Новиот преглед на бонус Turbonino

TurboninoResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус 100 бесплатни вртења
Фер казино
Pay N Play казино
Нови и популарни игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Фер казино
Pay N Play казино
Нови и популарни игри
Turbonino is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

За да привлече играчи, казиното Турбонино нуди различни бонуси. Клиентите, и новите и старите, имаат што да добијат. Пред да побарате какви било понуди за бонус за казино, проверете дали сте ги прочитале фините букви. Бонусот за добредојде на Turbonino Casino им овозможува на корисниците да испробаат различни онлајн слот игри. Ќе добиете 100 бесплатни вртења на слотот Thor и слотот Asgard Trials. Промоцијата за добредојде бара минимум депозит од 10 евра за да се активира.

Ве молиме имајте на ум дека пред да можете да заработите, мора да се обложите на победите на бесплатното вртење 60 пати во рок од 30 дена. Понатаму, бонусот за добредојде може да се бара само еднаш на 72 часа.

Депозит бонусДепозит бонус
+4
+2
Затвори
Games

Games

Широката библиотека со игри е една од причините зошто многу играчи го избираат казиното Турбонино. Можете да влезете во лобито и да играте различни игри.

Онлајн слотови

Во казиното Турбонино, можете да очекувате да најдете широк спектар на видео слотови. Изборот на игри на оваа локација за казино ги вклучува сите класични слотови, 3D слотови и слотови за џекпот. Како што може да очекувате, овие игри имаат различни теми, високи исплати, одлични бонус карактеристики и високи RTP. Книга на мртвите, Книга на авантурата, Wolf Gold, Gorilla Kingdom и разни други наслови на онлајн слотови се меѓу најпопуларните.

Онлајн рулет

Ако уживате во возбудата од вртење рулет, Turbonino Casino има голем број на различни варијации од кои можете да изберете. Може да вежбате со бесплатни игри со рулет пред да продолжите да играте за вистински пари, исто како што можете со другите игри. European Roulette Pro, French Roulette Pro и American Roulette Pro се три од најпопуларните онлајн игри со рулет.

Онлајн Блек Џек

Различни видови на онлајн блек џек се достапни за сите играчи. Ќе најдете различни брендови од водечки добавувачи на софтвер во казиното Турбонино. Power Blackjack и Blackjack Turbo се две од многуте онлајн блек џек игри достапни.

Software

Повеќе добавувачи на софтвер ги обезбедуваат игрите, вклучително и добро познати имиња како

 • Microgaming
 • Еволуција игри
 • Тандеркик
 • Игдрасил
 • NetEnt

Овие бизниси користат врвна технологија за да создадат игра која е и богата со карактеристики и пријатна за играње. Понатаму, сите игри се оптимизирани за мобилни уреди, што ви овозможува да ги играте веднаш на кој било нормален прелистувач. За да ги користите услугите, не треба да преземате апликација.

Payments

Payments

Кога станува збор за плаќање, Turbonino Casino нуди различни безбедни решенија. Кредитни и дебитни картички, е-паричници, мобилно банкарство и банкарски трансфери се достапни како алтернативи за депозит и повлекување.

 • Виза
 • MasterCard
 • Маестро
 • Доверливо
 • Нетлер
 • Скрил
 • ecoPayz
 • Брз банкарски трансфер и многу други алтернативи се достапни за депонирање пари.

Понатаму, минималниот трансакциски депозит е 10 евра. Казиното Турбонино, од друга страна, не дозволува трансакции со биткоин. На секои 30 дена, можете да побарате максимално повлекување од 10.000 евра. Сите други награди се доделуваат на 10.000 евра месечни рати на секои 30 дена. Максималната готовина по трансакција, сепак, е 5000 евра.

Deposits

За да депонирате на Turbonino , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

Withdrawals

Повлекувањата кај Turbonino се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+171
+169
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+6
+4
Затвори

Languages

Содржината на веб-страницата на казиното Турбонино е достапна на следните јазици за неговите корисници ширум светот:

 • Англиски
 • фински
 • германски
 • норвешки
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Turbonino има висока оцена за 7.6 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Turbonino како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Turbonino поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Turbonino . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Turbonino исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Turbonino обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

Алатки за самоограничување

 • Алатка за ограничување на депозити
 • Алатка за самоисклучување
 • Алатка за време на ладење
 • Алатка за самооценување
About

About

SkillOnNet Ltd го лансираше Turbonino, ново и софистицирано онлајн казино, во 2020 година. Бидејќи казиното е многу ново, сè уште е релативно мало онлајн казино во однос на приходите. Повеќе од 2.600 врвни игри од повеќе од 50 компании за игри се достапни во синото и светло зеленото казино. Новата веб-локација Turbonino е добро организирана и едноставна за навигација.

Turbonino Casino е една од најновите страници за коцкање на SkillOnNet. Оваа веб-локација е лиценцирана од Органот за игри на среќа на Малта (MGA) и ги заштитува своите податоци со индустриски стандардни најсовремени безбедносни протоколи. Казиното Турбонино нуди разновиден избор на онлајн казино игри. Игрите се водени од некои од најдобрите софтверски компании во светот. Со цел да испорачаат висококвалитетни игри на повеќе платформи, тие користат и врвни технологии.

Настрана од тоа, веб-страницата на Turbonino Casino обезбедува различни алтернативи за депозит и повлекување за да ви помогне да ги завршите вашите трансакции. Ова онлајн казино нуди и деноноќна помош за клиентите од високо обучени претставници.

Зошто да играте во казиното Турбонино?

Казиното Турбонино прави одлична работа за да ги чува вашите лични и финансиски информации безбедни и безбедни. Веб-страницата користи безбедносни мерки на индустриски стандард, како што е 128-битно шифрирање на податоци од безбеден слој на приклучоци (SSL). Ова спречува вашите информации да бидат споделени со трета страна. Понатаму, казиното Турбонино ја препознава важноста на фер игрите. Генератор на случаен број (RNG) се користи на страницата за да се осигура дека секогаш добивате случајни резултати. Независните фирми темелно го тестираа и потврдија овој софтвер за да се уверат дека не е пристрасен.

Кратки факти

Компанија: Skill On Net Limited
Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Turbonino . Посетете ја страницата Turbonino и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Секогаш можете да контактирате со службата за грижа за корисници на Turbonino Casino доколку имате какви било проблеми. Тие ви се достапни преку разговор во живо 24 часа на ден, седум дена во неделата. Лесно е достапно од главното мени на веб-локацијата. Во огромното мнозинство на околности, веднаш ќе бидете поврзани со претставник, без потреба да чекате. Можете исто така да им испратите е-пошта или да ја користите интегрираната форма за контакт за да им испратите порака. На веб-локацијата има и област за ЧПП.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Turbonino , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Блек Џек, Бакара, Покер, Крепс, Рулет за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Turbonino има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Turbonino се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

AUD, BRL, CAD, CHF, DKK, EUR, GBP, GEL, INR, JPY, NOK, NZD, PLN, RUB, SEK, THB, USD и ZAR се поддржаните валути од ова казино.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov