Најдобра Крепс Ново Казино во 2023

Дали барате брза онлајн игра која вреди вашето време? Тогаш игра на зарове е за вас. Ова е најпопуларната онлајн казино игра на тема коцки. Од играчите се бара да се обложуваат на исходот кога се фрлаат коцки.

Една од причините зошто зарове се толку популарни меѓу многу обложувачи е затоа што е прилично лесно да се разбере играта, а правилата не се толку комплицирани во споредба со многу други нови онлајн казино игри.

Ако сте нови во оваа игра и се прашувате од каде да започнете, составивме листа на најдобрите нови казина што ја нудат оваа игра. Казината наведени овде поминаа низ ригорозна проверка.

Најдобра Крепс Ново Казино во 2023
Зарове во новите онлајн казина: Сè што треба да знаете

Зарове во новите онлајн казина: Сè што треба да знаете

Новоформираните казина им даваат на играчите повозбудливи можности да уживаат во игра на зарове.

Онлајн глупости може да се репродуцираат буквално секаде ако имате компјутер или мобилен уред и интернет конекција. Играта станува сè попопуларна во текот на изминатите неколку години поради новите онлајн казина кои влегуваат на пазарот на казино. Ако сакате глупости и сакате поинакво искуство, нема подобар начин од одење во нови онлајн казина.

Една од најдобрите работи за играње глупости во нови казина онлајн се бонусите што може да се добијат само за играње. За новите онлајн казина, често се нудат бонуси за игра на зарове за да се поттикнат играчите да се приклучат на казиното.

Зарове во новите онлајн казина: Сè што треба да знаете
Популарност на игра на зарове во нови казина онлајн

Популарност на игра на зарове во нови казина онлајн

Заедницата на онлајн игра на зарове е многу помала од онаа на онлајн блек џек, слотови, или дури рулет. Сепак, популарноста на играта не може да се потцени, имајќи го предвид бројот на особено нови онлајн казина кои нудат глупости. Со овие платформи за коцкање, играчите сега можат да уживаат во глупости без да мора да патуваат во казино од тули и малтер. Еве зошто популарноста на глупостите продолжува да расте на интернет:

 • Пријателски за мобилни телефони. Без разлика дали имате Android, iPhone, Blackberry, Windows Phone или други паметни телефони, онлајн глупостите се погодни за мобилни телефони. Тоа значи дека можете да ја играте играта каде било, во секое време. Денес, многу нови играчи на онлајн казино претпочитаат пристап до игри на мобилен телефон. Значи, секоја игра компатибилна со мобилни телефони сигурно ќе биде голем хит.
 • Поголеми бонуси. Повеќето нови онлајн казина нудат поголеми бонуси на онлајн играчите на игра на зарове за да се издвојат од конкуренцијата. Играчите може да имаат повеќе корист кога ќе се одлучат за глупости наместо игри како што се блек џек и рулет, кои веќе имаат стекнато огромна популарност на интернет. На пример, со а бонус за пријавување, играчите не треба да депонираат пред да можат да играат глупости.
 • Едноставно за играње. Новите онлајн казина нудат различни онлајн казино игри со различни правила и сложености. Сепак, без оглед на платформата за онлајн казино, играњето игра на игра на онлајн игра е исклучително лесно, дури и за почетници.
 • Бесплатна игра. Копнените казина ретко дозволуваат да се игра бесплатно. Спротивно на тоа, повеќето нови онлајн казина обезбедуваат глупости во демо-режими, овозможувајќи да ја научите играта и да вежбате техники за обложување пред игра со вистински пари.
Популарност на игра на зарове во нови казина онлајн
Најдобрите бонуси за игра на зарове во нови казина

Најдобрите бонуси за игра на зарове во нови казина

Зарове не се слотови, така што бонусите како што се бесплатните вртења нема да бидат корисни. Сепак, повеќето нови онлајн казина знаат дека зарове е популарна игра, и затоа нудат други видови на игра бонуси. Тие го вклучуваат следново:

 • Бонус за депозит за натпревар: Овој бонус им дава на играчите процент од нивната депонирана сума како бонус. На пример, ако депонирате 200 долари, казината ќе одговараат со дополнителни 50%, 100%, или кој било друг процент.
 • Бонус за пријавување: Понекогаш, новите онлајн казина ќе им дадат на новите играчи бесплатни кредити само за приклучување во казиното. Овие кредити може да се користат за играње на која било игра што ја нуди онлајн казиното, вклучително и зарове.
Најдобрите бонуси за игра на зарове во нови казина
Како да играте игра на зарове

Како да играте игра на зарове

Craps е меѓу највозбудливите казино игри од сите понудени игри на маса. За да започнете со играње, стрелецот кој е еден од играчите треба да се обложи на линијата за додавање или на линијата Не поминува. На играчот му се даваат повеќе коцки од кои се избираат две што ќе се фрлат. Правилата се дека стрелецот мора да користи една рака за да ги фрли коцките што мора да го погодат спротивниот крај од табелата.

