Топ 10 NetEnt Ново Казино

Ако сте љубител на коцкање во казино, можете да најдете широк избор на игри во 2023/2024 . Причината за тоа е што многу даватели на казино игри се трудат да развијат нови и возбудливи слотови, игри на маса, џекпот и игри со дилери во живо за да се чувствувате задоволни од вашето патување со игри.

Без сомнение, еден од најголемите даватели на казино игри на глобален опсег е NetEnt. Давателот објави многу нови игри во кои можете да уживате во новите казина.

Во овој водич, ние од CasinoRank ќе се фокусираме на најновите казина на NetEnt и ќе ги истражиме најдобрите нови изданија од овој провајдер. Ќе истражиме и зошто игрите на овој провајдер се издвојуваат од другите.

Топ 10 NetEnt Ново Казино
NetEnt казино игри Детален преглед

NetEnt казино игри Детален преглед

NetEnt е еден од најпопуларните даватели на казино коцкање на глобален опсег. Компанијата постои многу години и со причина. Ја разви една од највозбудливите игри, која нуди неверојатен RTP за да ги направи вашите шанси за победа уште поголеми. Изборот на игри што ги има NetEnt е широк, па ако го изберете овој провајдер ќе најдете нешто што одговара на вашите барања.

NetEnt наспроти Microgaming - кој развивач на игри е подобар

NetEnt наспроти Microgaming - кој развивач на игри е подобар

Во возбудливиот свет на новите онлајн казина, развивачите на игри играат клучна улога во обликувањето на вашето искуство со игри. Меѓу главните конкуренти во индустријата, NetEnt и Microgaming се издвојуваат како водечки пионери. Тие два провајдери се меѓу водечките со години, што ги прави вредни за проверка.

NetEnt слот игри Детален преглед

NetEnt слот игри Детален преглед

NetEnt е еден од најпопуларните даватели на онлајн казино игри во светот. Разви неколку неверојатни слотови кои се познати низ целиот свет. NetEnt слот игрите имаат уникатни карактеристики, луда графика и потенцијал за големи победи, се разбира.

Борба против заканите за сајбер-безбедноста: NetEnt безбедносни мерки

Борба против заканите за сајбер-безбедноста: NetEnt безбедносни мерки

Во брзиот свет на онлајн игрите, сајбер-безбедноста е најважна. Со порастот на сајбер заканите, на играчите им треба уверување дека нивните лични и финансиски информации остануваат безбедни. NetEnt е познат лидер во индустријата познат по својата бескомпромисна заложба за заштита на играчите и борба против заканите за сајбер безбедноста.

Водич за најдобрите нови игри на NetEnt

Водич за најдобрите нови игри на NetEnt

NetEnt е меѓу најпопуларните даватели на софтвер за онлајн казино. Популарен е за развој на игри со неверојатна графика и дарежливи исплати. Вообичаено се гледа дека игрите на NetEnт доаѓаат со тони бонус функции, кои можат да го зголемат вашиот субсидирам уште повеќе.

Добрите и лошите страни на NetEnt казино бонусите

Добрите и лошите страни на NetEnt казино бонусите

Бонусите играат клучна улога, обезбедувајќи им на играчите дополнителни можности за победа и продолжување на нивните игри сесии. Кога станува збор за бонусите за NetEnt казино, вие сте за уживање. Казино бонус Понудите на NetEnt се доста и може да ви дадат многу дополнителни средства за играње.

Добрите и лошите страни на NetEnt казино софтверот

Добрите и лошите страни на NetEnt казино софтверот

Кога станува збор за нови онлајн казина, вистинскиот провајдер на софтвер може да ја направи сета разлика. NetEnt, добро познат снабдувач на казино софтвер, стекна солидна репутација во индустријата. NetEnt постои доста долго време. Во текот на тие години, провајдерот разви многу игри, кои ги играат милиони играчи на глобален опсег.

Еволуцијата на NetEnt казино производи

Еволуцијата на NetEnt казино производи

Net Entertainment (NetEnt) е еден од најпочитуваните даватели на казино игри во светот. Како главен играч во индустријата, NetEnt направи револуција во начинот на кој играчите ги доживуваат онлајн казина.

