Lucky Tiger New Casino Преглед

Age Limit
Lucky Tiger
Lucky Tiger is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao
Total score8.5
Добрите
+ 24/7 поддршка во живо
+ Различни начини на плаќање
+ Нов бренд со совршена репутација

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (13)
High Roller бонус
Бесплатни спиновиБонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Бонус за упатување
Бонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонус
Неделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Австралиски долари
Американски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (3)
Австралија
Канада
Франција
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
СофтверСофтвер (2)
Real Time Gaming
Visionary iGaming

About

Lucky Tiger Casino е онлајн платформа за коцкање основана во 2021 година. Работи под ВИП Супер група, која е регистрирана и лиценцирана од Одборот за контрола на игри на Курасао. Супер Груп ВИП, исто така, поседува и управува со казината Superior и Rich Palms. Нуди одлична програма за лојалност, одлични бонуси, огромна библиотека со игри и сигурна поддршка на клиентите.

Games

Среќен тигар Казино нуди широк спектар на игри, вклучувајќи висококвалитетни слотови, игри на маса, специјални игри, видео покер и игри со дилер во живо. Може да играте титули како што се Fish Catch, Football Fortunes, IC wins и Spring Wilds на делот за слотови. Игри на маса вклучуваат Caribbean Draw Poker, Caribbean Stud Poker, Tri Card Poker, Let Em Ride и Caribbean Hold Em Poker. Специјалните игри вклучуваат Европски рулет, Кино, Банана Џонс и Фаќање риба.

Withdrawals

Периодите на повлекување на среќните тигари се брзи. Играчите добиваат добивки за два до седум работни дена. За некој да изврши повлекување, корисничката сметка мора да биде потврдена. Лимитот за повлекување е 2000 долари неделно, додека минималниот износ за повлекување е 100 долари. Казиното не наметнува никакви такси. Дополнително, барањето за повлекување може да се откаже се додека парите не ја напуштат сметката на казиното.

Валути

Лаки тигар казиното им нуди на играчите избор помеѓу две валути. Тоа е австралискиот и американскиот долар. Експертите препорачуваат да се избере валутата што се користи во земјата каде што живеат. На пример, играчите кои живеат во Австралија би било подобро да прават трансакции користејќи австралиски долар. Со тоа се елиминира потребата од процедури за конверзија на валута.

Bonuses

Среќниот тигар нуди широк спектар на привлечни бонуси и за новите и за постоечките играчи. Понудените бонуси се:

  • Бонуси за новодојденец: се состои од бонус за депозит за натпревар на првиот депозит плус процент поврат на готовина за загуби
  • Специјален бонус за авантури: нуди забавни можности за истражување на уникатната средина во џунглата во казиното
  • Високите ролери уживаат во различни бонуси, вклучувајќи бонуси за лојалност, забрзани исплати, враќање на готовина за викенд и чипови за надградба. Ова ги прави најголеми корисници на повеќето игри во казино Lucky Tiger.

Languages

Сајтот за онлајн казино Lucky Tiger го поддржува само англискиот јазик. Неанглиските верзии на страницата не се достапни.

Software

Широкиот опсег на игри содржи наслови од RealTime Gaming и Visionary iGaming. Софтверот за казино е создаден така што работи непречено без разлика на уредот што се користи. Членовите можат да го стартуваат најголемиот дел од компјутерот, паметниот телефон или таблетот. Така, казиното им олеснува на играчите да го имаат најдоброто можно искуство со игри.

Support

Веб-страницата на казиното обезбедува корисничка поддршка преку телефон, е-пошта и разговор во живо. Агентите за услуги на клиентите на Lucky Tiger работат 24/7 за да ги задоволат барањата на играчите. Во казиното има и дел ЧПП (често поставувани прашања) на делот за подножјето на веб-страницата. Овде, играчите можат да најдат одговори на вообичаените прашања за казиното и соодветните решенија.

Deposits

Среќниот тигар користи различни начини на плаќање на играчите. Депозитите се моментални за повеќето банкарски методи. Различните начини на плаќање што ги нуди казиното вклучуваат:

  • Виза
  • MasterCard
  • AmEx
  • Биткоин
  • Неосурф меѓу другите