Топ 10 Evolution Gaming Ново Казино

Evolution Gaming е реномиран играч во областа на индустријата за онлајн игри. Не е ни чудо што сè повеќе нови онлајн казина ги вклучуваат игрите на Evolution Gaming во нивните списоци за избор, со оглед на модерната технологија на развивачот и креативните пристапи за создавање игри.

Имаше доста возбудлива револуција во врска со новите онлајн казина во 2024 , при што многу од нив беа домаќини на игрите на Evolution. Овој преглед на Evolution Gaming ги обезбедува најновите детали за најновите игри на софтверот, најиграните наслови и карактеристичните карактеристики, меѓу другите теми.

Топ 10 Evolution Gaming Ново Казино
Топ 3 нови игри од Evolution Gaming Software Provider

Топ 3 нови игри од Evolution Gaming Software Provider

Откријте го најновото и најдоброто од Evolution Gaming, патоказот на онлајн игрите. Во оваа статија, ги откриваме „Топ 3 нови игри од Evolution Gaming“. Овие игри ветуваат извонредни искуства, иновативни карактеристики и бескрајна забава. Без разлика дали сте искусен гејмер или штотуку почнувате, овие наслови ќе ве воодушеват. Придружете ни се додека нурнуваме во иднината на онлајн игрите, благодарение на Evolution Gaming, каде што забавата нема граници.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker

Нови игри од Evolution Gaming

Evolution Gaming отсекогаш бил пред кривата, редовно додавајќи нови и интригантни наслови. Многу возбудливи Evolution Casino игри го привлекоа вниманието на љубителите на онлајн казина во текот на 2022 и 2023 година. Еве подетален поглед на најмодерните и најновите.

Квантен рулет

Воведувањето на Quantum Roulette направи револуција во индустријата на казино со дилер во живо. Вклучува квантен мултипликатор кој може да ги зголеми позициите директно нагоре до 500x секој круг. Играчите ја сакаат играта поради возбудливата средина и можноста за огромни исплати.

Авантурите надвор од земјата на чудата

Играта „Алиса во земјата на чудата“ инспирирана од „Adventures Beyond Wonderland“ е фасцинантен додаток на жанрот. Бонусните кругови и другите посебни карактеристики ги држат играчите на работ на нивните места во оваа игра.

Квантен Блек Џек

Evolution Gaming објави во 2023 година нова игра со дилер во живо наречена Quantum Blackjack. Овој уникатен пристап за блек џек воведува мултипликативен систем во кој која било рака потенцијално може да обезбеди огромни исплати.

Мега рулет

Мега рулетот беше лансиран во 2023 година за да ги подобри традиционалните казино игри. Рулет во живо со исплати до 500 пати повеќе од вашиот прв облог. Една од новите фасцинантни казино игри на Evolution, благодарение на додавањето до пет множители секоја игра.

Каталог за казино игри на Evolution Gaming

Кога станува збор за игрите во казино тестирани со времето, Evolution Gaming собра библиотека која ривал на која било друга. Најдобрите игри на Evolution обезбедуваат постојано и возбудливо искуство со игри. Проверете ги главните жанрови и какви игри се кријат во нив:

 • Блек Џек во живо: Професионалните дилери во живо го надополнуваат вистинското чувство на играта, без разлика дали ја играте традиционалната игра или некоја од варијантите како бесконечен блек џек или бесплатен блек џек за обложување.
 • Рулет во живо: Извонреден рулет, брз рулет и рулет со двојни топки се само неколку од возбудливите вртења во оваа класична казино игра што играчите може да ги искусат. Секое вртење на тркалото е возбудлива авантура благодарение на технологијата за HD стриминг на давателот и неколкуте агли на камерата.
 • Бакара во живо: Live Baccarat е верзија на познатата игра со карти што ја нуди EG. Играчите може да се изгубат во возбудата на секоја рака, благодарение на многуте возбудливи варијации на играта. Speed ​​Baccarat, No Commission Baccarat и возбудливото Baccarat Squeeze се најпопуларни.
 • Покер во живо: Многу висококвалитетни игри за покер во живо ја имаат ознаката Evolution Gaming, со што ги радуваат љубителите на покер. Casino Hold'em, Three Card Poker и Caribbean Stud Poker се само неколку достапни достапни варијации. Сите ветуваат возбудливо стратешко искуство и значителни награди.
 • Игра покажува: Емисиите на игри во живо на Evolution Gaming ја револуционизираа забавата во казино во живо. Игрите како Dream Catcher, Monopoly Live, Deal или No Deal Live и Crazy Time им овозможуваат на играчите да искусат игри на среќа и вештини во ТВ-стил.
 • Игри во прво лице: Изборот на игри за прво лице на Evolution Gaming обезбедува одлично искуство. Модерната 3Д анимација создава возбудлива, реалистична средина за игри како Рулет во прво лице, Блек Џек и Бакара.