Aarav Menon
ExpertAarav MenonExpert
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Image

Нови игри од NetEnt

NetEnt е познат по своите иновативни и висококвалитетни онлајн казино игри, а неговите неодамнешни изданија не беа исклучок. Да ги погледнеме подетално некои од најпривлечните нови игри на NetEnt.

Коските на Бастер

Buster's Bones е најновата слот игра што можете да ја најдете во портфолиото на новите слотови на NetEnt. Слот ве враќа на Дивиот Запад, придружуван од Бастер и неговата банда. Целта на играта е да се погодат кластери на ролната 6x6. Може да ја добиете „Функцијата за купување“, која ви дава бесплатни вртења и максималната добивка оди до x976.

 • Макари: 6
 • Редови: 6
 • Линии за плаќање: Кластер плаќа
 • RTP: 96,07%
 • Максимална победа: x973
 • Нестабилност: средна/висока,
 • Мин облог: 0,10
 • Максимален облог: 200
 • Датум на објавување 20 април 2023 година
 • Бонус: Купување со бонус

Нека гори

Let it Burn беше објавена на крајот на април 2023 година. Слот-играта има 4 реда, но за време на бонусната функција, тие се прошируваат на 5. Темата на играта е овошје, така што тоа не е нешто што некогаш сте го виделе. Сепак, кул саундтракот, мултипликаторите и дивините го прават многу позабавен.

 • Макари: 5
 • Редови: 4/5
 • Платини: 1024/ 3 125
 • RTP: 96,00%
 • Максимална победа: x 2700
 • Нестабилност: висока,
 • Мин облог: 0,10
 • Максимален облог: 100
 • Датум на објавување 30 април 2023 година
 • Бонус: Купување со бонус

Taco Fury XXXTreme

Тако Фјури е еден од најновите слотови објавен од NetEnt. Играта е уникатна и има кулинарска тема. Кластерите доаѓаат како јадења од целиот свет кои веројатно нема да сакате да ги пробате некогаш. Но, тоа е она што ја прави играта толку возбудлива. Во играта се работи за добивање дивини и множители.

 • Макари: 5
 • Редови: 3
 • Платини: 9
 • RTP: 96,05%
 • Максимална победа: x 533
 • Нестабилност: Ниска,
 • Мин облог: 0,10
 • Максимален облог: 200
 • Датум на објавување 09 мај 2023 година
 • Бонус: бонус Купи X2
Image

Каталог за казино игри на NetEnt

NetEnt може да се пофали со обемен каталог на казино игри што одговара на широк опсег на преференции на играчите. Од класични игри на маса до извонредни слотови, тие имаат сè. Еве некои од најпопуларните онлајн казино игри на NetEnt:

 • Ѕвездено избувнување
 • Мртов или жив II
 • Потрагата на Гонзо
 • Божествена среќа
 • Твин спин
 • Продавница за овошје
 • Кои принцезата
 • Мега Џокер
 • Наркос
 • Викинзите
 • Џумањи
 • Жешка линија 2

Секоја игра на списокот со игри на NetEnt е направена со прецизност и внимание на деталите, обезбедувајќи ви реално и привлечно искуство со игри.

Водич за најдобрите нови игри на NetEnt
Image

Клучни карактеристики на софтверот на играта NetEnt

NetEnt ја заслужи својата репутација како водечки снабдувач на софтвер во индустријата за iGaming со постојано доставување исклучителни игри со уникатни карактеристики. Еве неколку клучни аспекти што ги издвојуваат игрите на NetEn:

