Новиот преглед на бонус Futocasi

FutocasiResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 42.000 јени + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
Достапни се ВИП програми и програми за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
Достапни се ВИП програми и програми за лојалност
Futocasi is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното ги поздравува новите играчи со дарежливи бонуси за добредојде. Покрај тоа што го совпаѓа првиот депозит на играчот 100% - до 6.000 јени - нуди и 100 бесплатни вртења. Кога играчите ги прават своите втори и трети депозити, казиното дава 50% бонус до 12.000 и 24.000 јени соодветно.

Депозит бонусДепозит бонус
+3
+1
Затвори
Games

Games

И покрај тоа што е ново казино, Futocasi знае како да ги задоволи своите играчи со широкиот избор на игри. Постојат различни игри со џекпот и рулет и игри на маса како игра на зарове и бакара. Секако, достапни се и омилените казино. Тие вклучуваат блек џек, Тексас Холдем и Џокер покер. Има и многу слот игри.

Software

Futocasi соработува со некои од најпознатите развивачи на игри за да им обезбеди на играчите забава и возбуда што ја сакаат. Еден пример е Evolution Gaming, развивач на Caribbean Stud Poker и Ultimate Texas Holdem. Други добавувачи на казино софтвер вклучуваат PlayNGo, Betsoft, Microgaming, iSoftBet, Ezugi, Red Rake Gaming и Yggdrasil.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Futocasi нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ MuchBetter, Bank Transfer, Neteller, MasterCard, Prepaid Cards .

Deposits

Играчите можат да депонираат минимум 1.000 јени и максимум 1.000.000 јени преку неколку методи. Тие вклучуваат кредитни картички како JCB, Visa и MasterCard. Точка на Венера, Ecopayz и MuchBetter. Нема такса за користење на кој било од овие методи и играчите веднаш ќе ги видат нивните депозити рефлектирани на нивната сметка на Futocasi. Криптовалутите се исто така прифатени, иако тоа вклучува стандардна такса.

Withdrawals

Играчите можат да ги повлечат своите добивки преку методот на депозит што го користеле. Ако играчот депонира средства преку кредитна картичка, на пример, тој или таа ќе ги добие парите што ги освоиле и преку кредитна картичка. Нема такси за обработка на повлекување до одреден лимит. Штом ќе се достигне тој лимит, ќе се наплаќа такса за услуга за секое повлекување.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+143
+141
Затвори

Валути

Американски долариUSD

Languages

Футокаси ги таргетира играчите во Јапонија, така што веб-страницата е целосно достапна во јапонски. Ова им овозможува на играчите лесно и без проблеми да се движат низ казиното и да уживаат во неговите многубројни понуди на нивниот јазик. Од почетната страница и игрите до ЧПП и совети за решавање проблеми, сè е на јапонски.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Futocasi има висока оцена за 8 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Futocasi како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Futocasi поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Futocasi . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Futocasi исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Futocasi обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Основано во мај 2020 година, Futocasi е ново казино на Интернет чии покровители се главно во Јапонија. Тој е во сопственост на Starfish Media NV и работи со лиценца за коцкање издадена од владата на Курасао. Казиното ги таргетира играчите во Јапонија и нуди плејада на добро сакани игри.

Futocasi

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Futocasi . Посетете ја страницата Futocasi и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Поддршката на клиентите може да се постигне преку е-пошта, која е достапна 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Разговорот во живо на веб-локацијата е друга опција; тој е достапен седум дена во неделата, од 16:00 часот до полноќ. Меѓународниот персонал за поддршка на клиенти на Futocasi обезбедува добро време за одговор на прашања, повратни информации, грижи и предлози.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Futocasi , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Тексас Холдем, Крепс, Казино Холдем, Карибски Студ, Рулет за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Futocasi има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Futocasi се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Mobile

Mobile

Futocasi е ново казино во чии игри може да се ужива на различни начини. Веб-страницата е лесно достапна на десктоп компјутери и на мобилна мрежа со помош на таблет или паметен телефон. Исто така, покрај опциите за инстант играње, Futocasi има и дел за казино во живо што нуди омилени како што се блек џек, рулети и бакара.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov