Lucky Nugget New Casino Преглед

Age Limit
Lucky Nugget
Lucky Nugget is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority
Total score7.6
Добрите
+ Широк избор на Microgaming
+ Сертифициран за eCogra
+ Пријателски за мобилни телефони

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (12)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (10)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
СофтверСофтвер (3)

About

Lucky Nugget е скапоцен камен на онлајн казино кое функционира од 1998 година. За да преживее толку долго на денешниот конкурентен пазар, казиното мора да прави многу работи правилно, вклучително и да биде легитимно работење и да се однесува праведно со своите клиенти. Ако правеше нешто помалку, казиното немаше да може да остане отворено сите овие години. Понатаму, како играч на Lucky Nugget, ја добивате предноста да играте во казино кое има големо искуство и точно разбира што сакаат коцкарите во онлајн казиното.

Games

Иако ни требаше време да ги најдеме, изборот на игри во казиното Лаки Нагет беше импресивен. Треба да бидете луди за да не најдете игра што ви се допаѓа во казиното, со преку 300 различни слот машини (и можеби повеќе на клиентот за преземање), 20+ видео покер машини, 9 маси за рулет, 30 блек џек маси и во живо опции за дилер. Сите игри беа со одличен квалитет, со неколку брендирани автомати. Закачивме точка затоа што немаа голем број популарни игри на маса што би сакале да ги видиме, како што се глупости или какви било други игри на маса, освен блек џек и рулет.

Withdrawals

Повлекувањата се обработуваат на ист начин како и депозитите и потребни се до 48 часа за да се обработат пред да бидат ослободени. Можете да го откажете повлекувањето во првите 24 часа. Во зависност од начинот на плаќање што го користите, може да доживеете дополнителни доцнења. Плаќањата обично се рефлектираат веднаш во е-паричници, додека банкарските трансфери може да потраат до седум работни дена. Максималниот износ за повлекување е 10.000 евра на 24 часа.

Валути

Lucky Nugget ги прифаќа следните валути: USD, EUR, NOK, NZD, RUB, CAD, INR, BRL и ARS.

Bonuses

Ќе добивате разни бонус понуди на дневна, месечна и неделна основа во казиното Лаки Нагет, но ќе ја добиете примарната промоција, која е ексклузивна за новите играчи. Овој бонус за добредојде е во форма на натпревар за депозит и сите добивки мора да се обложуваат пред да бидат повлечени од страницата.

Languages

Lucky Nugget ги подобри своите платформи со текот на времето, а сега играчите од целиот свет можат да го изберат својот омилен јазик. англиски, грчки, шпански, фински, француски, хрватски, исландски, италијански, јапонски, малајски, норвешки, португалски и руски се сите поддржани јазици.

Software

Lucky Nugget е казино на Microgaming, што значи дека Microgaming го обезбедува најголемиот дел од софтверот за игри. Овој провајдер е најстариот развивач на софтвер за онлајн коцкање во светот, нудејќи разновидна палета на игри за избор. Во делот слот, игра на маса и видео покер, има над 500 игри за избор. Казиното нуди и искуство со играње во живо на Evolution Gaming.

Support

Клиентите во казиното Лаки Нагет можат да добијат помош 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Можете да контактирате со корисен агент преку Разговор во живо или Е-пошта.

Deposits

Никогаш не било полесно да се направи депозит со вистински пари. Откако ќе креирате сметка, можете да изберете од различни опции за плаќање за да ги префрлите вашите средства на вашиот профил, вклучувајќи е-паричници, решенија за картички и методи на инстант банкарство. Видовите на банкарски опции кои ви се достапни зависат од тоа каде живеете, но Visa, Mastercard, Maestro, Neteller, Skrill, Екокартичка, Instadebit, eCheck и директен банкарски трансфер се популарни начини на плаќање прифатени во казиното.