 • Висококвалитетна графика и анимација - NetEnt се гордее со создавањето на визуелно зачудувачки игри кои ги воодушевуваат играчите од моментот кога ќе започнат. Талентираниот тим на дизајнери и аниматори на компанијата гарантира дека секој аспект од играта, од симболи и позадина до ликови и анимации, е со највисок квалитет. Резултатот е визуелно извонредно искуство што придонесува за целокупното уживање во играта.
 • Иновативни бонус карактеристики - NetEnt игрите се познати по нивните иновативни и возбудливи бонус карактеристики. Од бесплатни вртења и мултипликатори до интерактивни мини-игри и бонуси за избор и кликнување, NetEnt постојано воведува свежи и привлечни начини за играчите да ги подобрат своите добивки и да уживаат во извонредна игра.
 • Мобилна компатибилност - Со зголемената популарност на мобилните игри, NetEnт ја препознава важноста од обезбедување на игри кои се целосно оптимизирани за голем број уреди. Нивните игри се развиваат со користење на врвна технологија, што ги прави компатибилни со различни платформи и големини на екрани. Без разлика дали играте на паметен телефон, таблет или десктоп, игрите на NetEn нудат непречено и извонредно искуство.
 • Праведност и случајност - Игрите на NetEnt поминуваат детално тестирање и сертификација за да се обезбеди правичност. Тие користат генератори на случаен број (RNGs) за да докажат дека резултатите од играта се непредвидливи и непристрасни.
 • Кориснички интерфејс - NetEnt посветува внимателно внимание на корисничкиот интерфејс на своите игри, осигурувајќи дека играчите можат лесно да се движат и да уживаат во беспрекорно искуство со игри. Интуитивниот распоред, чистите копчиња и добро организираните менија им овозможуваат на новите и на искусните играчи лесно да го пронајдат патот низ играта и да ги контролираат своите опции за обложување без напор.
 • Висок RTP (враќање на играчот) - Игрите на NetEnt се познати по нивното конкурентно враќање на процентите на играчите. Компанијата постојано нуди игри со високи вредности на RTP, осигурувајќи дека играчите имаат фер шанси за победа и уживање во продолжени сесии за игра.
Добрите и лошите страни на NetEnt казино софтверот
Image

Брендирани и џекпот слотови од NetEnt

Кога станува збор за слотови, NetEnt создаде име за себе со своите исклучителни брендирани и џекпот игри. Ајде да истражиме некои од најдобрите слотови за NetEnt што можете да ги најдете на нови онлајн казина.

Џумањи

Слотот Jumanji на NetEnt, се разбира, е инспириран од популарниот филм Jumanji. Слот е многу возбудлив за играње, но има недостаток што има многу ниски исплати. Купот на максималниот симбол (Lion) плаќа само 6x.

 • Макари: 5
 • Редови: 3
 • Платини: 36
 • RTP: 96,33%
 • Максимална победа: x 504
 • Нестабилност: ниска до средна,
 • Мин облог: 0,10
 • Максимален облог: 200
 • Датум на објавување 21 јуни 2016 година
 • Бонус: Купувања со бонус

Дракула

Овој слот од колекцијата NetEnt беше инспириран од познатиот лик Дракула. Оваа игра е една од најстарите во портфолиото на NetEnt, објавена во 2015 година. Сепак, таа стана еден од најпопуларните слотови за овој провајдер. Оваа игра исто така не е толку популарна за големи исплати, но е многу задоволувачка за повеќето љубители на обложување.

 • Макари: 5
 • Редови: 4
 • Платини: 40
 • RTP: 96,60%
 • Максимална победа: x 400
 • Нестабилност: ниска до средна,
 • Мин облог: 0,10
 • Максимален облог: 2
 • Датум на објавување 24 април 2015 година
 • Бонус: Купувања со бонус

Невидливиот човек

Друга одлична слот игра на NetEnt инспирирана од филм е невидливиот човек. Оваа игра има многу добри исплати, дури и во основната игра, но кога ќе дојдете до бонус бесплатните вртења, потенцијалот драстично се зголемува.

 • Макари: 5
 • Редови: 3
 • Платини: 20
 • RTP: 96,30%
 • Максимална победа: x 1 000/ Вртење
 • Џекпот: Да
 • Нестабилност: средна,
 • Мин облог: 0,20
 • Максимален облог: 100
 • Датум на објавување 11 декември 2011 година
 • Бонус: Купувања со бонус

Наркос

Телевизиската серија Narcos стана многу популарна во последните неколку години, па NetEnt смисли слот игра инспирирана од нив. Играта е многу забавна, но може да донесе и многу добри исплати.

