K9WIN New Casino Преглед

Age Limit
K9WIN
K9WIN is not available in your country. Please try:
Trusted by
PAGCOR
Total score8.8
Добрите
+ Азиско пријателско казино
+ Тајланд
+ Камбоџа
+ Виетнам
+ Малезија
+ Огромен избор на игри
+ Одлични VIP понуди
+ Најдобра поддршка во индустријата

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (9)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
Кешбек бонус
Неделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Виетнамски донг
Индонезиски рупии
Камбоџански ријал
Кинески јуани
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (11)
Австралија
Виетнам
Индија
Индонезија
Камбоџа
Малезија
Мјанмар
Пакистан
Сингапур
Тајланд
Филипини
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (1)
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (4)
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Internet Banking
QR Code
СофтверСофтвер (11)
AE Casino
DreamGaming
Evolution Gaming
Habanero
MicrogamingPlaytechPragmatic Play
SA Gaming
Sexy Baccarat
Spadegaming
World Match

About

Лансиран во 2016 година, K9Win е ан онлајн казино во сопственост и управуван од K9 Gaming NV, оператор на казино лиценциран и регулиран на Филипините од Philippine Amusement & Gaming Corporation (PAGCOR). Служувајќи ги играчите во Малезија и неколку други земји од Југоисточна Азија, K9Win казиното е едношалтерска локација за обложување со казино, казино во живо , и спортска книшка.

K9WIN

Games

Во ова казино има многу опции за коцкање. Покрај букмејкерот, има и казино со некои од најдобрите рулет , блек џек, покер, слотови , лотарија и игри со џекпот. Покрај RNG игрите, K9Win Casino има и казино во живо со некои од најдобрите игри со дилери во живо на пазарот.

Withdrawals

Кога станува збор за повлекувања, K9Win ветува брзи и достапни повлекувања, за разлика од повеќето други казина кои прифаќаат малезиски играчи. Методите за повлекување вклучуваат Јавна банка, ДБС банка, Мајбанк, Хонг Леонг банка, POSB банка, CIMB банка и OCBC банка. Имајте предвид дека има минимално и максимално ограничување за повлекување. Може да се наплатат и трошоци.

Валути

Имајќи предвид дека различните земји во кои работи K9Win имаат своја локална валута, казиното е повеќевалутно. Во Малезија , достапната валута е малезискиот рингит заедно со сингапурскиот долар. Други достапни валути, во зависност од локацијата на играчот, вклучуваат Кинески јуани (ренминби), тајландски бах, сингапурски долар, виетнамски донг, индонезиска рупија и камбоџански рил, меѓу другите.

Bonuses

K9Win е најпознат по своите профитабилни промоции, бонуси и награди. За новите играчи, постои пакет за добредојде што им нуди на корисниците бонус за депозит на првиот депозит. Други промоции вклучуваат бонуси за повторно вчитување, бонуси за викенд и ВИП програма. Ве молиме имајте предвид, овие промоции и бонуси се обврзани со строги барања за обложување.

Languages

K9Win не е меѓународно казино бидејќи има за цел да им служи на играчи само од Југоисточна Азија. Додека повеќето казина имаат повеќејазични платформи кои ги поддржуваат сите меѓународни јазици, ова казино поддржува само седум јазици вообичаени во регионот. Списокот на јазици вклучува англиски, малајски, тајландски, виетнамски , индиски, кмерски и кинески.

Mobile

K9Win казиното ги има сите карактеристики што ги бараат коцкарите во онлајн казиното, од промоции до изборот на игри. Достапно е како инстант игра , така што на играчите не им треба никакви додатоци за да започнат. Постои и верзија на казиното оптимизирана за мобилни телефони, заедно со мобилните апликации за Android и iOS.

Software

За да ги задоволи различните вкусови на ентузијастите за коцкање во казино, K9Win соработува со некои познати имиња во индустријата за софтвер за казино. Списокот на добавувачи вклучува Dream Gaming, Прагматична игра Ltd, Секси Бакара, SA Gaming, Хабанеро , Playtech Gaming, Spadegaming, CQ9 Gaming, World Match и Evolution Gaming, само да споменеме неколку.

Support

K9Win разбира дека услугата за клиенти е клучна за успехот на бизнисот. Играчите можат да стигнат до тимот за поддршка на клиентите преку систем за поддршка за разговор во живо достапен на англиски и малезиски, 24/7. Компанијата обезбеди и адреса за е-пошта и детален дел за ЧПП што има решенија за повеќето проблеми.

Deposits

Како играчите можат да депонираат пари на K9Win? За да им овозможи на играчите од Малезија да депонираат пари на нивните сметки без напор, казиното соработува со популарните платформи за плаќање во Малезија. Списокот на методи за депонирање ги вклучува Јавна банка, Мајбанк, ДБС банка, Хонг Леонг банка, CIMB банка, POSB банка и OCBC банка.