Клучни карактеристики на софтверот за игри на Evolution

Софтверот развиен од групата Evolution Gaming се одликува со својот интуитивен дизајн, врвна технологија и посветеност на производство на реални поставки за казино во живо. Некои од најзначајните карактеристики на нивниот софтвер се:

 • Играње со повеќе игри: Со овој режим, можете да гледате до четири игри во реално време. Совршено е за гејмерите кои не можат да преземат доволно акција и сакаат да го максимизираат своето време за играње.
 • Директно лансирање на играта: Играчите може да влезат во игра од лобито или преку промотивни врски благодарение на директното лансирање на играта, функција овозможена од софтверот на Evolution.
 • Интеракција во живо: Разговорот во живо ви овозможува да разговарате со вистински луѓе, вклучувајќи професионални дилери или други играчи. Оваа интерактивна функција ги оживува онлајн казината, создавајќи атмосфера слична на вистинско казино.
 • Висококвалитетни текови: Повеќекратните камери и видео доводите со висока дефиниција обезбедуваат пореалистично искуство со играта. Играчите можат да се нурнат во акцијата благодарение на крупен кадар од дилерите и широки снимки од масите за игри.
 • Мобилна компатибилност: Игрите на Evolution се опширно прилагодени за играње преку мобилни телефони и се целосно компатибилни со сите главни мобилни платформи. Играчите на кој било мобилен уред (iOS или Android, таблет или паметен телефон) може да пристапат до нивните омилени наслови на Evolution во секое време, од која било локација, без губење на визуелниот или функционалниот квалитет.
 • Историја на играта и статистика: Играчите можат да пристапат до детална статистика за нивните игри, вклучувајќи ги и резултатите од секое коло. Покрај тоа, играчите можат да прават образовани облози благодарение на изобилството на игри кои обезбедуваат детални информации и идентификација на шема.
 • Широки ограничувања за обложување: Игрите на Evolution Gaming имаат различни ограничувања за обложување, што ги прави достапни за гејмерите со различен финансиски буџет. Evolution обезбедува опции за игри за сите гејмери, од обични играчи до големи ролки, на ексклузивни ВИП маси.

Брендирани и џекпот слотови од Evolution Gaming

Брендирани и џекпот слотови од Evolution Gaming се достапни во неколку нови казина. Сепак, терминот Evolution слотови сè уште е релативно невообичаен, главно затоа што EG е компанија за казино во живо што сите ја сакаме и обожаваме.

Потрагата на Гонзо: Лов на богатство

Врз основа на хитот NetEnt слот Gonzo's Quest, новата игра во живо Gonzo's Treasure Hunt создава голема возбуда во казино индустријата. Учеството во потрагата на Гонзо по изгубеното богатство им овозможува на играчите фасцинантно искуство со игри.

Овој слот за Evolution Gaming е извонреден бидејќи ја комбинира возбудата на играње онлајн слотови со авантурата во казино во живо.

Мега топка

Мега Бол е верзија на Evolution на лотарија која вклучува и аспекти на бинго. Играта ја добива својата ознака „џекпот слотови“ затоа што има мултипликатор и мега топка што може да резултира со огромни исплати.

Многу онлајн казина ги вклучуваат овие игри поради нивната возбудлива игра, неверојатна графика и потенцијално големи џекпот.

Нови казина со Evolution Gaming Games

Има неколку предности за префрлување на најдобрите казина на Evolution Gaming. Прво, вообичаено е новите онлајн казина на Evolution Gaming да обезбедуваат големи бонуси за добредојде, специјални промоции и програми за лојалност. Можете да го користите ова за да ги зголемите вашите добивки додека ги играте најневеројатните игри - постојано примамливи.

Второ, најновите казина често се опремени со најдобра технологија, што го прави пријатно играњето таму на кој било уред. Овие игри и казина често имаат директни интерфејси, визуелни слики со висока резолуција и брзо вчитување на страници.

Многу нови онлајн казина сега вклучува Evolution Gaming наслови, но само оние со соодветна лиценцирање и регулација можат да гарантираат безбедна и фер игра за своите клиенти. Ако барате сигурно место за играјте онлајн казино игри, не одете подалеку од колекцијата на најдобрите нови казина на CasinoRank што одговараат на овие критериуми.

