Најдобра Покер со три карти Ново Казино во 2023

Покер со три карти, познат и како покер со три или тројни карти, е возбудлива и лесна за играње покер игра во новите казина. За да ја игра играта, играчот треба само да одлучи за типовите на облози што ќе ги направи, и што е најважно, кога да се јави или преклопи откако ќе се дадат картите.

Има стратешки пресврт во играта, како кај повеќето игри со карти. Учењето како да се имплементира дадена стратегија, што може да се направи за неколку минути, ја намалува предноста на куќата и го подобрува вашето искуство со игри.

Новите онлајн казина не можат да ја занемарат потребата да се понуди покер со три карти, бидејќи новите играчи ја населуваат околината за коцкање преку Интернет.

Најдобра Покер со три карти Ново Казино во 2023
Играјте покер со три карти онлајн

Играјте покер со три карти онлајн

Правилно играње во покер со три карти нови онлајн казино сајтови шарки околу клучните точки за одлучување што играчот ги има во секоја рака: дали да го објави облогот за играње или да се преклопи за да го изгуби својот Анте. Во основа, обложувачот треба да дејствува пред дилерот кога игра или превиткува.

Покер со три карти се состои од две посебни области, Pair Plus и Ante Wager:

 • На Пар плус облог им овозможува на обложувачите да се обложуваат на рангираните вредности на раката наспроти објавената исплата.
 • Од друга страна, играчите кои го избираат Анте Облог започнете со почетен облог пред да делите три карти. Оттаму, тие можат да изберат или да играат или преклопуваат.
Играјте покер со три карти онлајн
Најдобри бонуси за покер со три карти

Најдобри бонуси за покер со три карти

Речиси секое онлајн казино што нуди покер со 3 карти води некои промотивни кампањи, некои насочени кон нови играчи, а други за постоечки. Покрај тоа, операторите се тркалаат надвор нови онлајн казино игри се склони да ги понудат овие стимулации. Тоа, рече, еве некои истакнати нови казино бонуси за играчи со три карти покер.

 • Бонус за добредојде: По регистрацијата во новото казино за покер со три карти, на играчите обично им се доделува дарежлив бонус откако ќе го направат првиот депозит. Овој поттик несомнено е меѓу најдобрите бонуси за играчите кои бараат нови покер игри за играње.
 • Бонус за депозит / натпревар: Новите онлајн казина секогаш се спремни да поклопат депозит на играч со одредена сума, да речеме 100%.
 • Бонус без депозит: Овој бонус обично се нуди за да ги привлече новите играчи да пробаат нови казино игри онлајн. Како што сугерира името, не е потребен депозит за да се активира овој бонус.
 • ВИП бонус: Новите онлајн казина секогаш ќе се стремат да одржуваат високи ролери на нивната локација. Со оглед на ова, играчите на покер со 3 карти со високи ролери се третираат со дарежливи бонуси, кои главно не се достапни за другите играчи.
 • Неделни промоции: Новите казина за покер со три карти често одржуваат неделни или тековни промоции за да продолжат да доаѓаат редовни играчи и да понудат охрабрување да пробаат нови онлајн казино игри. Овие бонуси се корисни за играчите кои сакаат да го продолжат својот престој во казиното.
Најдобри бонуси за покер со три карти
Како да играте покер со три карти

Како да играте покер со три карти

Покер со три карти се игра со шпил од 52 карти. Оваа игра нуди различни опции за обложување и главна акција против дилерот. Еве преглед на некои критични чекори што се следат кога играте покер со три карти во нови онлајн казина.

 1. Како играње на повеќето варијанти на покер, играчот ја започнува играта откако ќе стави анте облог. По поставувањето на Анте, играчот има две опции за играње: обложување на пар плус или обложување на Анте.
 2. На секој играч на масата му се делат три карти. Играчите можат да ги гледаат своите картички додека дилерот останува свртен надолу. Кога играчите се убедени дека можат да имаат посилна рака од онаа на дилерот, тие можат да кликнат на „Играј“ за да продолжат да играат. Дилерот потоа ќе ги соочи нивните карти и ќе ги спореди со раката на играчот. Ако играчот има три мали карти или не е доволно уверен да оди против дилерот, тој може да го преклопи и да го изгуби својот Анте.
 3. И на крај, играчот ја споредува својата рака со дилерот, кој треба да има кралица или подобро да се квалификува. Ако дилерот нема карта што го исполнува првичниот услов, играчот го добива влогот ante, а облозите за игра стануваат притисок. Ако играчот има највисока рака, тој победува и на анте и на облози.

Правила за покер со три карти

Покерот со три карти е познат по својата едноставност и лесно разбирливи правила. Како резултат на тоа, обложувачите кои бараат нови покер игри за играње, сметаат дека оваа игра е неверојатно привлечна во новите онлајн казина. Правилата на играта се дизајнирани да се грижат за клучните аспекти, вклучувајќи игра, раце и исплати.

