Aaron Thompson

Aaron Thompson

Publisher

Biography

Роден во шармантниот град Квебек, а подоцна остави свој белег во раздвижениот Торонто, патувањето на Арон започна со фасцинација од сјајот на локалните казина и приказните што тие ги држат. По стекнувањето диплома по бизнис администрација, неговиот претприемачки дух го доведе во зародишот свет на онлајн казината во нивните рани денови. Денес, тој е познат по својата експертиза во идентификување и истакнување на новите казино платформи. Често се слуша како вели: „Во казиното на животот, секогаш обложувајте се на иновации“

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година
2024-04-12

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година

Во потрага по крем де ла крем на онлајн слотови да се нурне во овој април? Па, исчистете го вашиот распоред затоа што направивме список на најсвежи, највозбудливи онлајн слот игри од гиганти како IGT и Nolimit City, меѓу другите. Најдобриот дел? Можете да ги земете овие игри за вртење апсолутно бесплатно, овозможувајќи ви да ја впиете возбудата без никаков ризик. Ајде да скокнеме директно во срцето на акцијата и да видиме што се појавува во светот на онлајн слотови.

Време е да се повика време на Grand National?
2024-04-12

Време е да се повика време на Grand National?

Утре попладне во 16 часот се одржува Националната трка за лов на Обединетото Кралство, Големиот Национал на тркачката патека Аинтри, на која половина од земјата ќе застане околу половина час, означувајќи ја како долгорочен натпревар во британскиот спортски календар.

UKGC воведува контроверзна забрана за онлајн коцкање за пензионери над 65 години
2024-03-31

UKGC воведува контроверзна забрана за онлајн коцкање за пензионери над 65 години

Од Дејв Соер, Последно ажурирано на 31 март 2024 година

Револуционизирање на игрите со VIP X серијата на Novomatic
2024-02-14

Револуционизирање на игрите со VIP X серијата на Novomatic

Во оваа статија ќе ги истражиме најновите производи понудени од Novomatic, водечки гигант за игри. Томас Шмалцер, потпретседател за глобална продажба и управување со производи во Новоматик, ќе обезбеди увид во иновативниот софтвер и хардвер на компанијата.

Оптимизирање на локализацијата на содржината и трендовите на игри за нови пазари
2024-02-14

Оптимизирање на локализацијата на содржината и трендовите на игри за нови пазари

Во денешниот глобализиран свет, бизнисите постојано се обидуваат да го прошират својот дофат и да влезат во нови пазари. Еден клучен аспект на ова проширување е да се осигура дека содржината е точно локализирана за целната публика. Габриеле де Лоренци, експерт за меѓународен маркетинг, го нагласува значењето на оваа практика.

Награди Casinomeister 2023: Прославување на извонредноста во индустријата за игри
2024-02-12

Награди Casinomeister 2023: Прославување на извонредноста во индустријата за игри

Претходно оваа недела беа претставени многу очекуваните награди Casinomeister за 2023 година. Овие награди ги препознаваат и слават извонредните достигнувања и придонеси на различни онлајн казина и казино групи во iGaming индустријата.

Топ нови онлајн слотови: Ааруполис, Гномови и џинови, Полноќна жед, Тупаница на уништување
2024-02-12

Топ нови онлајн слотови: Ааруполис, Гномови и џинови, Полноќна жед, Тупаница на уништување

Ги барате најдобрите нови онлајн слотови на неделата? Имаме уште еден возбудлив преглед на врвни игри за 9 февруари бидејќи ги претставуваме најновите изданија од Hacksaw Gaming, Tom Horn Gaming и многу повеќе.

