Royal Panda New Casino Преглед

Age Limit
Royal Panda
Royal Panda is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority
Total score7.0
Добрите
+ Брзи повлекувања
+ Одлично на мобилен
+ Тема за панда
+ Достапна е апликација

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (8)
Јапонски
Англиски
Германски
Кинески
Норвешки
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (10)
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Полски злоти
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Перу
Финска
Чиле
ИгриИгри (41)
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Сурфање
Телевизија
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (3)
CAIXA Brazil
Malta Gaming Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
Методи за депозитМетоди за депозит (32)
AGMO
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
Bank transfer
Boleto
Credit CardsDebit Card
DineroMail
Euteller
Fast Bank Transfer
FundSend
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
Instant bank transfer
Lobanet
MasterCardMuchBetterNetellerPaysafe Card
Przelewy24
SafetyPay
Skrill
Sofortuberwaisung
Todito Cash
Trustly
Ukash
Visa
eKonto
ewire
iWallet
СофтверСофтвер (13)
1x2Gaming
Aristocrat
Barcrest Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Genesis Gaming
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Play'n GO
Pragmatic Play
Rabcat
Thunderkick

About

Royal Panda е угледно казино кое работи под лиценца на Малтешката управа за игри. Тој беше основан во 2013 година од Royal Panda Limited. Тоа е едно од визуелно најпријатните казина наоколу, а белегот е неговата икона маскота на панди. Има изградено репутација на казино за игри.

Royal Panda

Games

Библиотеката за игри на Royal Panda се состои од над 3000 возбудливи казино игри. Има огромна колекција на игри на маса која вклучува наслови на бакара, верзии на рулет, блек џек наслови и различни варијанти на покер. Популарни покер игри што се нудат се Џекпот покер, Deuces Wild, Texas Hold'em Bonus Poker и Jacks or Better. Љубителите на дилерите во живо исто така ќе бидат задоволни од квалитетот на услугата овде. Табелите се хостирани од вистински дилери и се пренесуваат во висока дефиниција. Игрите во живо вклучуваат европски рулет, американски рулет, француски рулет, глупости, како бо, покер и блек џек. Насловите на слотови се многу. Гејмерите можат да се тркалаат во прогресивни џекпот: Потрагата на Гонзо, Рака на мајмун, Книга на мртвите, за да именува неколку.

Withdrawals

Повлекувањата може да се направат преку банкарски трансфер, Neteller, Скрил, MasterCard, Visa и Maestro. Максималниот износ на готовина кај повеќето методи е 100.000 УСД, додека минималниот е 10 УСД. Сите повлекувања не привлекуваат такса за услуга. Времето на обработка зависи од опцијата за повлекување што играчот ја избира. Исплаќањата преку Skrill и Neteller се моментални.

Валути

Овој оператор на казино ги прифаќа следните валути MXN, USD, евра, SEK, CAD, GBP и CZK. Сите плаќања и повлекувања може да се направат само со наведените валути. Играчите чии валути не се прифатени треба да користат конвертори на валути од трета страна за да ги претворат своите средства во прифатливи валути. Ваквите конверзии привлекуваат дополнителни трошоци.

Bonuses

Топло бонус за добредојде ги чека играчите за прв пат во ова казино. Гејмерите добиваат 100% исти бонус до $200 на нивниот прв депозит. Оваа награда е дополнително зачинета со десет бесплатни вртења на слотот Книга на мртвите. Следните два депозити исто така привлекуваат бонус. Повеќе стимулации вклучуваат турнири, бесплатни вртења и награди за лојалност.

Languages

Основниот јазик на Royal Panda е англискиот. Освен англискиот, казиното поддржува јазици како што се норвешки, јапонски, германски, шпански, кинески, португалски и суоми. Сите овие јазици се наоѓаат во паѓачкото мени во подножјето на почетната страница на веб-локацијата. Поддршката за корисници е исто така обезбедена на сите споменати јазици.

Support

Извонредната корисничка поддршка во Royal Panda е пријателска, искусна и добро упатена во казиното за сите прашања. Поддршката не се нуди деноноќно, туку помеѓу 09:00 и 00:30 часот (GMT+1). Тимот за поддршка решава проблеми преку функцијата за разговор во живо, е-пошта и телефон. Исто така, има центар за помош со широки ресурси за решавање на општи прашања.

Deposits

Играчите во Royal Panda можат да ги финансираат своите сметки користејќи процесори за плаќање како што се Visa, Maestro, MasterCard, Neteller, Skrill, Paysafecard, AstroPay Direct, AstroPay Card, Venus Point, Zimpler, Доверливо, Sofort, SafetyPay, MuchBetter, Интерак, iWallet, iDebit, INSTADEBIT, Giropay, Euteller и ecoPayz. Ограничувањето за плаќање за повеќето методи е 15.000 УСД, додека минималниот депозит е 10 УСД.