Играчите се обезбедени со две опции за обложување; Анте и Пар плус. Играчите кои ја обложуваат антената играат против рацете на дилерот, формирајќи подобра рака. За Pair Plus, играчите имаат за цел да направат рака од пар или подобро без да обрнат внимание на раката на дилерот.

Исто така, треба да се забележи дека новите онлајн казина исто така се поставени правила за удирање, минимални и максимални големини на облози за различни табели. Ако казиното постави 5 долари, нормалната рака треба да чини најмалку 10 долари. Исто така, вреди да се напомене дека повеќето казина бараат чиповите ante и play да имаат иста вредност.

Правилата за покер, исто така, диктираат покер со три карти исплати. Шансите се разликуваат, со тоа што новите онлајн казина прифаќаат различни опции.

Иако правилата за покер со три карти може да изгледаат неверојатно едноставни, играчите треба да ги знаат пред да почнат да играат за вистински пари.

Како да играте покер со три карти
Онлајн стратегија за покер со три карти

Онлајн стратегија за покер со три карти

Како и правилата, стратегиите што се користат во покерот со три карти се сигурно лесни за учење. Во основа, сè што играчите треба да разберат се рацете што треба и не треба да ги играат.

Правилото на палецот е дека играчите треба да кликнат на „игра“ само кога ќе им се постапи со рака која содржи Queen-Six Four (Q-6-4) или подобро. Секоја комбинација што е пониска или полоша од ова треба да се отфрли.

Некои обложувачи се задоволуваат со Стратегија само за пар плус. Нема ништо комплицирано во оваа обложувачка стратегија. Главниот фокус во овој пристап на игри е дека работ на куќата може да падне до 2,14%, што е ретко во покерот. Друга добра работа за оваа стратегија е тоа што е јасна, бидејќи играчите не треба да се грижат за донесување комплицирани одлуки.

Покер со три карти е несомнено една од новите игри на онлајн казино најлесните за играње за да се разработат стратегии. Играчите треба само да знаат како да прават математика и да донесуваат одлуки врз основа на објективна статистика на играта.

Три совети за покер со карти за почетници

Играчите кои пробуваат нови казино покер игри на интернет често се заглавени со покерот со три карти. Покрај учењето, некои совети за игри може да се покажат како снаодливи за секој нов играч. Сепак, еве неколку основни совети за новите играчи на покер со три карти.

 • Вежбајте: Учењето да се играат нови казино игри онлајн може да биде застрашувачко, особено покерот со три карти. Најдобар начин да ја совладате играта е да најдете ново казино кое нуди бесплатно играње и вежбање покер со три карти без да имате пари на линија.
 • Обрнете внимание на табелите за плаќање: Покер со три карти има многу варијанти. Некои онлајн казина ги менуваат исплатите во нивна корист. Така, играчите треба да избегнуваат да играат на маси каде што исплатите се намалени.
 • Држете се до вашиот буџет: За секој кој е нов во покерот со 3 карти е неверојатно лесно да претера со трошењето. Така, важно е да поставите и да се придржувате до буџетот во оваа многу нестабилна игра.

Напредни совети за покер со три карти

Искусните играчи на покер со три карти се колнат во правилото Q-6-4, што само го означува почетокот на секоја напредна стратегија. Играчите треба да разберат како се споредуваат различните табели, што вклучува крцкање на броевите на рабовите на куќата за да се разбере на која маса вреди да се игра.

Покрај тоа, искусните играчи имаат тенденција да ги искористат предностите на опционалните бонус облози. Правењето пресметани потези може да им овозможи на играчите да освојат до 1.000 пати повеќе од нивните облози на бонус облог.

Онлајн стратегија за покер со три карти
Шансите за покер со три карти

Шансите за покер со три карти

Секоја покер игра наведена на кое било ново онлајн казино ја фаворизира куќата. За разлика од повеќето нови онлајн казино игри, покерот со 3 карти им дава на обложувачите ретка шанса да ја свртат предноста во своја корист. Шансите за покер со три карти обично се поставени на околу 97%. Ова значи дека работ на куќата е само околу ознаката 3%, во зависност од казиното.

Играчите кои остануваат верни на правилото Q-6-4 или подобро (оптимална стратегија) можат да ги подобрат своите шанси до 98%, оставајќи ја куќата со предност од 25. Исто така, вреди да се напомене дека облогот Pair Plus често ја фаворизира куќата, со што маргинално го зголемува работ на куќата. Еве некои од очекуваните комбинации на раце и нивните соодветни шанси.

 • Прав флеш - 0,2%
 • Три од еден вид - 0,2%
 • Директно - 3,3%
 • Флеш - 5%
 • Пар – 16,9%
 • Висока картичка – 74,4%

Играчите секогаш треба да ги знаат шансите за нивните раце и потенцијалните исплати. Ова знаење е критично бидејќи им помага на играчите да ги разберат вредните раце и оние што не се - колку се помали шансите, толку е поголема исплатата. Стреј флеш би платил многу повеќе од рака со само висока карта од списокот.

Шансите за покер со три карти