Новиот преглед на бонус SilverPlay

SilverPlayResponsible Gambling
CASINORANK
7.5/10
БонусБонус 1000 долари
Нуди спортско обложување
Прифаќа сигурни плаќања
24/7 поддршка
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Нуди спортско обложување
Прифаќа сигурни плаќања
24/7 поддршка
SilverPlay is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Во казиното Silverplay, новите играчи се пречекуваат со голем бонус за добредојде за да го започнат нивното искуство со игри. Тие уживаат бонус за депозит од 125% до 1.000 евра распространет низ првите 4 депозити.

За да го активирате овој бонус пакет, играчите мора да направат минимален депозит од 10 €. Различни игри различно придонесуваат за барањата за обложување на бонусот за добредојде. Пред да наплатат, играчите мора да го исполнат условот за обложување 40 пати.

Други достапни бонуси вклучуваат:

 • Авантуристички лов
 • Падови и победи
 • Пролетниот голем фестивал
 • Неделен бонус за повторно вчитување
 • Викенд Cashback бонус

Некои од понудите се достапни на одредени игри како што е наведено во Условите и правилата.

Бонус за добредојдеБонус за добредојде
Games

Games

Казиното Silverplay е преполно со повеќе од 1.000 наслови на игри од повеќе добро етаблирани провајдери на софтвер. Казиното лоби е поделено во различни категории како што се игри на маса, видео покер, игри со гребење, секојдневни игри, видео слотови итн. Играчите можат да ги користат опциите за пребарување и филтрирање за лесно да го најдат најдоброто нови онлајн казино игри.

слотови

Слотовите заземаат најголем дел од казино игрите во Silverplay. Играчите можат да истражуваат различни наслови на слот во демо-режим користејќи виртуелни монети пред да се обложуваат со вистински пари. Достапните слотови имаат различни теми, исплати и бонус функции. Тие вклучуваат:

 • Книга на деканот
 • Ѕвездено избувнување
 • Слатка бонанца
 • Squidpot
 • Мадам Дестин Мегавејс

Блек Џек

Блек Џек е популарна игра на маса со векови. Тоа е игра на стратегија и е вообичаена меѓу квалификуваните играчи бидејќи вклучува стратегија за постигнување значителен профит. Играчите можат да уживаат во флексибилните опции за обложување. Некои од врвните избори се:

 • 3D Блек Џек
 • Блек Џек Лаки Севенс
 • Европски Блек Џек
 • Multihand Блек Џек Про
 • Блек Џек 21 + 3

Рулет

Онлајн рулет нуди едноставна игра со возбудливо искуство. Некои од табелите имаат високи граници за обложување приспособени за високи ролери.

Популарните наслови на рулет вклучуваат:

 • Европски рулет
 • Класичен рулет
 • Лукс рулет
 • Скапоцен камен рулет
 • Рулет од прво лице

Казино игри во живо

Казиното во живо на Silverplay содржи некои од најдобрите видео покер, блек џек во живо, бакара, рулет и игри.

Ezugi, Evolution, Vivo Gaming и Pragmatic Play се некои од доминантните играчки студија во овој дел.

Некои од игрите со дилер во живо вклучуваат:

 • Прво лице Молња Блек Џек
 • Среќа редеа рулет
 • Монопол во живо
 • Казино во живо ХолдЕм
 • Ѕирнете го Бакара

Software

Прекрасната колекција на казино игри во казиното Silverplay нема да биде достапна без напорите на некои реномирани софтверски провајдери. Казиното лоби редовно се ажурира со најновите изданија и врвни казино игри.

Игрите во казино Silverplay имаат модерна графика и доаѓаат со иновативни теми инспирирани од ТВ емисии, античка историја и наука.

Казино игрите во живо се пренесуваат од студиа за игри во живо и се хостирани од вистински крупиери. Игрите се оптимизирани за играње на компјутери, таблети и паметни телефони.

Некои од најдобрите провајдери на софтвер во Silverplay вклучуваат:

 • Microgaming
 • Еволуција игри
 • Ендорфина
 • Play'n GO
 • Vivo Gaming
Payments

Payments

Казиното Silverplay нуди различни начини на плаќање. Тие се обезбедени со SSL технологија за шифрирање и се управувани од Arzella Limited.

