Нови онлајн казина во Македонија 2023 година

Прегледот на новите казина е задача што треба да ја изврши независно лице со темелно искуство играјќи во различни онлајн казина. New CasinoRank работи со професионални писатели и рецензенти со длабоко знаење и страст за коцкање. Прегледите направени од CasinoRank се независни и секогаш ги земаат предвид најважните фактори за избор на нови онлајн казина за играње за нови, како и искусни коцкари.

Ќе ги разгледаме најважните фактори при изборот на која нова страница за онлајн казино да играме.

Нови онлајн казина во Македонија 2023 година

Прелистајте ги казина по..

Најди го најдоброто казино за тебе
СофтверСофтвер
БонусиБонуси
Методи за депозитМетоди за депозит
ИгриИгри

Неодамна ажурирани бонуси, игри и методи за депозит

Методи за депозит
Image
2023 / 01 / 31

Bitcoin

Еден од најпопуларните криптови денес е Биткоин, пионер во крипто индустријата. Таа е една од најдобрите криптовалути на пазарот. Дигиталната валута е позната по автономијата, брзите трансакции и достапноста. Ова објаснува зошто денес е претпочитан начин на плаќање преку Интернет меѓу трговците и купувачите во пејзажот на е-трговија. Кога ги барате најдобрите нови казина преку Интернет, банкарските опции треба да бидат приоритет. Погрижете се да отидете во казино кое соработува со доверливи начини на плаќање преку Интернет. Ваквите даватели на плаќања гарантираат онлајн безбедност, брзи и достапни трансакции. На пример, Биткоин е еден од методите на депозит со кои работат казината.

Show more >
Методи за депозит
Image
2023 / 01 / 30

Skrill

Skrill е едно од познатите имиња во индустријата за дигитални паричници. Компанијата им нуди на корисниците брзи и сигурни плаќања по ниски трошоци. Тој е еден од најдобрите електронски паричници кога станува збор за е-трговија и меѓународните трансфери на пари воопшто. Како коцкар, од суштинско значење е да барате нови онлајн казина со доверливи даватели на плаќање преку Интернет. Со доверливи провајдери, играчите можат да бидат сигурни дека нивните депозити се брзи, а стапките на трансакцијата се поволни. Важно е дека ваквите платформи за плаќање сериозно ја сфаќаат безбедноста на интернет. Еден од најсигурните методи за депонирање на еПаричник што ги користат онлајн казина е Skrill.

Show more >
Бонуси
Image
2023 / 01 / 30

Бонус за добредојде

Бонусите за добредојде се стандардни на пазарот на казино. Всушност, новиот пакет бонус за добредојде во казиното може да вклучува серија на бонуси, награди и понуди за враќање на готовина дизајнирани да ги задржат играчите да се враќаат на веб-страницата за да уживаат во забавата во казиното. Бонусите, вклучително и бонусите за добредојде, се составен дел на новите маркетинг планови за онлајн казино. Со тоа што им нуди на новите клиенти поттик да се регистрираат за сметка во казино, платформата ја зголемува својата база на клиенти што се проширува. Бонусите за добредојде варираат од казино до казино. Играчот може да бара помал или поголем бонус. Реномирани воспоставени и нови казина нудат поволни услови. Сепак, играчот на казино мора внимателно да ги прочита условите.

Show more >
Методи за депозит
Image
2023 / 01 / 30

American Express

Show more >
Игри
Image
2023 / 01 / 30

Блек Џек

Статистиката покажува дека блек џек е меѓу најраспространетите казино игри на маса што ги играат љубителите на коцкање денес. Тоа е неверојатно популарна игра. Собравме листа на квалитетни и сигурни нови казина каде што можете да играте блек џек кога и да посакате. Се разбира, ги советуваме сите наши клиенти да добијат некои основни информации за играта и да научат како се игра пред да стават облог. Вашите пари и лични податоци се безбедни со овие сајтови.

Show more >

Најнови вести

Како да го извлечете максимумот од вашето казино искуство
2023-01-31

Како да го извлечете максимумот од вашето казино искуство

Многу луѓе играат онлајн во казина, но не го искористуваат целосно своето искуство. Новоизградените онлајн казина се здобиваат со популарност со огромна брзина бидејќи многу играчи секојдневно се приклучуваат. Стана вообичаено луѓето да не го извлечат максимумот од нивното искуство во казиното.

Целосен водич и стратегии за мини рулет
2023-01-24

Целосен водич и стратегии за мини рулет

Рулет е класична игра на маса, измислена од Блез Паскал во 17 век. Од овој изум, играта еволуираше во нови и возбудливи варијанти, иако повеќето играчи ги знаат само француските, европските и американските верзии.

Сè што играчите мора да знаат кога избираат ново онлајн казино
2023-01-17

Сè што играчите мора да знаат кога избираат ново онлајн казино

Започнувањето со ново онлајн казино може да изгледа како јасен процес на избор на лиценцирано казино со различни игри за играње. Но, во реалноста, играчите мора да направат многу критични размислувања за да уживаат во врвното искуство со коцкање преку Интернет. Покрај лиценцирањето и безбедноста, играчите мора да ги земат предвид функциите како банкарство, поддршка за клиенти, компатибилност со мобилни телефони и многу повеќе.

