Најдобра Pai Gow Ново Казино во 2023

Pai Gow е меѓу најуникатните игри што некој може да ги најде во казино. Додека повеќето игри се играат со вртење макари или делење карти, оваа игра се игра со користење на домино (исто така постои и верзија со карти наречена Pai Gow Poker). Тоа е за играчи кои сакаат софистицираност, а онлајн казината го вклучуваат во нивните каталози.

Новите казина го ценат одличниот вкус на играчите, а многу од нив ги вклучуваат најновите верзии на Pai Gow за играчите да уживаат. На оваа страница, ги идентификуваме најдобрите нови казина на интернет каде што играчите можат да уживаат во игра или две од Pai Gow.

Најдобра Pai Gow Ново Казино во 2023
Разбирање на популарноста на Pai Gow во новите онлајн казина
mk Country FlagCheckmark

1xBet

mk Country FlagCheckmark
До 1500 € + 150 вртења
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози
Show less...
Прикажи повеќе
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози

1xBet има меѓународна лиценца издадена во Курасао, една од најсигурните и најприфатените сертификати за коцкање и лиценци за игри. Стотици илјади ја посетуваат страницата секој ден од преку 50 различни земји, дозволувајќи им на играчите на казино да уживаат во широк спектар на нови слотови , игри на маса, игри со дилери во живо, ексклузивни игри и лотарии. Лиценцата Курасао на 1xBet му овозможува на казиното да работи легално во многу јурисдикции, обезбедувајќи целосно безбедна и безбедна платформа.

До 600 долари
Show less...Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување
Show less...
Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување

Отворено во 2018 година, казиното 22Bet е за модерно обложување и игри, насочени кон глобалните пазари. Во сопственост и управувано од TechSolutions NV, казиното е обезбедено со лиценцирање на јурисдикцијата на Курасао. Играчите кои бараат спој на казино игри и спортско обложување би биле импресионирани од корисничкиот сајт 22Bet со едноставен распоред.

До $/€5000
 • Масовен избор на Playtech
 • Разговор во живо 24/7
 • Премиум казино
Show less...
Прикажи повеќе
 • Масовен избор на Playtech
 • Разговор во живо 24/7
 • Премиум казино

Казиното Mansion е хит од своето основање во 2004 година. Тоа е подружница на Mansion Ltd и се смета за меѓу најголемите казино оператори во ОК. Замокот работи под лиценца од Комисија за коцкање Гибралтар. Доаѓа со едноставен дизајн кој нуди минимално одвлекување на вниманието. Има и апликација за преземање.

Добијте над 2000 € + 100 бесплатни вртења
Show less...
Прикажи повеќе

  Лансиран во 2020 година, ова прекрасно казино доаѓа со фантастични селекции за игри од 3000+ игри. Во сопственост на Dama NV, казиното нуди и возбудливи бонуси, промотивни зделки, игри со џекпот и сложено развиена програма за лојалност. Понатаму, таа е лиценцирана од Владата на Курасао да им презентира на играчите легална платформа за коцкање.

  500 € Бонус за добредојде + 250 вртења
  • Повлекувања во рок од 24 часа
  • Разговор во живо 24/7
  • Мобилен пријателски дизајн
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Повлекувања во рок од 24 часа
  • Разговор во живо 24/7
  • Мобилен пријателски дизајн

  Пин-ап е онлајн казино која е основана во 2016 година. Таа е во сопственост на Carletta NV компанија која е целосно регистрирана и со седиште во Курасао. За релативно ново онлајн казино, има широк спектар на игри вклучувајќи слотови и игри на маса. Некои од овие игри имаат различни варијанти. Без оглед на уредот што го користите за пристап до интернет, вие сте во добра позиција да играте на Pin-Up казино. Можете да се најавите преку вашиот прелистувач и играјте веднаш или преземете апликацијата и инсталирајте ја на вашиот мобилен уред. Казиното еволуираше пријатно и сега нуди играње во живо исто така.

  1500 $ + 150 бесплатни вртења
  • Голема разновидност на софтвери
  • Онлајн казино со забавна тема
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Голема разновидност на софтвери
  • Онлајн казино со забавна тема

  Барате ново, различно казино? Нешто познато, но во исто време невообичаено? Добредојдовте во иновативниот свет на казиното Gate777.

  300 €/1BTC + 100 бесплатни вртења
  Show less...Прикажи повеќе
  • Прифаќа криптовалута
  • Повеќе јазици
  • Разновидност на методи за депонирање
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Прифаќа криптовалута
  • Повеќе јазици
  • Разновидност на методи за депонирање

  Казиното Бао е родено во 2019 година, што значи дека е едно од најновите онлајн казина со најсвежи игри и карактеристики, вклучително и прекрасна жолта, бела и виолетова шема на бои. Зад оваа страница е Direx NV, која исто така работи со многу други интернет казина. Казиното Бао е лиценцирано во Курасао.