Лиценци и безбедност на Evolution Gaming

Еволуциониот софтвер е лиценциран и регулиран од некои од повеќето авторитетни организации во бизнисот со коцкање преку Интернет. Ова ја покажува посветеноста на обезбедувањето фер и сигурни игри.

Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство (UKGC), на Орган за игри на среќа на Малта (MGA), и Комисијата за контрола на коцкањето во Алдерни (AGCC) се само неколку од угледните органи за коцкање кои ги понудија своите лиценци. Одборот за контрола на игри на Пенсилванија (PGCB) и Одделот за спроведување на игри во Њу Џерси (DGE), исто така, ги овластуваат да прават бизнис.

Evolution Gaming е посветен и на лиценцирање и на безбедност. Тие користат високо модерно шифрирање за да ги обезбедат личните информации и финансиските трансакции на клиентите. Во нивните игри се користат или генератор на случаен број или професионални дилери за да гарантираат сосема случајни и правични резултати.

Evolution Gaming поттикнува одговорно коцкање и им обезбедува на корисниците алатки за ограничување на нивната изложеност. Тие, исто така, соработуваа со групи како GamStop и BeGambleAware за да им помогнат на проблематичните коцкари.

Бонусите за казино за игри на еволуција

Има неколку бонуси за да добиете во ново онлајн казино што обезбедува Evolution Gaming игри. Овие поволности го подобруваат вашето време поминато на коцкање и потенцијално ги зголемуваат вашите добивки. Еве што треба да знаете за различните типови на бонуси на Evolution Gaming:

 • Бонус за добредојде: бонусите за депозит и бесплатните вртења се само две компоненти од одличното типично онлајн казино бонус пакет за добредојде за нови играчи. Овие бонуси се одлична можност за новите играчи да го пробаат казиното и сите игри што ги нуди. Бонусот за добредојде е обично процентуално совпаѓање на вашиот првичен депозит, понекогаш дури и до 300%.
 • Бонус без депозит: Некои нови казина дури им дозволуваат на играчите да ги испробуваат игрите на Evolution без да потрошат пара. Игра на еволуција бонус без депозит, што може да дојде како бонус готовина или бесплатни вртења, е одличен начин да испробате некои игри.
 • Бонус за враќање на готовина: Некои казина обезбедуваат a бонус за враќање на готовина за загуби кога играте Evolution игри. Ова имплицира дека ризикот на играчот е намален кога игра одредени игри бидејќи дел од парите им се враќаат.
 • Бонус за повторно вчитување: Повторно вчитајте бонуси се споредливи со бонусите за пријавување, освен што се даваат на редовни клиенти. Овие бонуси се процентуално совпаѓање на првиот депозит на играчот и може да се користат за која било од игрите обезбедени од Evolution Gaming.
 • ВИП бонус: Многу нови онлајн казина обезбедуваат ВИП и програми за лојалност каде играчите можат да заработат поени за обложување на игрите на Evolution. Подоцна, може да ги заработите вашите поени за бонуси, бесплатни вртења, па дури и вистински награди. ВИП-програмите, исто така, им обезбедуваат на членовите поволности како што се посветени менаџери на сметки, зголемени лимити за депозити и повлекувања и приоритетна услуга.

Не заборавајте дека овие бонуси често имаат ограничувања и услови, како што се барањата за обложување. Пред да прифатите каков било бонус, проверете дали целосно ги разбирате поврзаните услови.

Историја на еволуцијата Провајдер на софтвер за игри

Основан во 2006 година, провајдерот на Evolution Gaming започна да ја менува играта на европскиот пазар на дилери во живо. Нивното масовно искачување беше значајно бидејќи тие беа пионери во воведувањето на игри со дилери во живо во онлајн казина.

Првиот значаен договор на компанијата, со Gala Coral, беше потпишан во 2007 година и оттогаш го прошири пристапот до забава во живо во казино до глобалната клиентела. Како резултат на тоа, VC Bet, Expekt и други истакнати компании за игри, вклучувајќи ги Вилијам Хил и Блу Сквер, ги здружија силите.

До 2009 година, Evolution Gaming беше на добар пат да стане лидер во индустријата. Рига беше најголемото казино со една локација во Европа во тоа време. Така, имало смисла да отворат други студија таму. Играчите може да ја доживеат возбудата на вистинско казино од удобноста на нивните домови благодарение на висококвалитетните видео преноси и обучените дилери.

Во 2010 година, кога Италија донесе закони за регулирање на онлајн коцкањето, Evolution направи пресметан потег на италијанскиот пазар. Како дополнително признание за својот пионерски дух и посветеност на обезбедувањето одлични искуства за игри, фирмата беше прогласена за добавувач на софтвер во казино EGR Live на годината и за ѕвезда во подем на софтверот. Во 2015 година, Evolution отвори студио во Ванкувер, Канада, означувајќи ја првата локација на компанијата надвор од Европа.