За играчите кои сè уште не се подготвени да ги фрлат коцките, можат да се обложат на фрлачот. Играта се игра во кругови кои содржат по две фази.

Онлајн игра на зарове Основна стратегија

Craps е една од игрите каде што куќата има минимална предност. Се разбира, првиот чекор кон успехот во обложување на игра на зарове е поставување на граница на загуба и знаење на вистинското време да се оддалечите од сесијата.

Основната стратегија за освојување на глупости е да се користи за облозите Pass / Don't Pass, а облозите Come / Don't Come бидејќи предноста на куќата на овие е 1,40 проценти. Ова всушност може дополнително да се намали, но само ако играчот избере да лежи или да земе коефициент. Други облози кои им даваат на играчите одлични шанси за победа се Место 6, Место 8 и Поле 2 и 12 одвреме-навреме.

Како да играте игра на зарове
Совети за игра на зарове

Совети за игра на зарове

Дали си почетник на онлајн игра на зарове? Ако е така, има неколку работи што треба да ги знаете пред да играте. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да започнете:

 • Секогаш обложувајте се на Pass Line. Додека зарове има многу опции за обложување, новите онлајн казина ќе ве охрабрат да започнете со линијата за пропусници. Причината е затоа што има подобри шанси од другите облози.
 • Не бркајте загуби. Загубите се дел од онлајн глупости и многу е лесно да започнете да ги бркате вашите загуби. Не дозволувајте ова да се случи - ако имате низа лоша среќа, одморете се од онлајн глупости пред да се вратите со вистински пари.
 • Прво играјте бесплатно. Ако онлајн зарове е ново за вас, добра идеја е прво да ја играте играта бесплатно за да се подобрат вашите вештини за обложување. После тоа, можете да играте со вистински пари.
 • Не се возбудувајте премногу. Постои природна тенденција да се возбудувате кога гледате облози за игра на игра на интернет, но секогаш играјте мирно и претпазливо; не се фаќајте во возбудата на победа или коцкање.
 • Земи бонуси за добредојде. Новите онлајн играчи на игра на зарове често ќе откријат дека онлајн казина нудат бонуси за играње. Секогаш земајте ги овие на нивните понуди, бидејќи тие би можеле да ви помогнат да ја свртите плимата во вашата онлајн игра на игра на зарове. Освен тоа, бонусите додаваат кредит на вашата сметка на онлајн казино.

Зарове Совети за напредни играчи

Ако сте ветеран на онлајн казино или веќе знаете како функционираат онлајн играните зарове, треба да бидете свесни за овие совети за онлајн игра на зарове.

 • Развијте ја вашата стратегија за глупости. Употребата на стратегија во вашата игра со зарове е одлична идеја, бидејќи ќе ви помогне да стекнете доверба во она што го правите и да ги зголемите шансите за победа. На пример, концентрирањето на една или две варијанти на игра ќе ви овозможи подобро да го совладате начинот на кој тие функционираат, осигурувајќи дека имате поголеми шанси за успех.
 • Користете онлајн калкулатори за игра на зарове. Калкулаторите се одличен начин да се одреди кој е најдобриот онлајн облог за игра на зарове во секој одреден момент. Значи, ако стратегиите за онлајн игра на зарове не се нешто што ви се допаѓа, ова може да биде добра алтернатива.
 • Знајте ги вашите граници. Лесно е да се потцени колку сте спремни да изгубите кога се коцкате онлајн. Ова може да биде скапа грешка. Поставете си ограничувања на онлајн играните и држете се до нив, и ќе бидете на пат да станете поуспешен играч.
Совети за игра на зарове
Онлајн игра на зарове Шансите

Онлајн игра на зарове Шансите

Разбирањето на шансите за зарове на интернет е важно за секој играч на онлајн казино, без разлика дали е искусен или не. Шансите варираат со фактори како што се типот на облог и новото онлајн казино во кое играте. Оттука, секогаш треба да ги проверувате шансите на вашето казино пред да ставите облог онлајн.