Нови казина против стари казина, кое онлајн казино да се избере?
2023-01-10

Нови казина против стари казина, кое онлајн казино да се избере?

Дали сте преоптоварени со сите нови опции што ги имате за онлајн казина? Се чини дека не можете да одлучите дали треба да изберете ново лансирано онлајн казино или постаро? Па, не сте сами.

За новите казина

За новите казина

Во текот на изминатите неколку години, ако не и месеци, бевме сведоци на експлозија на нови онлајн казина, благодарение на практичноста и пристапноста по која е познато онлајн казиното. И сега кога најголемиот процент на коцкари на казино избраа да играат онлајн наместо во копнените казина, операторите на онлајн казината никогаш не биле бавни кога станува збор за откривање нова можност.

Така, не е изненадување да се видат сосема нови казина кои се приклучуваат на бандата за да го имаат својот фер дел од колачот. Како такви, вреди да се фрли детален поглед на овие нови онлајн казино сајтови.

За новите казина
Нови предности во казиното

Нови предности во казиното

Има цел куп на добро воспоставени казино сајтови со огромна репутација. Па зошто некој би сакал да се приклучи на сосема ново казино за кое се знае многу малку?

Првиот фактор на влечење е промоции. Во споредба со нивните постари колеги, новите казино сајтови имаат тенденција да нудат многу поконкурентни бонуси и промоции како начин да го објават нивното доаѓање на пазарот и да се обидат да ги одземат клиентите од големите момчиња.

Од пакети за добредојде и повторно вчитај бонуси да се регистрирате и бонуси за бесплатни вртења, новите платформи обично ја поставуваат границата толку високо што многу малку етаблирани казина се осмелуваат да се совпаднат. И со оглед на тоа што повеќето играчи попуштаат на стравот од непознатото, новите сајтови за игри гледаат на бонусите како на најдобар начин да се добие довербата на таквите играчи, бидејќи подобноста за некои од овие бонуси (на пример, бонуси за регистрација) не вклучува депозит.

Подобрена технологија е уште една карактеристика на новите казина. Кој не знае дека најновите казино игри и страници се изградени со користење на најновите и најпогодни технологии? Софтверот што го користат новите онлајн казина обично е побрз и нуди подобро искуство со игри.

Новите платформи, исто така, работат подобро на сите уреди, вклучувајќи ги и паметните телефони и таблетите. Исто така, не е изненадување да откриеме дека игрите што се нудат на овие страници имаат подобра графика и се вчитуваат побрзо. Се разбира, програмерите на игри стануваат помасни и поостри во секој нов производ што го создаваат.

Други предности со нови казино сајтови

Друга предност на запишувањето во ново онлајн казино е неспоредливата грижа за клиентите стандарди. Добро познатите платформи за игри имаат огромен број клиенти, а тоа го отежнува на секој играч да му се даде вниманието што му е потребно. Тоа е сосема поинакво сценарио со новите казина.

Овие нови претпријатија ја прават поддршката на клиентите главен приоритет, осигурувајќи дека тие се грижат за секое барање што ќе им се најде на патот. Времето на одговор е обично кратко, имајќи предвид дека нивниот тим за поддршка може удобно да се справи со малиот број достапни клиенти.

Нови предности во казиното
Даватели на игри на нови казина

Даватели на игри на нови казина

Новите веб-страници за казино имаат тенденција да најдат рамнотежа помеѓу игрите од најпопуларните програмери и најдобро воспоставените провајдери. Причината за ова е да се привлечат и играчите кои сакаат да ги играат своите стари омилени игри на нови платформи и оние кои сакаат да вкусат нови игри на ново казино. Добрата вест е што дури и најстарите провајдери на игри ги нудат најсвежите игри и ја користат најновата технологија во креирањето на овие игри.

Се разбира, секој провајдер на игри сака да ја победи конкуренцијата и затоа дури и најстарите брендови користат најнови технологии и иновации на високо ниво во своите креации.

Нудејќи широк спектар на игри од широк опсег на провајдери, новите казино сајтови обезбедуваат секој играч да најде што да игра. Од слотови до игри на маса до карти, всушност нема недостиг од опции за избор.

Даватели на игри на нови казина
Фокусирајте се на мобилните телефони и таблетите

Фокусирајте се на мобилните телефони и таблетите

Несомнено, мобилните телефони и таблетите се новото нормално во денешно време затоа што им даваат на играчите слобода да играат во движење, згодна работа што сите ја сакаат толку многу. Како таков, да се биде пријателски за мобилни телефони не е опција за нови казина. Технологијата што се користи при креирањето на овие сајтови ги прави целосно компатибилни со мобилни телефони и таблети. Покрај фактот што играчите можат да уживаат во беспрекорна игра преку прелистувачот, тука е и опцијата за апликација, која ја нудат повеќето нови казина.