Во 2020 година, Evolution Gaming и NetEnt се споија за да станат огромни конкуренти на пазарот на iGaming. Ова ги комбинира силните страни на Evolution во играњето во живо со NetEnt е во развој на автомати.

Почнувајќи од 2023 година, Evolution Gaming ја задржа својата позиција како лидер на пазарот поради популарноста на производите од дилерите во живо и посветеноста на постојаните иновации. Широката библиотека со наслови, награди и технички откритија на компанијата ја докажува нејзината посветеност на создавање на најдобрата можна средина за онлајн игри.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Силни финансиски резултати на Evolution Gaming 2021 година
2022-06-17

Силни финансиски резултати на Evolution Gaming 2021 година

2021 година беше успешна година за Evolution Gaming, според сите индикации. Оваа година компанијата влезе на регулирани пазари како Аргентина и Јужна Африка. Исто така, агрегаторот на содржини објави највисоки варијанти во живо како што се Lightning Blackjack, Cash or Crash и Gonzo's Treasure Hunt.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кој е Evolution Gaming?

Кога станува збор за казино игри со дилер во живо, Evolution Gaming е непобедлив како развивач на софтвер. Ја носи возбудата од реалниот животен казино во удобноста на домот на играчот, благодарение на иновативната технологија и HD видео преносите. Evolution Gaming е препознаен како водечки иноватор во решенијата за игри во живо со неколку почести.

Кои земји дозволуваат Evolution Gaming?

Evolution Gaming е глобален бизнис кој им служи на клиентите во многу различни нации. Земји како ОК, неколку во Европа (вклучувајќи Германија и Шведска), Канада, Нов Зеланд, па дури и некои во Азија спаѓаат во оваа категорија.

Кој е сопственик на Evolution Gaming?

Со акциите на Evolution Gaming се тргува на пазарот Насдак Стокхолм, што ја прави корпорација со која се тргува јавно. Многу луѓе и организации инвестираа во компанијата со купување на акции. Акционерите го избираат одборот на директори кои раководат со корпорацијата.

Дали игрите на Evolution се бесплатни?

Бесплатните верзии на игрите на Evolution Gaming обично може да се играат во демо-режим без дилери во живо. Сепак, корисниците може да се чувствуваат удобно со контролите, правилата и функциите на играта пред да вложат вистински пари за акцијата. Но, за да освојат вистински пари, гејмерите мора да стават облози со вистински пари.

Од која земја е Evolution Gaming?

Evolution Gaming е основана во Рига, Латвија, во 2006 година и таму го одржува своето седиште за деловни и технолошки цели. Фирмата сега отиде низ целиот свет, поставувајќи седишта на места како Малта, Обединетото Кралство, Канада, Шпанија и Соединетите држави, меѓу многу други.

Кои се најдобрите казина со игрите на Evolution Gaming?

Библиотеката со игри на Evolution Gaming е достапна на широк спектар на најдобри онлајн-локации за коцкање. CasinoRank состави листа на најдобрите места за играње на игрите на Evolution Gaming, па ако сакате да видите повеќе опции на едно место, треба да ја проверите. Игрите, поддршката, безбедноста и бонусите на секое казино се прегледуваат лично.

Колку игри има развиено Evolution Gaming?

Повеќе од 150 игри, вклучувајќи различни опции за казино во живо, игри на маса, емисии на игри и слотови во живо се произведени од Evolution Gaming од 2023 година. Тие продолжуваат да додаваат модерни игри во нивниот каталог.

Каков тип на казино игри развива Evolution Gaming?

Evolution Gaming е добро познат по своите игри со дилери во живо, кои вклучуваат традиционални производи за казино како блек џек, рулет, бакара и покер, а варијации на прикажувања на игри како Dream Catcher, Monopoly Live и Crazy Time. Сепак, тие исто така обезбедуваат различни слот машини и игри на маса за да задоволат широк спектар на клиенти.

Дали е регулирано Evolution Gaming?

За да гарантира дека неговите игри се фер, безбедни и чесни, Evolution Gaming е регулирано и лиценцирана од неколку почитувани агенции за игри низ целиот свет. Неколку примери го вклучуваат Одборот за контрола на игри во Пенсилванија и регулаторните тела на Обединетото Кралство (Комисија за коцкање во Обединетото Кралство), Малта (Управа за игри на среќа на Малта) и Алдерни (Комисија за контрола на коцкањето во Алдерни).