Шансите според типот на облог

Како што споменавме погоре, шансите за зарове на интернет варираат во зависност од типот на облог. Општо земено, шансите за зарове на интернет се како што следува:

 • Место 6 / Место 8 имаат шанси 7:6
 • Поминете облог 1:1
 • Ајде обложи 1:1
 • Не доаѓај обложувај се 1:1
 • Не поминувај облог 1:1
 • Облог на терен 2:1 на 2 и 12, и 1:1 коефициент на 3, 4, 9, 10 и 11

Шансите и работ на куќата

Дури и почетниците знаат дека високите шанси доаѓаат со високиот раб на куќата и обратно. Куќниот раб е предност што казиното ја има во однос на играчите. Секоја игра со игра на зарове е дизајнирана така што казиното секогаш го има главниот збор. И ова не е единствено за игра на зарове; сите други казино игри се дизајнирани на овој начин. Оттука, им се исплати на новите играчи на казино да го намалат работ на куќата со примена на некои корисни совети.

Онлајн игра на зарове Шансите
Нови игри со игра на зарове

Нови игри со игра на зарове

Несомнено, една од најдобрите работи во играта со зарове е нејзината разноврсност кога станува збор за варијации. Програмерите на игри работат деноноќно за да обезбедат играчите да имаат одлични искуства додека ја играат играта. Играта, се разбира, еволуираше со текот на годините.

Некои од најчестите варијации што играчите веројатно ќе ги најдат во многу стари и нови казина вклучуваат: „BankCraps“, „Crapless Craps“, „High Point Craps“, „Newyork Craps“, поедноставени играни, варијации засновани на картички, игра на зарове без коцки, како и игра на зарове и со картички и со коцки. Слободно може да се каже дека најпопуларната онлајн форма е банкарски зарове, но генерално, постои опсег од кој можете да изберете.

Нови казина, нови игра на зарове

Ако сте љубители на глупости и не ви пречи да бидете малку авантуристи, еден од најдобрите начини да ја заситите гладта за нови варијации на глупости е играњето во новоформираните казина. Во таквите казина, вие сте двојно сигурни дека ќе добиете нови игри што можеби не сте ги сретнале на страниците на други казино. Изборот во новите казина, во повеќето случаи, вклучува нови сорти на игра на зарове, како и најчести варијации, како што се банкарски зарове.

Нови игри со игра на зарове
Најнова технологија

Најнова технологија

Технологијата продолжува да претставува нови можности за игри на маса, како што се глупости. За играчите кои бараат највозбудливи искуства, новите казина ќе го понудат токму тоа. Овие казина користат најнова и ажурирана технологија за да се издвојат од останатите.

Како и во секој друг сектор, индустријата за игри е водена од иновациите. За подобро да им служат на своите клиенти, новите казина на интернет се користат за најнова технологија. Не е тајна дека многу казино оператори бараат на играчите да им понудат искуства кои ќе го променат животот. Единствениот начин да се постигне ова е преку нова технологија.

Најнова технологија
Играње зарове онлајн со вистински пари

Играње зарове онлајн со вистински пари

Многу нови онлајн казина нудат игри со глупости на играчите со вистински пари. Можете да играте глупости онлајн за вистински пари штом ќе имате доверливо онлајн казино покрај вас. Но, има и бесплатни сајтови за играње кои не бараат од вас да ја финансирате вашата сметка, но можеби ќе бараат да ја преземете нивната апликација за да ја користите.

Разлика помеѓу сајтовите за бесплатна игра и за вистински пари

Исто како што звучат, бесплатна игра онлајн казина се казино сајтови на интернет каде што можете да играте игра на зарове бесплатно. Повеќето од нив воопшто не се стремат да нудат глупости со вистински пари. Меѓутоа, ако го сторат тоа, тоа е само во ограничена понуда или на посебна локација оптимизирана за игра со вистински пари. Сè што треба да направите е да се регистрирате и да започнете да играте. Всушност, некои казина за бесплатна игра не бараат од вас да отворите сметка.

Од друга страна, вистински пари онлајн казина бара инвестиција од играчите пред да почнат да играат глупости. Но, искуството е многу поисплатливо, сепак, бидејќи играчите всушност се обидуваат да освојат пари наместо само да играат онлајн глупости за забава. Дополнителна придобивка: сајтовите со вистински пари нудат и многу бонуси.

Сепак, погрижете се да го направите вашето истражување пред да започнете да играте онлајн игра на зарове за вистински пари. На пример, дознајте дали избраната нова локација за казино е лиценцирана. Проверете ги новите рецензии за казино на CasinoRank за да видите повеќе детали за секој провајдер.