 • Макари: 5
 • Редови: 3
 • Платини: 243
 • RTP: 96,23%
 • Максимална победа: x 1 506/ Спин
 • Нестабилност: средна,
 • Мин облог: 0,20
 • Максимален облог: 400
 • Датум на објавување 23 април 2019 година
 • Бонус: Купување со бонус

Суштеството од Црната лагуна

The Creature from the Black Lagoon е една од најстарите игри во портфолиото на NetEnt. Играта има многу добра графика и механика. Она што го прави слотот толку забавен не е само неверојатната игра, туку и добрите исплати. Со победа во основната игра, може да добиете до 750x на вашиот облог.

 • Макари: 5
 • Редови: 3
 • Платини: 20
 • RTP: 96,47%
 • Максимална победа: x 1 250
 • Нестабилност: средна,
 • Мин облог: 0,20
 • Максимален облог: 100
 • Датум на издавање 03 декември 2004 година (објавено за мобилен: 15 јануари 2020 година)
 • Бонус: Купи бонус
Image

Нови казина со NetEnt Games

Во индустријата за iGaming постојано се појавуваат нови возбудливи казина, а многу од нив имаат слот игри на NetEnt во нивните понуди. Овие нови казина им обезбедуваат на играчите свежи и иновативни платформи за да уживаат во најновите изданија на NetEnt.

Ве охрабруваме да ја истражите листата на нови врвни казина на CasinoRank. Таму, ќе најдете избор на реномирани и возбудливи онлајн казина кои ги нудат возбудливите наслови на NetEnt.

NetEnt лиценци и безбедност

Игрите од NetEnt се познати по нивната безбедност и сигурност, обезбедувајќи им на играчите доверливо и доверливо искуство со игри. NetEnt поседува лиценци од неколку почитувани регулаторни тела, вклучително и од Орган за игри на среќа на Малта (MGA) и на Комисија за коцкање во Обединетото Кралство (UKGC). Овие лиценци гарантираат дека NetEnt работи според строгите упатства и се придржува до највисоките стандарди за заштита на играчите.

NetEnt е целосно правен провајдер на софтвер и неговите лиценци го потврдуваат неговото усогласување со регулативите. Играчите можат да се чувствуваат сигурни кога играат игри на NetEnt, знаејќи дека нивните лични и финансиски информации се заштитени и дека игрите во кои уживаат се фер и непристрасни.

Image

Најдобри NetEnt казино бонуси

Играњето игри на NetEnt доаѓа со своите придобивки, бидејќи многу нови онлајн казина нудат ексклузивен NetEnt бонус понуди за казино за овие игри. Бонусите може да варираат од бесплатни вртења на популарните слотови на NetEnt до дарежливи бонуси за совпаѓање на депозитите. Ајде да погледнеме во секој од нив.

NetEnt казино бонус за добредојде

NetEnt е провајдер кој им дава можност на новите љубители на казино да добијат многу дарежливи промо понуди за добредојде. Бонуси за добредојде обично се даваат како бонуси за натпревар на депозит. Сепак, некои нови казина може да имаат и некои бесплатни вртења за NetEnt слот игрите.

Забележете дека скоро сите бонуси за добредојде што можете да ги добиете за казино игри ќе имаат барања за обложување што мора да се исполнат во одреден временски период.

NetEnt казино бонус без депозит

Бонус без депозит во казиното NetEnt е најретката понуда што можете да ја добиете. Сепак, овие промоции немаат барања за депозит за да се квалификуваат, така што во основа имате слобода да пробате која било NetEnt игра без да ризикувате некој од вашите средства.

NetEnt Бесплатни вртења

Во новото казино NetEnt, вообичаено е да се најде ексклузивни понуди за бесплатно вртење. Овие понуди се толку вредни што најчесто немаат барања за обложување, но можат да донесат добивки што можат веднаш да се повлечат. Забележете дека секое бесплатно вртење понудено за слотови NetEnt ќе има различни вредности, што е неопходно да се земе предвид.

