Pocket Play New Casino Преглед

Age Limit
Pocket Play
Pocket Play is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao
Total score7.6
Добрите
+ Мобилно казино
+ 2000+ игри
+ Брзи и сигурни плаќања

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
БонусиБонуси (8)
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
Кешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Австрија
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
СофтверСофтвер (14)
Big Time Gaming
Elk Studios
Evolution GamingMicrogamingNetEnt
Nolimit City
PariPlay
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Spearhead
Thunderkick

About

Pocket Play е виртуелно казино во сопственост и управувано од Deep Dive Tech BV. Работи од 2020 година. Pocket Play Казиното нуди широк спектар на игри на играчите во одредени земји. Регистриран е и лиценциран од Одборот за контрола на игри на Курасао. Кога играчите го отвораат казиното, тие слетуваат на почетната страница со светли бои со златни точки. Таму играчите можат да играат стотици титули поделени во различни категории.

Games

Колекцијата на игри во ова казино вклучува наслови во сите популарни категории. Љубителите на видео слотови имаат опции како Book of Dead, Reactoonz, Mustang Gold, Pirate Gold, Poltava Slot и многу повеќе. Во казиното во живо, членовите можат да отвораат игри што се извршуваат во реално време, како што се Live Baccarat, Live Blackjack и Live Dream Catcher. Постојат повеќе можности за обложување на Mega начини, вклучувајќи ги Dazzle Me, The Dog House, Tyrant King и многу повеќе.

Withdrawals

Повлекувањата се дозволени со користење на различни методи. Казиното им препорачува на играчите да задржат еден банкарски метод за депонирање и барање повлекување. На тој начин, тие не мора постојано да ги проверуваат своите податоци секој пат кога ќе заработат. Играчите можат да се повлечат преку банкарски трансфер, Visa, MasterCard, Skrill, MuchBetter, MiFinity, Jeton Wallet или Neosurf.

Валути

Трансакциите со касиерот користејќи локални валути е еден од начините играчите да имаат пријатно искуство кога играат онлајн. Повеќето од земјите на казиното ги користат еврото и канадскиот долар како примарни валути. Според тоа, произлегува дека и касиерот ги прифаќа двете валути.

Bonuses

Новите членови во казиното имаат многу предности. По пријавувањето, тие добиваат бонус за добредојде што ги вклучува следните бесплатни надоместоци:

 • 100% бонус за депозит за суми до 300 УСД
 • 10 бесплатни вртења на избраниот слот
 • 10% враќање на готовина на загуби

Постојните членови имаат други можности за бонуси кои се менуваат од време на време.

Languages

Бидејќи играчите од различни земји можат да креираат кориснички сметки на Pocket Play, страницата е достапна на неколку јазици. Широко зборуваните јазици како што се англискиот, португалскиот, шпанскиот и германскиот се поддржани заедно со јазиците специфични за земјата како норвешкиот, суомискиот, перуанскиот и чилеанскиот. Со овие опции, членовите можат да ја изберат онаа што е најзгодно за нив.

Software

Најдобро оценетите компании за развој на игри работат на полнење на казиното со најновите игри. Некои од добро ценетите развивачи на казино игри што ќе ги најдете на страницата вклучуваат:

 • NetEnt
 • Microgaming
 • Град без ограничување
 • ELK Studios
 • Еволуција игри

Пред игрите да бидат наведени за играчи, тие се подложени на тестирање за да се потврди дека ги исполнуваат стандардите за квалитет и правичност.

Support

Членовите кои играат онлајн игри на казиното Pocket Play уживаат поддршка од грижата за клиентите користејќи ја најновата технологија. Тие можат да комуницираат со агент на казиното во реално време користејќи разговор во живо. Алтернативно, пишувањето е-пошта до грижата за клиентите може да биде опција. За второто, одговорот може да одложи за неколку часа.

Deposits

За играчот да оствари огромни победи, мора да игра со вистински пари. Затоа, депонирањето во казиното е услов. Достапни се повеќе банкарски методи за финансирање на сметката на играчот во казиното Pocket Play. Тие вклучуваат:

 • Интерак
 • Многу подобро
 • EcoPayz
 • Флексепин
 • Мифинитност
 • Неосурф

Ограничувањата за коцкање може да ги ограничат играчите во некои земји да користат некои од банкарските методи.