На кој начин играчот ќе одлучи да оди, ништо навистина не може да ја забави неговата игра или да го спречи да уживаат во најдоброто искуство.

Фокусирајте се на мобилните телефони и таблетите
Бесплатни вртења во нови казина

Бесплатни вртења во нови казина

Употреба на нови казина бесплатни вртења да ги поттикне играчите да се пријават и да играат без да обложуваат свои пари.

Како и секој друг вид бонус, тоа е одличен начин да се подготват играчите да играат за вистински пари. Со бесплатни вртења, на играчите им е дозволено бесплатно да ги вртат ролните на слотови. И додека играчите ги користат овие бесплатни вртења за да ги тестираат игрите и да разберат како функционираат новите сајтови, тие исто така имаат шанса да ги повлечат своите добивки, под услов да се обложуваат. Вртењата обично се употребливи на одредени слотови како што е однапред определено од казиното.

Бесплатни вртења во нови казина
Начини на плаќање во нови казина

Начини на плаќање во нови казина

Новите онлајн обложувалници се грижат за преференциите на повеќето играчи, без разлика дали тие претпочитаат меѓународно прифатени методи или повеќе локални.

Методи на депозит

Колку лесно можат новите играчи да депонираат пари и колку различни методи за депонирање поддржува казиното? Методите на депонирање кои се познати и почитувани на глобално ниво ќе дадат повисоки оценки како PayPal, Кларна, Нетлер, Скрил, банкарски трансфер и paysafecard.

Наместо тоа, на казината со тесен географски фокус ќе им бидат дадени повисоки оценки доколку методите на депозит за поддршка се приспособат на нивниот фокусен регион. Некои примери за тоа би биле Доверливо во Шведска и Германија, LinePay во Тајланд, WeChatPay во Кина и Боку.

Методи на повлекување

Различните опции за повлекување и лимитот за повлекување на различни даватели на плаќања, исто така, ќе бидат разгледани внимателно при прегледување на нови локации за казино. Имањето сигурни методи за повлекување за онлајн казина како PayPal, Trustly, Qiwi, Boku само да наведеме неколку, е подеднакво важен аспект за новите играчи.

Начини на плаќање во нови казина
Избор на игри во нови онлајн казина

Избор на игри во нови онлајн казина

Исто како и другите бизниси, онлајн казината треба да се разликуваат и да ја најдат својата ниша на пазарот. Еден од методите за тоа е нудење на голем број игри во рамките на одредена вертикална игра. Некои нови казина може да се фокусираат на Keno, а други може да се фокусираат на слотови, мобилно казино, казино во живо или бинго. Внимавајте на казина кои започнуваат во рамките на нишата на вашиот интерес.

Избор на игри во нови онлајн казина
Програмери на игри во нови казина

Програмери на игри во нови казина

Провајдерите на софтвер или производителите на игри се клучен дел од синџирот на вредност во онлајн казината. Тие ги развиваат игрите што ги сакаат коцкарите ширум светот. Кога ги прегледуваме новите казина, секогаш гледаме какви различни провајдери на софтвер се поврзани со новите онлајн казино сајтови. Најважните и најпочитуваните и најбарани развивачи на игри се Microgaming, NetEnt, Еволуција игри.

Програмери на игри во нови казина
Како да ги идентификуваме најдобрите казина?

Како да ги идентификуваме најдобрите казина?

Новите онлајн казина брзо ја преземаат сцената на игри, носејќи со себе цела разновидност на нови функции. Секој сериозен играч на казино треба да биде отворен за играње во казино кое го ветува најдоброто. Идентификувањето на најдоброто казино бара објективност и отворен ум. Како играчот може да го идентификува најдоброто онлајн казино? Еве листа на земени клучни параметри.

 • Разновидност на игри: Пред да избере онлајн казино, секој прониклив обложувач треба да сака да ја истражува библиотеката на казиното. Идеално, најдоброто казино треба да има разновидни игри од истакнати провајдери на софтвер.
 • Статус на лиценцирање: Бидејќи стотици казина влегуваат во пејзажот на игри, статусот на лиценцирање на казиното треба да биде клучен одлучувачки фактор. Покрај тоа, ова значи да се осигура дека казиното е регистрирано под веродостојна јурисдикција.
 • Бонуси и промоции: Бонусите доаѓаат во многу форми. Новиот играч треба да сака да избере казино што нуди дарежливи награди што се протегаат надвор од пакетот за добредојде. Некои од овие стимулации вклучуваат бонус за бесплатни вртења, бонус за повторно вчитување и бонуси без депозит.
 • Брзи исплати: Времето на обработка на плаќањата се разликува во зависност од T&C на казината. Казино-операторите разбираат дека повеќето играчи сакаат да ги добијат своите добивки веднаш штом ќе постигнат голем успех. За среќа, најдоброто казино може да гарантира навремено повлекување.
Како да ги идентификуваме најдобрите казина?
Придобивките од играњето на нови казино сајтови

