Казина со нови игри Казино Холдем - започнете да играте сега!

Casino Hold'em е нова онлајн казино игра, која беше претставена само во 2000 година. Првата лиценца за играта во ОК се случи во 2007 година, многу подоцна од другите покер верзии.

Играта беше развиена од Стивен Ау-Јунг во годините што доведоа до 2000 година. Тој бараше едноставен начин да го научи својот партнер како да игра Texas Hold'em, покер верзијата од која потекнува оваа игра. Леснотијата на учење и брзината на игра ја направија совршена игра за играње во модерните онлајн казина.

Казина со нови игри Казино Холдем - започнете да играте сега!
Emilia Torres
ExpertEmilia TorresExpert
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Играјте Casino Holdem онлајн

Онлајн верзијата на Casino Hold'em го следи истиот модел и правила како оние на физичките казина. Играчите играат против куќата наместо едни со други. Целта е да се има подобра рака со пет карти од дилерот од поделените карти на играчот и флопот поделен на масата.

Играњето онлајн е или преку статичен компјутерски стил или на модел на дилер во живо каде што играчот го гледа и комуницира со крупието во реално време преку пренос во живо.

Најдобри бонуси за казино Холдем

При воведување нови казино игри онлајн, провајдерите обично нудат профитабилни бонуси за да привлечат играчи и да им помогнат да се аклиматизираат. Исто така има популарни бонуси да се наградат редовните играчи. Истото важи и за Casino Hold'em.

Бонус за добредојде без депозит

Некои казина им нудат на играчите бонус само со пријавување на нивната страница. Бонусот може да се искористи за играње и освојување вистински пари се додека е исполнет условот за обложување. За да се игра една од новите покер игри, ова е одличен бонус за учење на јажињата. Дури и ако не победите, ќе ја разберете играта без да потрошите пари.

Бонус за прв депозит

Ова е бонус кој се нуди да одговара на првиот единечен депозит или неколку депозити кога ќе се регистрирате на онлајн казино. Некои казина може да одговараат на вашиот првичен депозит 100% до одредена сума. Ако лимитот е 200 долари, го добивате истиот износ на бонус како и вашиот депозит за депозити што не надминуваат 200 долари.

Другите казина одговараат на првите два, три или четири бонуси со намален процент, на пример, 100% за првиот депозит, 75% за вториот депозит, 50% за третиот и 25% за четвртиот депозит.

Бонус за лојалност

Ова се доделува на играчи кои често ја играат играта или со огромни суми пари. Тоа може да биде на одреден ден, на пример, бонус во петок Казино Hold' Em. Или празници како Денот на благодарноста или Божиќ, или откако ќе потрошите одредена сума во казиното.

Како да играте Казино Холдем

Напорите на Стивен Ау-Јунг да ја поедностави играта за својот партнер му донесоа корист на целиот казино свет со правила кои лесно се научуваат да се играат. Секој играч кој бара нови покер игри за играње ќе ја сака оваа верзија.

Правила за казино Холдем

Целта на Казино Холдем е како што следува: Играта се добива со формирање подобра рака со пет карти од дилерот. Играчите не играат еден против друг, туку против куќата. Рунда од играта завршува или со победа на играч, со победа на дилер/куќа или со притискање (нерешено). Секое коло се игра со стандардна палуба од 52 карти.

Откако ќе се најавите на нова веб-страница за казино, ја избирате стандардната игра на Casino Hold'em или верзијата за дилер во живо. Потоа одлучувате дали ќе играте со бонус (ако е достапен) или со вашиот депозит.

 • Играчите покажуваат намера да играат со ставање анте облог. Постои и изборен страничен облог наречен AA бонус.
 • Откако ќе се изврши облогот, дилерот извлекува две карти за играчот и две карти за себе, и двете свртени надолу.
 • Дилерот потоа става три други карти на масата свртени нагоре. Овие може да се зголемат на пет како што оди играта.
 • На играчите им е дозволено да ги проверат своите картички и да донесат одлука.

Може да се донесат две одлуки:

 • Преклопете: Ако некој играч одлучи дека кругот е премногу лош, тој се откажува. Оваа одлука води до губење на анте облогот.
 • Јавете се: Ова е одлука да продолжиме да играм. Тоа се потврдува со ставање друг облог кој е двојно поголем од вредноста на анте облогот.

Ако се направи облог за Повик, дилерот извлекува уште две карти и ги става на масата за да го зголеми вкупниот број на флоп (картички на масата) на пет.

И играчот(ите) и дилерот прават покер рака со пет карти за која сметаат дека е нивната најдобра. Ова е направено со користење на нивните две карти и три карти од падот со пет карти.

Играчите потоа ја споредуваат својата рака со онаа на дилерот.