  100% бонус за добредојде до 5000 €
  Show less...
  Прикажи повеќе

   Megapari.com е сосема нов букмејкер основан во 2019 година, кој доаѓа со источноевропско потекло и Курасао лиценца. Платформата за спортски книги е учтивост на BetB2B и играчите можат брзо и лесно да се регистрираат преку е-пошта, проверка на телефон или социјални медиуми. Спортската книшка Мегапари обезбедува одлични шанси, повеќе од 300 алтернативни облози на врвни настани, пренос во живо и скоро инстант повлекувања. Секцијата за спортско обложување Мегапари обезбедува 60.000 настани пред натпреварот секој месец од повеќе од 45 спортови, додека обложувачите на фудбалот можат да изберат меѓу 300+ егзотични облози на врвни игри и 200+ на помали. Кошарката и тенисот доаѓаат со многу алтернативни хендикепи. Може да се најдат и реквизити за играчите, заедно со многу облози за директни трки со коњи, песови и новини.

   100% до 300 долари
   • Дневни Джакпот
   • Поддршка во живо достапна 24/7
   • 1000+ слот игри
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Дневни Джакпот
   • Поддршка во живо достапна 24/7
   • 1000+ слот игри

   Основана во 2000 година, BetVictor е меѓу најдобрите платформи за онлајн коцкање денес. Казиното е во сопственост на BetVictor Limited, која е лиценцирана и регулирана во неколку јурисдикции, вклучувајќи ги Велика Британија, Ирска и Гибралтар. Додека започна како спортска книга, BetVictor сега го има онлајн казино игри и игри со дилери во живо исто така.

   200 € + 200 врти
   • 20+ Опции за плаќање
   • Низок минимален депозит
   • Паѓа и победи турнир на Блек Џек
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • 20+ Опции за плаќање
   • Низок минимален депозит
   • Паѓа и победи турнир на Блек Џек

   Основан во 2020 година, Megaslot е меѓу најновите потфати во сопственост на N1 Interactive Ltd, познат малтешки казино оператор. Ова е истата компанија која води казино SlotWolf, Mason Slots Casino, Bob Casino, Paradise Casino и DuxCasino . Мегаслот е лиценциран и регулиран во јурисдикција на Малта од страна на Органот за игри на Малта (MGA).

   До 50% бонус над 300 долари
   • Ново онлајн казино
   • Повеќе од 6000 игри
   • Повеќе делови од слотови
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Ново онлајн казино
   • Повеќе од 6000 игри
   • Повеќе делови од слотови

   JV Spin Casino е нова веб-локација во сопственост на Zavbin Ltd. Неодамна беше претставена на пазарот со над 7000 игри за избор. Веб-страницата има неверојатни карактеристики и понуди како што се бесплатни вртења без депозити. Достапно е за играчите на казино на глобално ниво, со седиште во Кипар и лиценца од Курасао.

   • Широк спектар на слотови
   • Дарежливи бонуси
   • Пријателски на мобилен телефон
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Широк спектар на слотови
   • Дарежливи бонуси
   • Пријателски на мобилен телефон

   Vegasplus е новодојденец на сцената на онлајн казиното, основана на почетокот на 2019 година. Сепак, ова не ги спречи да прават бум меѓу заедницата на играчи, особено на францускиот и германскиот пазар (каде што јасно се фокусираат). Во однос на дизајнот, тие се свртеа кон едноставен, ненаместен интерфејс што го прави убаво и едноставно навигацијата до она што го барате. Vegasplus се лиценцирани и регулирани од страна на Управата за игри во Курасао.

   До $/€ 400 или 5 BTC + 200 вртења
   • Транспарентна политика
   • Широк спектар на игри
   • Без дополнителни надоместоци за депозити
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Транспарентна политика
   • Широк спектар на игри
   • Без дополнителни надоместоци за депозити

   LevelUp е онлајн казино основана во 2020 година и во сопственост на Dama NV, компанија регистрирана според законите на Курасао. Веб-страницата нуди игри, промоции и турнири. Соработувајќи со бројни провајдери на софтвер, LevelUp може да се пофали со 2000+ наслови во своето портфолио. Сепак, локацијата е недостапна во многу источноевропски и азиски земји.