Придобивките од играњето на нови казино сајтови

Конкуренцијата во индустријата за коцкање преку Интернет е една од најострите. За да успеат новите казино сајтови, потребни се неспоредливи ресурси. Нивото на ново креативно размислување заедно со најновата технологија ги направија новите казина многу популарни. На многу коцкари им се допаѓаат нови казино сајтови повеќе отколку постарите. Ако сè уште не сте пробале нови казино сајтови, погледнете ги овие врвни придобивки:

 1. Тема: Сите нови сајтови често имаат убави нови теми со високо ниво на креативност и детали поврзани со нив.
 2. Графика: Дизајнерите потрошија бескрајни часови за да го создадат овој дизајн кој ќе се пробие низ вревата и ќе стане следната успешна приказна на интернет.
 3. Технологија: Новите казино сајтови секогаш се изградени на најнова технологија и платформи кои го прават искуството со игри мазно и подобро во споредба.
 4. Пријателност на корисниците: Сè е испланирано и многу добро осмислено, што ја прави навигацијата и играта лесна за ракување.
 5. Софтвер: Кога ќе биде објавена нова страница за казино, менаџерите на производите на казиното штотуку завршија со месеци напорна работа за да склучат договори со сите најнови и најпопуларните даватели на софтвер за казино игри.
 6. Игри: Инвентарот на казино игрите се заснова на најновите трендови и кориснички податоци што ги прави новите казино сајтови поголема забава.
 7. Дилери во живо: Дилерите во живо заедно со најновата технологија создадоа казино игри во живо кои се неверојатно забавни со варијации на класични игри и спин оф на рулет за да именуваме некои.
 8. Плаќања: Депозитите и повлекувањата функционираат беспрекорно кога ќе се приклучите на ново казино. Електронските паричници се ажурираат и инстант банкарските трансфери стануваат сè почести на воспоставените пазари.
 9. Поддршка: Новите казина не можат да опстанат со лоша поддршка. Организациите за поддршка се опремени со најнова технологија и комуникациски интерфејси. Може да очекувате висока мотивација кај персоналот и кратко време за ракување.
 10. Научени лекции: Луѓето кои стојат зад новото казино се секогаш искусни професионалци кои научиле лекции од работата во други онлајн казина. Овие поединци избраа да заминат за да создадат нешто подобро, желба која понекогаш исто така се остварува.
Придобивките од играњето на нови казино сајтови
Дали коцкарите треба да играат во најновите казина?

Дали коцкарите треба да играат во најновите казина?

Префрлувањето на ново казино доаѓа со уникатни возбудувања. Прво, тоа е можност да се истражат најновите понуди и функции. Коцкарите кои не сакаат да ги отпуштат старите казина, пропуштаат многу ексклузивни пакети за добредојде, од кои некои не бараат депозит.

Понудите како што се бесплатните вртења се одличен начин да пробате нови игри пред да обложувате вистински пари на нова платформа за обложување. Бонуси и промоции не се единствените придобивки од играњето на нови казино сајтови. Веб-страниците се специјално дизајнирани да ја олеснат навигацијата со најновите технологии во индустријата за игри. Авантурата со коцкање никогаш не била попријатна со воведувањето на безбедносни протоколи и атрактивни награди.

Секој што бара нови игри со специјални понуди треба да има сметка со ново казино. Нема подобро место од неодамна лансираното казино за да уживате во бесплатни игри. Можно е да се врти и да се победи со бесплатни игри. Заедницата за игри се менува со текот на времето, па оттука најновите обложувалници им дозволуваат на обложувачите да користат бонуси за да можат да пробаат што повеќе игри. Ова е неопходна практика за секој кој копнее да совлада различни техники на играње на онлајн игри.

Уште повеќе, најновите казина вклучуваат само сигурни начини на плаќање да се осигура дека финансиските податоци на клиентот се заштитени од измама. Затоа, безбедно е да се коцкате со вистински пари на нова и легална платформа за обложување.

Вљубениците во казино обично имаат свои омилени места за обложување. Но, зошто да се држиме до стара платформа кога секој ден се отвораат возбудливи? Новите казино сајтови се грижат за модерната публика и доаѓаат со најиновативните карактеристики и поволности. Многу играчи се грижат да се приклучат на ново казино главно затоа што се загрижени дека ќе бидат измамени. Но, не е тешко да се најде легален веб-сајт. Веб-страниците за споредување помагаат да заштедите време при изборот на ново казино и неговите перформанси.

Дали коцкарите треба да играат во најновите казина?
Безбедност во новите онлајн казина

Безбедност во новите онлајн казина

Многу луѓе се двоумат дали да депонираат пари на нови казино сајтови откако слушнале некои ужасни приказни. Но, со соодветно знаење, нема потреба да се грижите. Првото нешто што треба да се провери пред да се регистрирате во ново казино е дали операторот е лиценциран од реномирани регулатори.

