Новиот преглед на бонус Casiqo

CasiqoResponsible Gambling
CASINORANK
7.5/10
БонусБонус за враќање на готовина 10%
Ново казино
Плати N Играј за DE NL FI
10% Cashback
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Ново казино
Плати N Играј за DE NL FI
10% Cashback
Casiqo is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Во моментов, Casiqo Casino не обезбедува традиционален пакет за добредојде во кој депонирате минимален износ и казиното го удвојува со бонус %. Наместо тоа, Casiqo Casino ќе ви подари специјална програма која нуди висок поврат на готовина на гејмерите кои се коцкаат со вистински пари. Иако нема бонус за добредојде во Casiqo Casino, промоцијата за враќање на готовина може да се смета како неделно полнење.

Games

Games

Casiqo брзо разви огромен избор на возбудливи игри за да одговараат на вкусовите на секој коцкар. Најголемиот дел од игрите се слотови, но има и различни други алтернативи за коцкање, вклучително и игри на маса како блек џек, бакара или рулет, како и гребење карти од Hacksaw Gaming.

РулетРулет
+9
+7
Затвори

Software

Да не зборуваме за нивниот добро дефиниран квалитет, кој доаѓа од повеќе од 20 познати креатори на игри. 1x2Games, Amatic Industries, Betsoft, Elk Studios, Endorphina, Evolution Gaming, Play'n GO, Playtech, Quickspin, Relax Gaming, Thunderkick, Wazdan и други се меѓу значајните добавувачи на софтвер чии игри се достапни овде.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Casiqo нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Neteller, PaysafeCard, Credit Cards, Bank Transfer, Neosurf .

Deposits

Методите за депонирање ќе бидат идентични со оние кои се наоѓаат во кое било од најголемите онлајн казина низ светот, дозволувајќи им на сите играчи да депонираат со едноставност. Еве неколку од опциите за плаќање достапни во ова онлајн казино кое наскоро ќе биде лансирано.

  • Skrill и PayPal се два е-паричници што прифаќаат Visa и Mastercard.
  • Дигитални плаќања кои се при-пејд
  • Методите за депозит на Casiqo за трансфер на жици се веднаш, што е одлична вест за гејмерите. Во рок од неколку секунди по пријавувањето, играчите можат да депонираат и да се обложуваат.
PaysafeCardPaysafeCard
+6
+4
Затвори

Withdrawals

Казико Казино ќе има посветен екипаж за да се осигура дека повлекувањата се обработуваат брзо. Сè додека се исполнети критериумите за играње, играчите ќе можат да ја наплатат својата заработка за кратко време. Visa, MasterCard, Skrill, Neteller, Rapid Transfer, Neosurf, Bank Wire Transfer и Trustly се достапните опции за повлекување.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+83
+81
Затвори

Languages

Казиното Casiqo е достапно на различни јазици. На овие јазици, корисниците можат да играат игри, да читаат ЧПП и да поставуваат прашања. Нивните имиња се следниве: англиски, француски, фински, германски, полски и норвешки се некои од јазиците што се зборуваат.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Casiqo има висока оцена за 7.5 и работи од 2021 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Casiqo како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Casiqo поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Casiqo . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Casiqo исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Casiqo обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Casiqo е онлајн казино што започна во 2021 година и нуди широк спектар на возбудливи игри и од големи и од мали провајдери. Иако има неколку едноставни рекламирања на страницата, акцентот е ставен на играњето во атмосфера без стрес, рационализирана. Иако нема огромен бонус за добредојде, има многу опции за враќање на готовина што треба да ги искористите.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Casiqo . Посетете ја страницата Casiqo и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Ако ви треба каква било помош, ве молиме контактирајте со корисничкиот тим за услуги на клиентите на Casiqo. Можете да го направите тоа преку разговор во живо (што е најбрзата опција) или преку е-пошта до support@casiko.com. Помошта на клиентите е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата, што е секогаш плус.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Casiqo , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Казино Холдем, Dragon Tiger, Мајонг, Покер, Бакара за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Casiqo има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Casiqo се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Казино Казико го прифаќа еврото како примарна валута, но исто така прифаќа и различни други валути. Casiqo ги прифаќа и следните валути: NOK, NZD, CAD, USD, PLN, HUF, JPY и ZAR се примери на валути.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov
Повторно вчитајте го вашето салдо на Casiqo казино со бонус за зголемување на готовината во понеделник
2023-09-19

Повторно вчитајте го вашето салдо на Casiqo казино со бонус за зголемување на готовината во понеделник

Casiqo е место за казино со врвна оцена управувано од угледната N1 Interactive Ltd. Ова казино од 2021 година е лиценцирано од страна на Органот за игри на среќа на Малта, дозволувајќи им на играчите легално да уживаат во 4.000+ игри од водечките програмери. Казиното има и неколку бонуси и промоции кои ќе ви помогнат да го извлечете максимумот од вашето искуство со игри, вклучително и возбудливата промоција во понеделник Cash Boost. Прочитајте за да знаете за што се работи за овој неделен бонус.

Отворете го мистериозниот ковчег во казиното Casiko и освојте дневни богатства
2023-06-06

Отворете го мистериозниот ковчег во казиното Casiko и освојте дневни богатства

Познато е дека новите онлајн казина ги изненадуваат гејмерите со дневни бонуси и промоции. Тоа е она во што ќе уживате во Casiqo, новото онлајн казино кое постои од 2021 година. Тоа е легална локација за коцкање со лиценца од Органот за игри на среќа на Малта. Значи, што има во бонусот за мистерија на Casiqo во градите? Прочитајте го овој бонус преглед за да дознаете!