Ruby Fortune New Casino Преглед

Age Limit
Ruby Fortune
Ruby Fortune is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority
Total score9.1
Добрите
+ Одобрено од eCogra
+ Голем дел за Microgaming
+ Одличен онлајн рулет

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Дански
Кинески
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
ВИП бонус
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (11)
Азербејџан
Аргентина
Бразил
Канада
Кипар
Нов Зеланд
Перу
Тајланд
Уругвај
Чиле
Шведска
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (3)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
Методи за депозитМетоди за депозит (32)
AstroPay
Bank transferBitcoin
ClickandBuy
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EZIPay
EcoPayz
Entropay
Instant Bank
Interac
MasterCardMuchBetterNeteller
POLi
PayPalPaysafe Card
Postepay
Prepaid Cards
QIWI
QR Code
Skrill
Solo
Trustly
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
eChecks
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (1)

About

Ruby Fortune е угледно казино кое е во индустријата за коцкање од 2003 година. Сопственост и управувано од Bayton Ltd е под регулатива на Малтешкиот орган за игри на среќа. Сајтот на казиното се чувствува модерно и вклучува некои розови скапоцени камења и коцки. Веб-страницата е доверлива, доверлива и е поддржана од eCOGRA.

Ruby Fortune

Games

Кога станува збор за игрите во казино, неколку казина му се спротивставуваат на Руби; има над 500 казино игри во нејзината библиотека за игри. Гигантот за игри Microgaming ги овластува сите игри понудени од Ruby Fortune. Ако слотови не се она што му треба на играчот, тогаш класичните игри на маса како бакара и глупости ќе обезбеди одлична алтернатива. Ако не се игри на маса, возбудата мора да биде во игрите со дилери во живо! Се нуди блескава палета на игри со дилери во живо. Гејмерите ќе бидат воодушевени од бакара во живо, блек џек во живо, рулет во живо, да наведеме неколку. Покер колекцијата на Руби содржи варијанти како Луизијана двојна, Ацес и Осми, Џокер покер, Двоен бонус, Џек или подобро и Двоен Џокер.

Withdrawals

Коцкарите во Ruby Fortune можат да ги наплатат своите добивки преку патишта како Skrill, iDebit, MasterCard, Visa и Visa Electronic. Повлекувањата не може да се платат преку Interac, Trustly и Neteller. Минималната исплата е поставена на 50 евра. Иако не е предвиден максимален износ на готовина, повеќето од порталите за плаќање имаат ограничувања на износот на играчот.

Валути

Руби ги прифаќа следните валути шведски круни (SEK), американски долар (USD), евра (евра), австралиски долар (AUD) и канадски долар (CAD). Бројот на валути може да биде ограничен, но тие се поддржани од повеќето процесори за плаќање. Изборната валута зависи од начинот на плаќање на играчот и неговата или нејзината географска положба.

Bonuses

Новите коцкари се добредојдени во Руби со дарежлив пакет за добредојде до 750 долари. Секој од првите три депозити привлекува 100% стимул за усогласување до $250. Редовните играчи можат да заработат ексклузивни бонуси со приклучување кон ВИП програмата или со учество во промоции. Добиените награди вклучуваат бесплатни кредити и бонус готовина.

Languages

Ruby Fortune е повеќејазична онлајн казино страница. Поддржува неколку јазици како англиски, шпански, француски, фински, грчки, норвешки, тајландски, италијански, шведски и португалски. Широкиот опсег на јазици им овозможува на играчите од различни локации да уживаат во казино услугите на Руби. Персоналот за поддршка на казиното исто така течно разговара на споменатите јазици.

Support

Ова казино има посветен, информиран и пријателски тим од претставници за грижа за клиентите. Функцијата за разговор во живо е отворена 24/7, а играчите добиваат одговори во рок од неколку секунди по објавувањето на нивните проблеми. Огромна помош се нуди и преку е-пошта (support@rubyfortunecasino.com). За помали проблеми, играчите можат брзо да се повикаат на делот ЧПП на Ruby Fortune.

Deposits

Играчите можат да ги финансираат своите сметки на Ruby Fortune со посета на делот „Банка“ и следејќи ги придружните упатства. Поддржаните опции за плаќање вклучуваат MasterCard, Visa, Visa Electron, Интерак, Trustly, iDebit, Skrill и Нетлер. Депозитите направени со наведените начини на плаќање се моментални. Плаќањата треба да се одразат на сметката на играчот веднаш по завршувањето на трансакцијата.