Таквите власти вклучуваат Комисија за коцкање во Обединетото Кралство, Управата за игри на среќа на Малта, Комисијата за коцкање Гибралтар, Комисијата за контрола на коцкањето во Алдерни, еКОГРА, и други јурисдикции за игри. Лиценцата е прикажана на дното на страницата. За понатамошна проверка, добро е да го проверите бројот за лиценцирање од веб-страницата на комисијата за коцкање. SSL сертификатот мора да биде присутен за да се заштитат личните податоци и финансиските информации.

Погрижете се секогаш да се коцкате одговорно!

Безбедност во новите онлајн казина

Македонија споделува неколку карактеристики со другите европски нации каде коцкањето е дозволено. Учесниците мора да имаат 18 години или постари, а дозволени се и онлајн и офлајн казина. Меѓутоа, во минатото, казината не беа отворени за општата популација бидејќи ги имаа само во најзначајните градови и градови во Македонија.

Ситуацијата рапидно се менува во денешно време бидејќи новите казина почнаа да примаат играчи од Македонија. Воведувањето на интернет казина беше добро прифатено од населението на оваа европска земја. Македонската влада дава нови лиценци за онлајн казино и редовно презема правни мерки против неовластени сајтови.

Section icon
Нови казина во Македонија

Нови казина во Македонија

Новите онлајн казина се многу повеќе сакани од традиционалните казина од тули и малтер во Македонија. Тоа првенствено се должи на бројните придобивки што овие нови онлајн казина понуда. Најзначајната придобивка е едноставноста на пристапот, што им овозможува на играчите да ги искористат предностите на нивните претпочитани казино игри кога и каде.

Онлајн коцкањето е многу позабавно поради разновидноста на игрите во модерните онлајн казина. Новите онлајн казина се уште попривлечни поради бројни често понудени бонуси и бесплатни вртења. Играчот сигурно ќе доживее различни придобивки при изборот на ново казино.

Во моментов, во секторот за игри, вештачката интелигенција предизвикува мешаница, особено кога станува збор за грижата за клиентите. Виртуелна реалност и 3D игри се дополнителни технологии кои ја подобруваат забавата и реализмот на игрите.

Нови казина во Македонија
Историја на коцкањето во Македонија

Историја на коцкањето во Македонија

Коцкањето беше легално во Република Северна Македонија дури и пред да стане суверена нација во 1991 година, кога беше распуштена Социјалистичка Федеративна Република Југославија. Владата на Југославија го овласти коцкањето во 1960-тите за да собере пари за хуманитарни потфати и општествено издигнување.

За разлика од другите источноевропски земји под советско владеење, оваа имаше регулативи кои дозволуваа странски интереси во казина и игри. Големите, раскошни казина ги отворија своите врати во раните 1970-ти благодарение на овие ограничувања. Сепак, казината беа изградени за да привлечат богати посетители наместо да ги намамат локалното население.

Коцкање во раните денови

Првото големо казино во Македонија дебитираше во 1984 година во Гевгелија. Селото, познато по топлото добредојде и луксузниот туризам, е на само три километри од грчката граница. Бизнисот, познат како казино Аполонија, беше странска инвестиција. Странските инвеститори или странските компании продолжија да доминираат во индустријата за коцкање во земјата.

Дебито на Аполонија го отвори патот за создавање повеќе копнени гејмерски установи во Гевгелија и главниот град на нацијата, Скопје. Најпопуларните игри понудени на овие места беа маси во живо, вклучувајќи Блек Џек, Американски рулет и Тексас Холд'ем покер. Дополнително, имаше машини за игри.

Коцкањето во Македонија во денешно време

Најголемата промена на играта во индустријата за коцкање во нацијата можеби беше воведувањето на онлајн казина во доцните 1990-ти. Коцкањето стана сè подостапно за Македонците благодарение на ширењето на онлајн казина, покер соби и обложувалници низ Европа и другите региони.

Одлуката на владата да размислува за легализирање на интернет коцкањето во 1997 година можеби беше под влијание на зголемената популарност на оваа активност меѓу Македонците. Сепак, првичните напори беа неуспешни, и дури во 2011 година коцкањето беше легализирано.

Историја на коцкањето во Македонија
Иднината на новите казина во Македонија

Иднината на новите казина во Македонија

Само едно лиценцирано онлајн казино, кое исто така е делумно контролирано од владата, е достапно во Македонија. Основано во 2015 година, ова сè уште е единствениот лиценциран играч на националниот пазар за онлајн игри бидејќи повеќе онлајн казина сè уште не добиле регулаторно одобрение.

Странските инвеститори се двоумат дали да влезат во бизнисот со онлајн коцкање во земјава поради бројните ограничувања во македонските закони за игри на среќа. Даноците и ограничувањата на начините на плаќање се неколку од нив. Меѓутоа, кога Македонија ќе влезе во Европската Унија во иднина, работите може да се променат. Нацијата најверојатно ќе ги промени своите регулативи за онлајн коцкање за да се усогласи со другите земји-членки на Унијата кога ќе се приклучи.

Иднината на новите казина во Македонија
Дали казината се легални во Македонија?

