Samosa Casino New Casino Преглед

Age Limit
Samosa Casino
Samosa Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority
Добрите
+ Услови за враќање на готовина
+ Услови за депозит
+ Голем избор на слотови Megaways

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (9)
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Португалски
Фински
Француски
Холандски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Reload бонусБесплатни спинови
Кешбек бонус
ВалутиВалути (5)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (13)
Јужна Африка
Австрија
Бразил
Германија
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
Холандија
Швајцарија
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (20)
Bank transferCredit CardsDebit Card
Direct Bank Transfer
EPS
EcoPayz
GiroPay
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPrepaid Cards
Siru Mobile
Skrill
Trustly
Visa
iDEAL
iDebit
СофтверСофтвер (21)
Amatic Industries
Authentic Gaming
Belatra
Betsoft
Booming Games
EGT Interactive
Endorphina
Evolution Gaming
GameArt
MicrogamingNetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
PlaytechPragmatic PlayQuickspin
Red Tiger Gaming
Spinomenal
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

About

Казиното Samosa е основано од N1 Interactive Ltd во 2020 година. Нуди услуги за онлајн игри под лиценца издадена од Органот за игри на среќа на Малта. Според целната страница на страницата, казиното е препорачано од casinonutanspelpaus.eu за инкорпорирање безбедни плаќања и брзи наплати. Понатаму, страницата им нуди на играчите обемна колекција на игри и наслови компатибилни со мобилни и компјутерски платформи за игри.

Games

Лобито во казиното Самоса се состои од стотици игри. Некои слотови кои играчите уживаат да ги играат вклучуваат Book Suckers, Beer Collection, Starburst, Gonzo's Treasure Hunt, Reel Rush и Divine Fortune. Љубителите на покер може да се придружат на маси предводени од дилер во живо на игри како што се Lightning Roulette, Multi-hand Blackjack, Dream Catcher и многу повеќе. За оние кои сакаат да излезат со огромни исплати, страницата нуди повеќе џекпот и мега начини на кои наградите одат до милиони долари.

Withdrawals

Повлекувањата од казиното Самоса се брзи и безбедни. Е-паричниците имаат најбрз пресврт и може да се направат со помош на Skrill, Instadebit, iDebit, Neosurf, Neteller и ecoPayz. Алтернативно, играчите можат да користат Visa и Mastercard кредитни картички кои траат околу три до пет работни дена. И на крај, играчите можат да бараат директни трансфери до нивните банки, што трае малку подолго.

Валути

Играчите можат да вршат трансакции со EUR, USD, CAD, NZD, NOK, RUB, JPY, PLN, KZT и INR. Во повеќето случаи, играчите користат валута која е широко користена во земјата во која живеат. Поради ова, играчите можат да вршат беспрекорни трансакции без конверзија на валута.

Bonuses

Казиното Самоса има огромен бонус за добредојде кој се состои од 100% депозит за натпревар и 121 бесплатни вртења за нови членови. За да го побараат тоа, играчите треба да го внесат кодот „HISAMOSA“ кога го прават својот прв депозит. Бонусните средства се вчитуваат откако благајната ќе го потврди депозитот, додека 11-те дневни бесплатни вртења се доделуваат 11 дена по ред.

Постојните членови го добиваат секојдневниот бонус кој доделува бонус за депозит од 25% за депозити помеѓу 20 и 100 УСД. Достапни се дополнителни понуди за ВИП членови со акумулирани поени за лојалност.

Languages

Веб-страницата прифаќа членови лоцирани во многу земји. Како резултат на тоа, казиното им овозможува на играчите да се префрлаат помеѓу следниве јазици:

  • Англиски
  • француски
  • норвешки
  • јапонски
  • фински
  • полски
  • шпански
  • португалски
  • хинди

Software

Една од причините зошто казиното привлекува огромен број следбеници ширум светот се многуте партнерства што операторот ги има со постоечките развивачи на игри. Игрите што играчите ги наоѓаат на страницата доаѓаат од Authentic Gaming, Avatarux, BGaming, Betsoft, Play'n GO, Playson, Playtech, Microgaming Quickspin, Red Tiger и многу повеќе. Со хостирање наслови од повеќе програмери, менаџментот ја забавува публиката во текот на целата година.

Support

Услугата за клиенти во казиното Samosa е достапна преку разговор во живо. Алтернативно, играчите можат да пишуваат во казиното на support@samosacasino.com. За брзи решенија за вообичаени проблеми на казиното Самоса, на играчите им се препорачува да се консултираат во делот ЧПП, во кој се наведени решенија за прашања како што се регистрација на сметка, плаќање и барање наплата, промоции и безбедност.

Deposits

Веб-страницата поддржува повеќе банкарски методи за финансирање на сметката на играчот. Опциите за е-паричници за депозити вклучуваат Skrill, Neteller, EcoPayz, GiroPay, Siru Mobile и Neosurf. Членовите кои сакаат да уплатат директни депозити преку банкарски институции можат да користат Рапид трансфер или банкарски трансфер. Сите методи на депозит споменати погоре се брзи и сигурни, што им овозможува на играчите да се обложуваат на денот кога ќе ја извршат уплатата.