освојат огромни суми на пари или да ја постигнат наградата за џекпот. Овие игри се достапни на компјутер, мобилни и Mac уреди, што им го олеснува на играчите да играат ново казино слот игри.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што прави Microgaming?

Кога станува збор за софтверот за онлајн казино, Microgaming е меѓу најдобрите во светот. Тие се добро познати по нивната широка библиотека со казино игри, која вклучува сè, од слотови до игри со карти и маса како блек џек и рулет до покер, па дури и опции за дилер во живо.

Кој е сопственик на Microgaming?

Microgaming е основана во 1994 година и е со седиште на Островот Ман. Мартин Мошал ја започна компанијата во 1994 година и сега е значаен играч на пазарот на софтвер за онлајн игри. Организацијата има силна култура на иновации и секогаш се стреми кон најиновативното онлајн играње.

Дали Microgaming сега Игрите се глобални?

Ниту Microgaming ниту Games Global не се поврзани на кој било начин. Додека двете фирми обезбедуваат услуги на пазарот за онлајн игри, тие се разликуваат една од друга и имаат посебни сопственици и менаџерски тимови.

Колку Microgaming игри има?

Од 2023 година, Microgaming ќе има издадено над 800 оригинални казино игри со над 1.200 верзии. Секој месец во нивната библиотека се додаваат нови игри, а вие можете да изберете од голем број слотови, игри на маса и игри со дилери во живо.

Дали игрите на Microgaming се фер и редовно тестирани?

Да, Microgaming е посветен на обезбедување на целосно фер игри. Генератор на случаен број (RNG) ги генерира сите резултати од играта по случаен избор. Дополнително, eCOGRA, независна агенција за тестирање, потврдува дека игрите на Microgaming се фер, случајни и редовно управувани од одговорен оператор.

Каде можам да најдам Microgaming игри на интернет?

Можете да играте Microgaming игри во широк спектар на нови онлајн казина. Користете ја најдобрата листа на казина на CasinoRank, која ги рангира и прегледува новите казина врз основа на многу карактеристики, како што се изборот на игри и безбедноста, за да ги најдете најдобрите страници за коцкање што го обезбедуваат обемниот каталог на игри на Microgaming.

Кои се најпознатите слотови на Microgaming?

Со текот на годините, Microgaming објави неколку добро одиграни слотови. Со својот огромен прогресивен џекпот, Mega Moolah е една од нејзините најпрепознатливи игри. Immortal Romance е уште еден слот со својата тема за вампири и одлични бонус функции. Thunderstruck II, продолжение на оригиналниот слот, има нови ликови и бонус функции. Game of Thrones е достапна во две варијации врз основа на популарната ТВ-шоу.

Може ли да играм игри на Microgaming за вистински готовина?

Новите онлајн казина во кои се одржуваат игри на Microgaming им овозможуваат на играчите да обложуваат вистински пари на нивните игри. Овие казина често прифаќаат различни опции за депозит и наплата, што го прави погодно за играчите.

Што го издвојува софтверот Microgaming?

Игрите на Microgaming се добро познати по нивниот врвен дизајн и модерни визуелни и аудио. Нивните прогресивни џекпот се популарни, а досега имаат дистрибуирано преку милијарда долари. Повеќето од игрите на Microgaming се оптимизирани и за играње преку мобилен телефон, така што клиентите можат да уживаат во своите омилени без разлика каде и каков уред користат.