Дали казината се легални во Македонија?

Секој 18 или повеќе може да игра во македонските казина бидејќи тоа е легално. На Македонците им е дозволено легално да се обложуваат или онлајн или во некоја од овластените установи за игри низ целата земја, според законите за коцкање во земјата.

Законодавство за коцкање во Македонија

Министерството за финансии го надгледува регулирањето и на офлајн и на онлајн казината во Македонија. Македонскиот закон со кој се уредуваат онлајн казина е малку збунет. На пример, операторите мора да соработуваат со владата за да обезбедат интернет услуги за коцкање на национално ниво. Владата мора да поседува најмалку 51 отсто од акциите на партнерството.

Лиценцирањето преку Интернет во суштина не постои бидејќи не постои комерцијален интерактивен пазар. Поранешниот закон за игри првично дозволи издавање на четиригодишни интерактивни лиценци во 2011 година, но ниту една не беше преземена.

Владата ги толерираше офшор операторите до новиот закон за игри и договорот со Казинос Австрија. Овој потег доведе до тоа вториот да инвестира 6 милиони долари во капитал. Како одговор, владата презеде акција за да ги спречи офшор интерактивните оператори да го злоупотребуваат локалниот пазар.

Обложувалниците делуваат во Македонија

Со промена на Законот за игри на среќа и забавни игри, интернет коцкањето е целосно дозволено во Македонија од април 2020 година, помагајќи да се намали влијанието на глобалната епидемија врз индустријата. Сите македонски оператори кои поседуваат лиценца за коцкање можат да водат и онлајн платформа.

Пред нејзината легализација во 2020 година, Националната видео лотарија на Република Македонија имаше монопол над онлајн коцкањето.

Дали казината се легални во Македонија?
Омилени игри на македонските играчи

Омилени игри на македонските играчи

Нови онлајн игри за казино се распространети во Македонија. Без оглед на нивото на искуство на играчот, секогаш има нешто ново да се научи во стотици нови казина кои работат на национално ниво. Достапни се многу опции за оние кои сакаат да играат различни казино игри, иако некои можеби претпочитаат слотови пред други игри. Следниве се некои од најиграните онлајн казино игри во Македонија:

Лото

Играат милиони македонски играчи игри на лотарија во новите онлајн казина. Овие едноставни игри вклучуваат многу возбудливи карактеристики, како што се џекпот и наградни базени. Лото е најиграната онлајн казино игра во Македонија, каде учествуваат повеќе од 50% од сите играчи.

слотови

слотови се една од најиграните игри во Македонија во најновите или постарите онлајн казина. Вообичаено, играчите одлучуваат колку пари сакаат да ризикуваат и колку линии сакаат да играат. Поединци кои никогаш не играле казино игри можат брзо да научат како да ги играат овие игри бидејќи правилата се јасни. Може да играте џекпот слотови, тренди слотови или класични слотови во новите македонски онлајн казина.

Игри со карти

Играчите во Македонија играат неколку различни видови игри со карти онлајн. Онлајн покер е меѓу популарните игри со карти во нови казина во Македонија. Овој наслов е стратешка игра во која натпреварувачите ги удираат облозите еден против друг и ги зголемуваат влоговите.

Блек Џек онлајн е различна игра со карти со правила слични на покер, но со неколку модификации, како што е можноста да се удвои влогот ако играчот добие кец или извлече карти со вкупно повеќе од 21 поен.

Рулет

Ова е уште една од најиграните казино игри во Македонија. Онлајн рулет е забавно да се игра и целосно се заснова на среќа. Во центарот на табелата е рулет, а играчите можат да се обложуваат на црвено или црно, парно или непарно, единечен број или опсег на броеви. Вртењето на тркалото дава задоволство. Човек ќе биде свесен за нивната судбина кога конечно ќе дојде до одмор.

Омилени игри на македонските играчи
Популарни нови казино бонуси во Македонија

Популарни нови казино бонуси во Македонија

Сосема нови казино сајтови постојано бараат иновативни стратегии за да привлечат нови клиенти и да ги задржат нивните сегашни. Популарни се бонусите, кои доаѓаат во многу форми и се еден од највпечатливите начини да се постигне тоа. Но, не се сите бонуси исти, а некои се повредни од другите. Тајната е играчите да го изберат оној кој најдобро им одговара и да го искористат максимумот од тоа.

Бонус за добредојде

Бидејќи им овозможува на играчите да играат веднаш по пријавувањето, на бонус за добредојде е еден од најомилените бонуси во новите македонски онлајн казина. Клиентите можат веднаш да почнат да играат со добиените дополнителни средства.

Бонус за бесплатни вртења

На бесплатни вртења како бонус често се издаваат на одредени автомати каде играчот може бесплатно да ги врти ролните. Многу нови казина им даваат поттик на новите клиенти. Други го прават тоа за да го почитуваат повторливиот бизнис.

Бонус за депозит

Повторно вчитајте бонуси се активираат кога клиентите кои се враќаат депонираат пари на нивните казино сметки. Играчите можат да играат подолго бидејќи тоа им дава повеќе пари.