   До 1000 € + 255 бесплатни вртења
   • ВИП третман
   • Дарежливи бонуси
   • Инстант начини на плаќање
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • ВИП третман
   • Дарежливи бонуси
   • Инстант начини на плаќање

   DuxCasino можеби е едно од новите казина на пазарот, но несомнено знае добро да го скрие тоа. Оваа лиценцирана платформа за коцкање, која ја води N1 Interactive Ltd, содржи илјадници игри со фантастична игра. Таа, исто така ја промовира одговорноста за коцкање за да ги заштити своите членови, кои мора да бидат постари од 18 години, од зависност од коцкање.

   До 250 €
   • Брз и сигурен депозит и исплати
   • Нуди ВИП програма
   • Достапна е програма за лојалност
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Брз и сигурен депозит и исплати
   • Нуди ВИП програма
   • Достапна е програма за лојалност

   Основана во 2004 година, Даблин Бет е меѓу најдобрите онлајн казина во 2021 година. Овој потфат е во сопственост и управуван од познатиот оператор на онлајн казино, Mobile Technology Marketing Limited, истата компанија која го води FatBoss Casino. Даблин Бет е носител на Мастер лиценца за игри на Курасао (CEG-IP/2014-0112) издадена од Curacao eGaming.

   До 350 € + 100 бесплатни вртења
   • Брз и сигурен депозит и исплати
   • Понуда на ВИП програма
   • Достапна е програма за лојалност
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Брз и сигурен депозит и исплати
   • Понуда на ВИП програма
   • Достапна е програма за лојалност

   Лансиран во 2019 година, FatBoss е меѓу најдобрите мобилни казина денес. Наградуваното онлајн казино е во сопственост и управувано од Mobile Technology Marketing Ltd, истата компанија која поседува и управува со Online Bingo. FatBoss е лиценциран и регулиран во јурисдикцијата на Курасао од Curacao eGaming (Master Gaming License CEG-IP/2014-0112).

   350 € + 100 вртења
   • Брзи и сигурни депозити и исплати
   • ВИП и програми за лојалност во понуда
   • Дневен пад и победи
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Брзи и сигурни депозити и исплати
   • ВИП и програми за лојалност во понуда
   • Дневен пад и победи

   Casino Extra е едно од онлајн казината во сопственост и управувано од Mobile Technology Marketing Limited, истиот оператор кој стои зад FatBoss и Dublin Bet, две други популарни казина во моментот. Casino Extra е носител на Master Gaming лиценца (CEG-IP/2014-0112) издадена во јурисдикцијата на Курасао од Curacao eGaming.

   42 000 јени + 100 бесплатни вртења
   • Брзи и сигурни депозити и исплати
   • Достапни се ВИП програми и програми за лојалност
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Брзи и сигурни депозити и исплати
   • Достапни се ВИП програми и програми за лојалност

   Основано во мај 2020 година, Futocasi е ново казино на Интернет чии покровители се главно во Јапонија. Тој е во сопственост на Starfish Media NV и работи со лиценца за коцкање издадена од владата на Курасао. Казиното ги таргетира играчите во Јапонија и нуди плејада на добро сакани игри.

   До 200 € + 60 вртења
   • Достапно во многу земји
   • Одличен бонус и понуда за бесплатни вртења
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Достапно во многу земји
   • Одличен бонус и понуда за бесплатни вртења

   Casinoin е страница за игри основана во 2015 година во сопственост на Reinvent NV Компанијата за игри работи според прописите на законите за игри на Курасао. Со Casinoin, обложувачите можат да пристапат до нивните услуги и на уреди со Android и iOS. За ефикасно играње, Casinoin соработува со реномирани даватели на игри како NetEnt, Evolution Gaming и Microgaming.

   До 400 € + 200 вртења
   • Дарежливи бонус понуди
   • Достапна е 24/7 поддршка
   • ВИП програма
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Дарежливи бонус понуди
   • Достапна е 24/7 поддршка
   • ВИП програма

   Казиното N1 е амбициозно онлајн казино. N1 (што значи број 1) е лиценциран од Органот за игри на среќа на Малта. Онлајн казиното има над 2000 слот наслови за избор и 40 табели со дилери во живо. Казиното соработуваше со некои од најпочитуваните софтверски провајдери во бизнисот, вклучително и BetSoft, Еволуција, Казино игри во живо и Игри со црвен тигар . N1 е комплет со најновото слотови, игри со џекпот и класици на маса за да ве воодушеват. Во овој преглед, ќе ги разгледаме главните области на страницата за да ви помогнеме да ја изберете вашата следна локација за казино за играње.