Минималниот депозит е 10 евра, додека неделниот лимит за повлекување е 5.000 евра. Депозитите се моментални, додека повлекувањата зависат од избраната опција за плаќање.

Некои од популарните опции за плаќање вклучуваат:

 • Виза
 • MasterCard
 • Скрил
 • Нетлер
 • ecoPayz
 • Биткоин
 • Брз трансфер

Deposits

Казиното Silverplay им овозможува на играчите да вршат трансакции со бројни фиат валути и популарни криптовалути. Изборот на валута не ги ограничува играчите со видот на бонуси за функции до кои може да пристапат. Играчите можат да ја постават претпочитаната валута кога се регистрираат. Некои од достапните валути вклучуваат:

 • американски долари
 • евра
 • Британски фунти
 • БТК
 • потполковник
PaysafeCardPaysafeCard
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Повлекувањата кај SilverPlay се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+165
+163
Затвори

Валути

Американски долариUSD

Languages

Казиното Silverplay се фокусира на глобалната заедница за игри. За да се овозможи сместување на играчи од различни земји, тие поддржуваат повеќе јазици. Веб-страницата е примарно достапна на англиски јазик. Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу достапни јазици, како што се:

 • француски
 • германски
 • италијански
 • шпански
 • унгарски
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

SilverPlay има висока оцена за 7.5 и работи од 2021 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме SilverPlay како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во SilverPlay поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на SilverPlay . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Играчите можеби имаат некои прашања или можеби ќе сакаат да дознаат повеќе за одговорното играње. Ве молиме посетете ги следните веб-локации за помош или повеќе информации.

About

About

Казиното Silverplay е нова дестинација за игри основана во 2021 година. Тоа е подружница во целосна сопственост на Bellona NV, реномирана iGaming компанија со бројни онлајн казина. Тоа е подружница на одговорни коцкарски организации како што се Gamble Aware и Gambling Therapy.

Веб-страницата е добро дизајнирана со возбудлив поглед на смарагдниот град Форт Лодердејл во Флорида. Заднината ги спојува палмите, дрвјата и високите згради за да му даде на играчот луксузно чувство.

Зошто вреди да се игра во Силверплеј?

Silverplay е новодојденец во индустријата за игри што импресионираше многу играчи со исклучителни карактеристики. Играчите се пречекуваат со пристојни бонуси и промоции веднаш по пријавувањето. Овие бонуси се дизајнирани да им помогнат на играчите да ги прошират своите сметки.

Во казиното се наоѓа импресивна колекција на казино игри напојувани од врвни провајдери на софтвер. Некои од достапните игри вклучуваат видео слотови, игри на маса, видео покер, игри со гребење и наслови на дилери во живо.

Казиното Silverplay е легитимен ентитет за игри лиценциран и регулиран од Комисијата за еИгри во Курасао. Тој е во сопственост и управуван од Bellona NV

Веб-страницата поддржува бројни јазици, начини на плаќање и разновидни опции за валута. Silverplay е ново онлајн казино и спортска книшка основана во 2021 година. Работи според главната лиценца издадена на Bellona NV, нејзината матична компанија, според законите на Владата на Курасао.

Казиното Silverplay нуди широк спектар на казино игри. Соработуваше со некои развивачи на софтвер со врвни перформанси за да обезбеди играчите да уживаат во најновите и врвни казино игри на пазарот.

За да остане конкурентен на пазарот, казиното Silverplay ги користи најновите безбедносни протоколи и заштитни ѕидови кои обезбедуваат безбедност на играчите. За правичност, достапните игри работат на системот RNG и се регулирани со ревизија од независни лаборатории за тестирање.

Продолжете со читање на овој преглед за да добиете подобри сознанија за казиното Silverplay.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на SilverPlay . Посетете ја страницата SilverPlay и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Казиното Silverplay има широк дел за ЧПП што нуди решенија за вообичаени прашања за регистрација, плаќања и лиценци. Играчите имаат и 24/7 пристап до професионален и пријателски тим за поддршка на клиентите.

Тимот за поддршка на Казино може лесно да се контактира преку функцијата за разговор во живо на почетната страница на казиното. Алтернативно, играчите можат да контактираат со нив преку е-пошта support@silverplay.com.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на SilverPlay , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Покер со три карти, Dragon Tiger, Крепс, Видео Покер, Pai Gow за некои одлични опции.

Promotions & Offers

SilverPlay има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките SilverPlay се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov