888 Casino New Casino Преглед

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission
Total score9.0
Добрите
+ Голем бонус без депозит
+ Режим за преземање
+ Дневни џекпот награди

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (24)
Бахреин
Бразил
Естонија
Ирска
Италија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Малта
Мексико
Мороко
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Перу
Португалија
Романија
Саудиска Арабија
Унгарија
Финска
Хрватски
Чиле
Шпанија
ИгриИгри (68)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
Blackjack Surrender
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Stud Poker
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXMIGT (WagerWorks)
Random Logic

About

888 Casino е наградувана платформа и работи од 1997 година според регулативата на Комисијата за коцкање на Велика Британија. Тоа е подружница во целосна сопственост на 888 plc холдинзи, која е котирана на Лондонската берза. Ова казино со сертификат за eCogra е повеќејазично, со одлични теми и карактеристики на играта.

888 Casino

Games

Да се биде меѓународен сајт за коцкање му овозможува на казиното да ги стекне најдобрите услуги на давателите на игри. Со преку 150 игри од реномирани провајдери и нивен сопствен софтвер, играчите се разгалени за избор. Постојат игри на маса како рулет, блек џек, и видео покер со повеќе варијации. Слотовите доминираат во категоријата игри со опции како што се Millionaire Genie, Starburst, Rainbow Riches и многу други. Студиото за казино во живо претставува неспоредлива акција во живо со игри со дилери во живо, како што се рулет во живо, блек џек во живо и видео покер во живо. Играчот, исто така, може да му даде на казиното да ги искористи своите пари со играње на игрите со џекпот, вклучувајќи ги Gods of Gold, Oktoberfest Spins и SteamPunk Nation.

Withdrawals

Исто така, постои огромна палета на опции за повлекување од кои играчите можат да изберат. Во обични околности, средствата се испраќаат на истата сметка од која се депонирани. Брзините на исплата се разликуваат врз основа на користениот банкарски канал и се движат од 24 часа за дигитални паричници до осум дена за повлекување чек. За време на викендите не се обработуваат повлекувања.

Валути

Во казиното се прифаќаат повеќе валути за да се олеснат лесните плаќања од играчите без оглед на нивната земја на потекло. Играчите можат да вршат трансакции со сите популарни валути, вклучително и со Американски долар, австралиски долар, евро, британска фунта стерлинг, јапонски јен, јужноафрикански ранд, канадски долар, шведски круни, норвешки круни, да именуваме неколку.

Bonuses

Нов играч има право на бонус за добредојде што се состои од 100% совпаѓање со првиот депозит до 100 УСД, иако минималниот депозит од 20 УСД може да биде доволен. Бонусот е достапен секојдневно секој пат кога играчот прави депозит. Бонусот за регистрација не бара депозит за да заработите вистински пари.

Languages

Казиното 888 е повеќејазично поради големото меѓународно присуство. Поддржаните јазици вклучуваат англиски, шпански, француски, португалски, шведски, јапонски, турски, руски, романски, германски и кинески. Играчите можат да комуницираат со тимот за поддршка на казиното на 14 јазици. Казиното е намерно да додаде повеќе јазици за да се грижи за широката база на клиенти.

Support

Тимот за поддршка на клиентите во казиното 888 е многу искусен и информиран. Веб-страницата има повеќе опции за поддршка, вклучувајќи е-пошта, телефон, факс и форма за контакт на веб. Корисна е и делот ЧПП, а играчите можат да најдат одговори на некои вообичаени прашања. Играчите можат да користат која било од понудените опции, а професионалноста е секогаш гаранција.

Deposits

За да се задоволат клиентите ширум светот, опциите за депозит се многу, со различни ограничувања врз основа на конкретниот избор. Играчите можат да депонираат средства преку методи како што се кредитна/дебитна картичка (Visa, MasterCard), Skrill, Entropay, PayPal, Nordea, Neteller, InstaDebits, Maestro Debit, Diners Club, жичен трансфер, Bitcoin, Qiwi, Apple pay, iDebit, Окссо, Purplepay и многу други.

888 поставува кампања Made-to-Play на пазарот во ОК
2022-04-22

888 поставува кампања Made-to-Play на пазарот во ОК

888 Holdings е добро позната онлајн компанија за коцкање и обложување. Основана е во 1997 година и брзо се етаблира како доминантен главен играч во глобалниот бизнис за онлајн игри. Чадорот 888.com гордо им обезбедува на играчите разновиден избор на брендови за онлајн игри. Секој од нив има свои посебни, привлечни ивозбудлив сет на игри, изгледи, награди и многу повеќе.