   Прикажи повеќе
   Show less
   Разбирање на популарноста на Pai Gow во новите онлајн казина

   Разбирање на популарноста на Pai Gow во новите онлајн казина

   Pai Gow, древна игра што се игра со домино, стана популарна во онлајн казината откако почна да се игра со карти. Прочитајте повеќе за тоа овде.

   Разбирање на популарноста на Pai Gow во новите онлајн казина
   Историја на Паи Гоу

   Историја на Паи Гоу

   Оригиналниот Pai Gow (игран со плочки/домино) потекнува од Кина. Се играло во различни региони на земјата уште во 960 г. Се играше на маса на која учествуваа околу седум играчи. Во тоа време се играше само за одмор, а не за коцкање.

   И покрај тоа што е толку древен, Паи Гоу во казината не е толку стар. Таа доби модерна важност во 1980-тите кога верзијата со карти на играта беше воведена на масите на казино. Казината во Макао беа првите кои ја прифатија играта пред да се прошири во САД, Канада, Австралија и Нов Зеланд, каде што е многу популарна денес.

   Историја на Паи Гоу
   Нови игри во Pai Gow

   Нови игри во Pai Gow

   Врз основа на играта домино, многу нови казина доаѓаат со покер верзија на Pai Gow, која е посоодветна за игри во казино. Програмерите на игри континуирано го подобруваат оригиналниот модел на Pai Gow за да создадат верзии кои се повозбудливи и уште посоодветни за казиното.

   Компании како NetEnt и Playtech создаваат софтвер за онлајн покер Pai Gow за онлајн казина. Се покажува како доста популарен. Новите казина сакаат да ја вклучат оваа игра во нивните каталози бидејќи нуди нешто поразлично од она на што играчите се навикнати во постарите казина.

   Нови игри во Pai Gow
   Новите казина имаат нови селекции на Pai Gow

   Новите казина имаат нови селекции на Pai Gow

   Можеби нема да го најдете Pai Gow во врвните онлајн казина, но повеќето нови казина сега бараат да им го понудат на играчите. Одговорот од играчите е охрабрувачки, а придобивките што треба да ги искористат се многубројни.

   Играњето во ново казино гарантира дека ќе ја играте најновата верзија на Pai Gow што штотуку пристигна од развивачот. Ваквите верзии се подобрувања на постарите, со поправени грешки и подобра графика. Дополнително, има промоции прикачени на овие нови игри за да привлечат повеќе играчи. Искористувањето на понудите како бонуси за пријавување може да биде одлична шанса да освоите бесплатни пари.

   Новите казина имаат нови селекции на Pai Gow
   Технологија во казина Њу Паи Гоу

   Технологија во казина Њу Паи Гоу

   Најновите страници се без сомнение најдобри за играње. Тие се развиени со користење на најновиот софтвер за кодирање и ги имаат најновите игри со одлична графика и респонзивност. Дополнително, новата технологија го олесни подобрувањето на безбедноста на клиентите и безбедноста на деталите.

   Тековната технологија, исто така, ги прави плаќањата и повлекувањата лесно и брзо, на пр., употребата на криптовалути не бара размена на валута. Способноста на таквите страници да ја користат најновата технологија за грижа за клиентите значи дека повеќето проблеми со услугите на клиентите може да се решат веднаш. Некои имаат интелигентни ботови кои можат да се справат со проблеми дури и кога луѓето не се наоколу, особено во текот на ноќта.

   Технологија во казина Њу Паи Гоу
   Основни правила на Pai Gow

   Основни правила на Pai Gow

   Правилата на Pai Gow се исти без разлика дали користите домино или карти. Играта се игра против дилерот (куќата). Целта е да се формираат две раце (предни и бекхенд) кои се подобри од соодветните на дилерот.

   Секој играч добива четири плочки/картички. Со нив, од играчот се бара да направи две раце од по две карти. Ако и предната и бекхендот се подобри од истите раце на дилерот, играчот ја добива рундата. Ако едната рака победи, а друга изгуби, играчот го добива својот влог назад. Ако и двајцата изгубат, играчот го губи кругот.

   Основна стратегија на Pai Gow

   Pai Gow е игра на стратегија бидејќи, како играч, имате контрола врз тоа како ги креирате вашите две раце. Вештината може да се подобри со текот на времето со тактики како читање картички. Сепак, постојат некои тактики кои се основни и можат лесно да се запаметат.

   • Без флеш, пар или стрејт, користете ги највисоките и најниските карти за предната рака, а другите две карти за бекхенд.
   • Со парови, најдобрата стратегија е да се разделите. Откако ќе се подели, вредноста на другите карти ќе определи која ќе стане предна, а која ќе биде бекхенд.
   Основни правила на Pai Gow