Evolve New Casino Преглед

Age Limit
Evolve
Evolve is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score7.8
Добрите
+ 4000+ игри
+ Големи бонуси за добредојде
+ Одлична поддршка за клиентите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Кешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Австралија
Германија
Канада
Нов Зеланд
Франција
ИгриИгри (15)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (54)
Apex Gaming
Apollo Games
Asia Gaming
Betgames
Betixon
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Caleta
DreamTech
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fantasma Games
Fazi Interactive
Felix Gaming
Felt Gaming
Fugaso
GameArt
Gamomat
Ganapati
Habanero
Hacksaw Gaming
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Kiron
Leap Gaming
MicrogamingNetEnt
NetGame
Nolimit City
Novomatic
OneTouch Games
Oryx Gaming
Play'n GO
PlayPearls
Playlogic Entertainment
Playtech
Red Tiger Gaming
SmartSoft Gaming
Spadegaming
Spinmatic
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
Triple Profits Games (TPG)
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

About

Откако влегле во онлајн коцкање сцена само во 2020 година, Казиното Еволув е едно од новите деца во блокот.

И покрај својата младост, тој е на добар пат да биде сила со која треба да се смета, има илјадници забавни, возбудливи и профитабилни игри на понуда. Казиното „Еволув“ работи под кипарската „Маунтберг Рибар“ и поседува лиценца за игри издадена од Курасао преку Маунтберг БВ.

Games

Да се биде ново казино не го попречи Evolve да оди целосно кога станува збор за неговиот каталог на игри. Играчите можат да изберат повеќе од 2.000 наслови на онлајн казино игри во категории кои вклучуваат видео слотови, игри на маса, игри со џекпот и казино во живо.

Од видео покер до прогресивни џекпот до класични слотови, има нешто за секој онлајн коцкар.

Withdrawals

Методот на депозит што го користи играчот е вообичаено истиот метод што се користи за повлекување. Така, играчите кои ќе го направат својот депозит преку е-паричници или банкарски трансфери ќе ги добијат своите повлекувања преку истиот метод.

Минималниот износ за повлекување е 30 евра или 30 долари; сепак, оние надвор од Европа кои ги повлекуваат своите добивки преку жичен трансфер треба да направат минимално повлекување од 500 долари.

Bonuses

Новите членови го започнуваат своето искуство со Evolve Casino бонуси за добредојде до 1.000 евра и 100 спин во готовина за нивниот прв, втор и трет депозит. Ова е исто така неделен поврат на готовина што членовите можат да го бараат секој понеделник.

И за уште повеќе дополнителни пари, казиното одржува неделни турнири, од кои секој содржи голем број дневни падови на награди.

Languages

Иако до Evolve казиното може да пристапат играчи во различни региони во светот, тоа е главно ориентирано кон оние кои живеат во Европа, како што покажува неговиот избор на јазици.

Веб-страницата е достапна на германски, англиски, фински, норвешки и француски јазик. Затоа, играњето игри во казиното и навигацијата на страницата е попогодно за луѓето кои ги зборуваат овие јазици.

Валути

Играчите имаат избор од неколку главни валути кога вршат трансакции со Evolve Casino. Тие можат да депонираат средства на нивната сметка во казино користејќи евра, норвешки круни (NOK), американски долари (USD), новозеландски долари (NZD), канадски долари (CAD) или австралиски долари (AUD).

Криптовалутите како што се биткоин, етериум и лајткоин се исто така поддржани од казиното.

Software

Доста од најголемите и најдобри развивачи на софтвер за игри во индустријата за онлајн казино помагаат да блесне Evolve Casino. Тие вклучуваат Игдрасил, Betsoft, Oryx, PG Soft, Vivo Gaming и Caleta.

Играчите можат да уживаат и со игри од слични на Play'n GO, ELK Studios, Salsa, Nolimit City и десетици други.

Support

За прашања или грижи кои бараат итен одговор, играчите можат да ја користат функцијата за разговор во живо на страницата на Evolve Casino.

Ако операторот за разговор во живо не е достапен, играчите можат да контактираат со поддршката за корисници преку формулар за пораки на страницата или преку е-пошта на support@hd.evolvecasino.com. Персоналот за поддршка на казиното ќе даде одговор навремено.

Deposits

Еволуција нуди Казино неколку начини на депонирање, кои вклучуваат електронски банкарски трансфери, како и виртуелни дебитни картички и повеќе традиционални кредитни и дебитни картички.

Системите за е-паричник се исто така прифатени, а најпопуларните се оние Скрил, Neteller и ecoPayz. Услугите за припејд ваучери како што се Neosurf и paysafecard се други опции за депозит што треба да ги разгледаат членовите.