Популарни нови казино бонуси во Македонија
Начини на плаќање во казино во Македонија

Начини на плаќање во казино во Македонија

Новите сајтови за коцкање во Македонија секогаш бараат да го подобрат искуството за играње. Родниот македонски денар е една од валутите прифатени во најдобрите нови онлајн казина. Играчите треба да проверат дали МКД е прифатен за депозити во нови казина пред да се регистрирате на безбедни локации.

Бидејќи нема трошоци за конверзија, користењето на локалната валута е погодно. Меѓутоа, покрај нив, казината земаат и евро, американски долар и британска фунта. Клучна компонента на современите казино веб-страници е достапноста на многу валутни алтернативи.

Е-паричници

Благодарение на овие начини на плаќање, онлајн трансакциите се што е можно посигурни. Една од неговите најсилни карактеристики е тоа што е-паричник може да се користи за секое онлајн купување, не само за игри. Плаќањата со електронски паричник исто така се случуваат прилично брзо. Нетлер, PayPal, и Skrill се најчесто користените е-паричници во најдобрите нови онлајн казина.

Дебитни и кредитни картички

Дебитните и кредитните картички се опции за плаќање кои обезбедуваат неколку предности, вклучително и сигурна безбедност од измами и измами. Поените за награди од трансакциите со кредитна/дебитна картичка може да се додадат и како поврат на готовина или бесплатни облози.

Криптовалута

Иако криптовалутите не се регулирани во Македонија, многу казина таму ги прифаќаат. Поради нивното високо ниво на анонимност, популарните дигитални валути како Биткоин, Litecoin и Ethereum се омилени меѓу македонските коцкари. Трансакциите со криптовалути се брзи и суштински бесплатни.

Начини на плаќање во казино во Македонија
Јазици во македонските нови казина

Јазици во македонските нови казина

Сосема новите онлајн казина во Македонија нудат кориснички интерфејс со регионални акценти кои се удобни за локалните коцкари. Македонскиот јазик е јазикот што се користи за разговор во живо, а го зборува и помошниот персонал.

Македонскиот често се користи во новите онлајн казина создадени за Република Северна Македонија и другите балкански народи. Овие веб-локации вклучуваат игри на маса на локалниот јазик, вклучувајќи рулет, блек џек, покер и неколку слотови. Едно од нивните најголеми возбудувања е пријавувањето на овие нови казино-страници кои им даваат приоритет на лингвистичките барања на македонските играчи.

Јазици во македонските нови казина
Како ги избираме најдобрите македонски нови казина

Како ги избираме најдобрите македонски нови казина

Кога станува збор за сосема нови онлајн казина, Македонците имаат практично неограничени можности. Сепак, ова не значи дека играчите треба да тестираат која било веб-страница што ветува дека ќе ги пречека играчите од нацијата. Ако некој е нов во онлајн коцкањето, треба да биде свесен дека не секоја платформа за игри со вистински пари има исто ниво на услуги и стоки.

Софтвер и библиотека за игри

Изборот на играта на онлајн казино одредува колку е добар. Дури и ако веб-локацијата го има најзначајниот бонус достапен на пазарот, можеби нема да има доволно игри за играње.

Друг критичен фактор е калибарот на понудените игри. Поради оваа причина, ги истакнуваме казината кои обезбедуваат голема разновидност на игри од врвни развивачи на софтвер.

Најдобрите онлајн казина во денари обезбедуваат игри за игри од Net Entertainment, Microgaming, Playtech, BetSoft, Yggdrasil, Evolution и многу други провајдери.

Безбедност

Крајната цел на секој коцкар е да најде безбедно онлајн казино на кое ќе може да му верува со своите тешко заработени пари и лични информации. Многу се грижиме да се осигураме дека овие веб-локации се легитимни, предмет на доверлив регулаторен надзор, шифрирани со SSL, усогласени со PCI и доволно финансиски здрави за да платат значителни награди. Повеќето од најдобрите нови казина се управувани од Британските острови, Малта и Алдерни.

Бонуси и промоции

Во повеќето нови казина, играчите повремено можат да заработуваат и користат бонуси. Овие награди може да бидат бонус како бесплатни вртења или депозит што се удвојува. Во суштина, тие добиваат бесплатни пари за играње на веб-страницата. Секоја заработка што ќе ја акумулира со ова ќе може да се повлече, но од витално значење е да ги прочитате условите и условите во случај да има некакви ограничувања.

Начини за плаќање

Кога станува збор за обложување онлајн, банкарството во казино е од суштинско значење. Силно се советува, како играч, да се избере локација за игри што обезбедува различни начини на плаќање кои се легални во нивната земја. За Македонците, Visa, MasterCard, Maestro и е-паричници како Скрил се најпрактичните опции за плаќање. Сите казина на нашата листа ги прифаќаат ЕУР и овие опции за плаќање.