Добрите и лошите страни на NetEnt казино бонусите
Image

Историја на провајдер на софтвер NetEnt

NetEnt има богата историја која опфаќа повеќе од две децении. Компанијата е основана во 1996 година од Понтус Линдвол, шведски претприемач кој го виде потенцијалот на онлајн коцкањето. Од своето основање, NetEnt гејмингот стана пионер во индустријата, обезбедувајќи исклучителни искуства за игри на играчите ширум светот.

Некои од значајните достигнувања на NetEnt вклучуваат развој на казино игри базирани на прелистувачи, воведување на мобилни игри и освојување бројни престижни награди за нивните иновативни производи. Денес, NetEnt се смета за еден од водечки провајдери на софтвер во iGaming индустријата, континуирано поместувајќи ги границите и подигајќи ја границата за онлајн казино забава.

NetEnt наспроти Microgaming - кој развивач на игри е подобар

{{ section pillar="" image="cll0rqy1n009908lc3yw9n8ru" name="" }} ## Заклучок

Со објавувањето на нови возбудливи игри и достапноста на популарните наслови на NetEnt, 2023/2024

Section icon

Најнови вести

Најдобрите нови онлајн казино игри за почетници во 2023/2024
2023-03-08

Најдобрите нови онлајн казино игри за почетници во 2023/2024

Онлајн казино игрите доаѓаат во различни стилови и правила. Сега, ова значи дека наоѓањето на најдобрите казино игри за почетници може да биде потехничко отколку што изгледа. Играчите мора да ги земат предвид карактеристиките како правилата на играта, враќањето на играчот, нивоата на влогови и многу повеќе.

Нови онлајн слот игри
2021-04-05

Нови онлајн слот игри

Слот игра љубителите имаат повторно расипан избор поради многуте достапни слотови кои им нудат на играчите возбудлива можност да освојат огромни суми на пари или да ја постигнат наградата за џекпот. Овие игри се достапни на компјутер, мобилни и Mac уреди, што им го олеснува на играчите да играат ново казино слот игри.

Откријте ги најдобрите слотови за Ноќта на вештерките за страшно искуство со игри
2023-10-27

Откријте ги најдобрите слотови за Ноќта на вештерките за страшно искуство со игри

Тоа е тој период од годината кога се резбаат тикви, чаршафите се скинати со две дупки за очите и започнуваат трикови. Кој е подобар начин да се впуштите во расположението за Ноќта на вештерките отколку да ги играте најголемите слотови за Ноќта на вештерките?

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е NetEnt?

NetEnt е познат провајдер на софтвер кој развива висококвалитетни казино игри за онлајн казина ширум светот.

Кој го основа NetEnt?

NetEnt е основана од Понтус Линдвол во 1996 година.

Каков тип на казино игри развива NetEnt?

NetEnt развива широк опсег на казино игри, вклучувајќи слотови, игри на маса, казино игри во живо и многу повеќе.

Колку игри има NetEnt?

NetEnt нуди огромно портфолио на игри, со стотици наслови за играчите да уживаат. Севкупно, можете да најдете повеќе од 200 слотови од давателот. Можете да ја проверите целосната листа на достапни казино игри на NetEnt во вашиот оператор на казино.

Кои се најдобрите NetEnt слотови?

Некои од најдобрите слотови на NetEnt вклучуваат наслови како Starburst, Dead or Alive II, Gonzo's Quest, Divine Fortune, Twin Spin, Fruit Shop, Koi Princess и Mega Joker.

Кој е сопственик на NetEnt игри?

NetEnt моментално е во сопственост на Evolution Gaming, водечки снабдувач на решенија за казино во живо.

Дали NetEnt е легален?

Да.

Кои се најдобрите нови казина со игрите на NetEnt?

Многу нови онлајн казина нудат NetEnt игри. За да ги откриете најдобрите страници за коцкање со игрите на NetEnt, препорачуваме да се повикате на списокот на нови врвни казина на CasinoRank.