Најдобрите нови казино игри што треба да ги испробате овој Божиќ
2023-12-11

Најдобрите нови казино игри што треба да ги испробате овој Божиќ

Како што се наближува празничната сезона, носејќи со себе наплив од снегулки и радосно ѕвонење од ѕвона, светот на онлајн казиното не заостанува многу во прифаќањето на ова празнично веселба. Овој Божиќ, дигиталната коцкарска сфера е украсена со тематски раскош, воведувајќи низа нови игри кои го опфаќаат духот на сезоната. Од живописните визуелни слики на санките на Дедо Мраз до веселите мелодии на божиќните песни, онлајн казината ги трансформираат своите платформи во зимски земји на чудата. Оваа година, трендот на онлајн казино игри на тема Божиќ достигна нови височини, нудејќи им на играчите весела комбинација на забава и шанса за празнични среќа.

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count

Wizard Games, подружница на NeoGames SA, го објави Treasures of the Count. Treasures of the Count ги поканува играчите да се придружат на веселбата, каде што меѓу гостите ќе бидат вампири и други магични суштества. Во продавницата има вистинско, разладувачко уживање за Ноќта на вештерките, што може да биде пријатно.

Интересни факти за новите варијации на онлајн покер
2023-10-26

Интересни факти за новите варијации на онлајн покер

Светот на онлајн покерот континуирано се развива, воведувајќи нови возбудливи варијации кои додаваат свеж пресврт на класичната игра. Од иновативни правила до динамични стилови на играње, овие нови варијации го преобликуваат пејзажот на онлајн покер, нудејќи им на играчите уникатни предизвици и возбуда. Во овој блог пост, истражуваме во некои од најинтересните нови варијации на покер, како што се кратки дек холдеми, брзински покер и покер за напојување. Секој носи свој посебен вкус на масата, привлекувајќи ги играчите со нови стратегии и побрза игра.

Услови и правила
2022-04-21

Услови и правила

Кога ја користите веб-страницата CasinoRank, имајте предвид дека се согласувате со нашите услови и треба да се информирате за следново:

Одрекување
2022-04-20

Одрекување

CasinoRank е трета страна, поврзана веб-страница; не е во сопственост или управувана од ниту една компанија за коцкање CasinoRank и не обезбедува никакви услуги за коцкање. Она што го обезбедува CasinoRank се корисни информации, вклучувајќи прегледи и препораки за онлајн-локации за коцкање, материјали за стратешка игра и други форми на совети за посетителите.

Политика за колачиња
2022-04-20

Политика за колачиња

Политика за колачиња за CasinoRank
Датум на стапување во сила: 20230222

Политика за приватност
2022-04-01

Политика за приватност

На CasinoRank ние сме целосно свесни за приватноста на која имате право и треба да ја добивате кога ја прелистувате и користите оваа веб-локација. Ние признаваме дека собирањето информации од нашите корисници е исто толку важно како и заштитата на потребите на корисниците и обезбедувањето дека нивните информации се безбедни, безбедни и правилно користени.

За NewCasinoRank
2022-03-21

За NewCasinoRank

Прашањето: „Што ако постоеше веб-локација на интернет исполнета со независни и непристрасни прегледи на онлајн казино?“ ги собра основачите на NewCasinoRank во 2017 година. Оттогаш, компанијата доживеа брз раст, а денес, NewCasinoRank еволуираше во една од водечките и почитувани веб-страници за рангирање во индустријата.

Контактирајте не
2022-02-12

Контактирајте не

Дали имате некои предлози или прашања за нас? Можеби ви треба помош за да започнете, или имате проблеми со повлекувањето? Ако не можете да најдете одговор на оваа веб-локација или нешто недостасува, ве молиме слободно контактирајте со нас на CasinoRank.

Нови онлајн казина во Македонија 2024 година
2020-10-08

Нови онлајн казина во Македонија 2024 година

Прегледот на новите казина е задача што треба да ја изврши независно лице со темелно искуство играјќи во различни онлајн казина. New CasinoRank работи со професионални писатели и рецензенти со длабоко знаење и страст за коцкање. Прегледите направени од CasinoRank се независни и секогаш ги земаат предвид најважните фактори за избор на нови онлајн казина за играње за нови, како и искусни коцкари.