Играње зарове онлајн со вистински пари
Историја на игра на зарове

Историја на игра на зарове

Веќе во 12 век, глупостите веќе постоеја во форма на игра со име Опасност. Првично, тоа беше афера на европските аристократи. Сер Вилијам од Тир го научил Хазард од Римјаните за време на Третата крстоносна војна. Се верува дека Римјаните ја позајмиле играта од Грција, иако не постои научен доказ за да го поткрепи ова тврдење.

Азар ќе стане популарен во Европа во средниот век, а благородниците и членовите на кралското семејство исто така ќе го прифатат. Играта потоа ќе се прошири во Акадија во 1700-тите, тогашна француска колонија (Французите ја донесоа играта во колонијата). Кога заврши колонизацијата на Акадија, Французите отидоа во Луизијана, каде што воведоа верзија на Хазард позната како creps. Името подоцна беше променето во глупости од страна на Американците.

Џон Х. Вин подоцна (на почетокот на 20 век) ќе ги револуционизира глупости, воведувајќи ја познатата Не поминувај обложување и различен распоред на табелата, меѓу другите промени. Денес, речиси секое офлајн и ново онлајн казино нуди глупости, а играта стана омилена за милиони луѓе на глобално ниво.

Историја на игра на зарове

Најнови вести

Различни видови на нови казино игри - која е најдобрата?
2022-12-20

Различни видови на нови казино игри - која е најдобрата?

Бидејќи популарноста на онлајн казината се зголемува во последно време, постојано се додаваат нови игри. Многу луѓе во денешно време се збунети околу изборот на игра за играње во онлајн казино. Со толку многу разновидни игри присутни во казиното, тие не можат да бидат обвинети ако се збунат. Ако сте еден од нив, тогаш не грижете се. Во овој водич, ќе ги кажеме видовите на нови игри и кои од нив се најдобри.

Најпопуларните игри во онлајн казина
2021-08-15

Најпопуларните игри во онлајн казина

Онлајн казина продолжија да растат со алармантна стапка во последните години. Тоа има многу врска со возбудливите игри што ги нудат. Ново онлајн казино игрите се воведуваат доста редовно, инспирирани од ажурирањата и подобрувањата на класичните игри. Еве некои од популарните игри во онлајн казина.

Топ совети за победа додека играте онлајн игра на зарове
2021-06-20

Топ совети за победа додека играте онлајн игра на зарове

Зарове е меѓу најиграните онлајн казино игри. Сосема е лесно да се игра, но сепак е исклучително забавно, веројатно причината за нејзината постојано растечка популарност. Тој нуди бројни опции за обложување. Сепак, опсегот на опции за обложување може да биде огромно за некои играчи, особено за оние кои играат онлајн игра на зарове за прв пат. Сепак, секој играч може да користи неколку совети за да ги подобри своите шанси за победа. Некои од врвните совети се нагласени подолу.

Топ 6 основни чекори за коцкари кои играат глупости
2021-04-11

Топ 6 основни чекори за коцкари кои играат глупости

Крајната цел на секој коцкар е да оствари максимален профит кога игра казино игри онлајн. И за да се постигне ова, играчите мора да бидат способни да размислуваат во други насоки кон играта. Сепак, денешниот онлајн казина ќе им помогне на коцкарите да ги научат основните правила за глупости.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е игра на зарове?

Craps е верзија на онлајн казино игра во која играчите се обложуваат на исходот од фрлање коцка. Се игра и онлајн и во казина од тули и малтер. Во онлајн коцкањето, глупостите се најпопуларни кај облозите како што се Pass Line и Don't Pass линија.

Колку се добри играчите на Craps на сајтовите со вистински пари?

Бидејќи играчите во казината со вистински пари ги инвестираат своите пари, тие веројатно ќе бидат повнимателни со својот избор. Се чини дека секоја одлука што ќе ја донесат е добро пресметана, иако им треба среќа за да добијат поврат на инвестицијата.

Какви се купувањата за просечни глупости со вистински пари?

Ако играте за вистински пари, можете да вложите ниско ниво од 1 $ на онлајн зарове. На овој начин, можете да пробате онлајн игра на зарове онолку долго колку што сакате без да потрошите премногу пари.

Кои се придобивките од бесплатното играње онлајн игра на игра на зарове?

Бесплатни онлајн зарове им овозможува на играчите да ја играат играта без да инвестираат пари, но тие исто така обезбедуваат возбуда и забава. Со овој режим на игра, играчите можат да научат како функционираат игрите без да ги вклучат нивните паричници. Со нудење бесплатна игра, новите онлајн казина можат да привлечат ентузијасти за игра на зарове и да се натпреваруваат со други казина.