Услуги на клиентите

Нивото на услуги на клиентите на онлајн казиното открива многу за платформата и операторот. Кога на играчите им е потребна помош, сајтовите за коцкање кои ги ценат нивните потрошувачи сериозно ја сфаќаат нивната обврска да понудат најдобра и најбрза достапна поддршка. Гејмерите можат да се потпрат на веб-локациите што нашите експерти ги оценија дека нудат навремена поддршка деноноќно преку разговор во живо, е-пошта и телефон.

На играчите им се препорачува да се приклучат на нови казина каде што можат да избираат од различни жанрови на игри.

Како ги избираме најдобрите македонски нови казина

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Зошто играчите треба да испробуваат нови онлајн казина?

Повеќето нови онлајн казина се одликува со најновите казино игри од реномирани провајдери на софтвер. Коцкарите исто така имаат шанса да уживаат во неверојатни промоции. Овие платформи нудат промоции на коцкарите за да ја прошират нивната корисничка база. Освен тоа, најновите веб-страници за коцкање им овозможуваат на играчите да уживаат во нови, уникатни искуства.

Како играчите можат да ги изберат најдобрите нови онлајн казина?

За да откријат одлични нови онлајн казина, играчите треба да земат предвид различни фактори како што се пријатноста на мобилните телефони, безбедноста, бонусите за добредојде, каталогот на игри и условите и условите на платформата.

Кои се најдобрите казино игри за играње онлајн?

Најмногу возбудливи онлајн казино игри за играње вклучуваат слотови, кено, игра на зарове, блек џек, рулет и покер. Коцкарите со вистински пари мора да бидат стратешки кога избираат нова казино игра за играње. За нив, не е се во возбудата, туку и парите што ќе ги освојат на крајот од секоја сесија на коцкање.

Кои методи играчите можат да ги користат за депонирање пари?

Постојат различни методи за депозит што играчите ги користат за финансирање на нивните онлајн казино сметки. Повеќето нови веб-локации за игри ги специфицираат. Тие, исто така, ги пропишуваат условите што треба да ги исполните за да ја користите секоја опција за депонирање и времето на обработка.

Дали е безбедно за коцкарите да играат во нови онлајн казина?

Да. Новите онлајн обложувалници користат SSL шифрирање на највисоко ниво за да се осигураат дека финансиите и личните податоци на нивните членови се безбедни. Други стратегии што овие сајтови за коцкање ги користат за да гарантираат безбедност вклучуваат:

 • Воведување ограничувања за депозит и повлекување.
 • Забранување на играчите да ги споделуваат своите сметки.
 • Создавање безбедни системи за најавување.

Дали новите онлајн казина можат да ги забранат играчите?

Да. Да претпоставиме дека играчот ги прекршува правилата или условите на одредена нова платформа за коцкање. Во тој случај, онлајн казиното би можело да ја укине нивната сметка и да им забрани пристап до нивната страница во иднина.

Ако играчот има проблем или поплака, што треба да направи?

Играчите треба да се обратат до тимот за услуги на клиентите на нивното ново онлајн казино секогаш кога имаат поплака или проблем. Овие најнови платформи за игри нудат незаменлива поддршка за да се изгради одлична репутација и да се гарантира задоволството на клиентите.

Кога играчите можат да ги повлечат своите исплати во новите онлајн казина?

Повеќето нови платформи за онлајн коцкање им дозволуваат на играчите да ги повлечат своите пари по нивна погодност. Тие треба да го започнат процесот и да чекаат одобрување и верификација на барањето за повлекување.

Дали новите онлајн казина можат да ги забранат играчите за премногу освојување?

Не. Овие платформи за коцкање немаат проблем со коцкарите кои добиваат големи. Обезбедуваат фер игри и смислуваат мерки за спречување на местење. На овој начин, секој играч го добива она што го заслужува, врз основа на неговата среќа или колку добро ги совладал игрите во казино.

Кој е процентот на исплата во новите онлајн казина?

Процентот на исплата се однесува на стапката што новата веб-страница за коцкање ги исплаќа добивките наспроти паричните депозити што ги прават коцкарите. Таа варира од една до друга платформа и укажува на шансите на играчот да победи кога се коцка во одредено онлајн казино. Најпреферираните сајтови за коцкање имаат процент на исплата од 95% или повеќе.

Кој треба да плати во новите онлајн казина?

Играчи коцкање со вистински пари во онлајн казина се оние кои треба да депонираат на нивните онлајн казино сметки. Тие мора да развијат стратегии за победа и да ги совладаат игрите што ги играат за да не ги загубат своите пари.

Каде можат ентузијастите на коцкање да најдат врвно рангирани нови онлајн казина денес?

Коцкарите заинтересирани за најдобрите нови онлајн казина треба да користат CasinoRank ©, каде што има огромна колекција од нив.

Дали играчите ќе се соочат со правни последици ако се коцкаат преку Интернет во Соединетите Држави?

Правилата со кои се регулира онлајн коцкањето во САД варираат од држава до држава. И покрај тоа, неверојатно е коцкарите да бидат уапсени или казнети за играње онлајн казино игри.