Резултати од играта

 • На дилерот му требаат две 4 или подобри за да се квалификува.
 • Ако дилерот не успее да се квалификува, облогот Анте победува, а облогот Повик турка (реми). Анте се плаќа во согласност со табелата за плаќање, а Повикот му се враќа на играчот како што е обложена истата сума.
 • Ако дилерот се квалификува, на играчот му треба подобра рака за да победи во кругот.
 • Ако раката на играчот е подобра од онаа на дилерот, облогот Анте се исплаќа според табелата за плаќање, а Облогот за повик се исплаќа 1 спрема 1 (се дополнува со еднаков износ).
 • Ако рацете и на дилерот и на играчот се еднакви, сите облози притискаат. Играчот ги добива назад точните износи обложени и на облозите Ante и Call.
 • Ако дилерот има подобра рака, играчот ги губи сите облози.

Стратегија за онлајн казино Холдем

Кога играте нови казино игри на интернет, секогаш е мудро да се обидете да ги искористите офлајн. Тоа е затоа што новите онлајн казино игри се обично брзи и можеби нема да ви дадат време да ја научите секоја акција.

Покрај тоа, важните совети за Casino Hold'em вклучуваат:

 • Јавете се кога имате било каков пар, аце-висока, директно извлекување со отворен крај, две над-карти или извлекување со флеш. Исто така, повикајте кралица, освен кога заедничките картички се монотони во посебен костум.
 • Преклопете кога вашите картички не се совпаѓаат со костум кога таблата е спарена.
 • На Страничен облог секогаш е неопходен ризик; правете го колку што можете почесто.

Совети за казино Холдем за почетници

Ова е една од најдобрите игри за играчи кои бараат нови покер игри за играње онлајн. Тоа не ги заплашува играчите почетници, а исто така поставува основа за нив да учат посложени покер игри. Еве неколку совети како да им помогнете на новите играчи да напредуваат во онлајн Казино Холдем.

 • Прво вежбајте офлајн: Пробајте неколку офлајн рунди со луѓе кои ја разбираат играта. Ова ќе ви помогне да го научите текот на играта, правилата и терминологијата во бавно темпо.
 • Користете бонуси за добредојде за да се аклиматизирате: бонусите за добредојде се промоции што играчите честопати ги заобиколуваат поради барањата за играње. Секогаш одлучете се и користете ги за да го научите чувството и текот на играта во онлајн поставување. Дури и да изгубите или да истече добивката на бонусот, не губите вистински пари. Алтернативно, можете да играте во ново казино кое нуди бесплатен Casino Hold'em за почеток.
 • Избегнувајте странични облози: Како дебитант, страничниот облог не е мудар бидејќи не сте научиле кога да повикате и кога да преклопите. Избегнувајте го додека добро не ја разберете играта на интернет.

Напредни совети за држење за казино

 • Секогаш одете на страничниот облог: Кога знаете како да донесувате паметни одлуки за Call and Fold, страничниот облог постојано ја подобрува вашата потенцијална сума за добивка.
 • Управувајте со сесиите за игри: Бидете заинтересирани да ги следите вашите серии на победи и порази. На кое и да трчате, внимавајте да не се претерувате. Не бркајте победи или порази поттикнати од емоции. Исто како и во Тексас Холдем, секогаш треба да избегнувате навалување.
 • Проучете ги табелите за плаќање: Одвојте време за проучување на обврските во различни нови казина на интернет за да дознаете кои од нив враќаат највисоки исплати за слични облози.

Шансите за казино Холдем

Шансите варираат од една до друга рака. Ова е причината зошто постои платежна табела која има различни исплати за облози кои се добиваат со различни комбинации на картички.

 • А кралски флеш (рака со кец, крал, кралица, Џек и десет од костум) има шанси 1 на 31.000. Исплаќа најголема сума (100:1)
 • А директно рамна (пет последователни карти за рангирање од еден костим, на пр., 8, 9, 10, J и Q од лопати) има 1 во 3200 коефициенти и плаќа 20:1
 • А четири-на-вид раката има шанса 1 во 6000 и плаќа 10:1
 • А полна куќа има коефициент 1 во 39 и плаќа 3:1
 • А исплакнете има коефициент 1 во 33 и плаќа 2:1
 • А директно или помалку има 16 од 17 шанси и плаќа 1:1

Од сите нови онлајн казино игри, Casino Hold'em има еден од најниските рабови на куќи со само 2,16%. Тоа е едноставна игра во која можат да уживаат играчи од сите нивоа на вештини и е достапна во најугледните нови казина на интернет низ целиот свет.

About the author
Emilia Torres
Emilia TorresAreas of Expertise:
Игри
About

Емилија Торес, која потекнува од волшебниот град Валпараисо, е гејмерскиот мавен на NewCasinoRank. Спојувајќи го латинскиот шмек со неспоредливата гејмерска острина, таа го дешифрира светот на казино игрите што постојано се развива, одржувајќи ги играчите добро информирани и воодушевени.

Send email
More posts by Emilia Torres