Новиот преглед на бонус Ocean Breeze

Ocean BreezeResponsible Gambling
CASINORANK
9.3/10
БонусБонус $200 + 50 бесплатни вртења
Пријателски на мобилниот телефон
24/7 поддршка
Дарежливи бонуси
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилниот телефон
24/7 поддршка
Дарежливи бонуси
Ocean Breeze is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното Ocean Breeze ги пречекува новите играчи со пакет за добредојде во вредност до 6000 евра плус 150 бесплатни вртења распоредени на првите пет депозити. За да се квалификувате за некој од бонусите, мора да направите депозит од најмалку 20 евра. Потоа ќе добиете бонус од 400% до 2000 евра плус 50 бесплатни вртења на Narcos кога ќе го направите вашиот прв депозит. Вашиот втор депозит ќе ве награди со 200 отсто бонус до 1000 евра и 25 бесплатни вртења на Starburst, додека третиот депозит ќе ве награди со 150 отсто бонус до 1000 евра и 25 бесплатни вртења на Gonzo's Quest.

Games

Games

Казиното Ocean Breeze нуди широк спектар на висококвалитетни казино игри кои се забавни, наградувачки и едноставни за играње. Какво и да е вашето расположение, ќе најдете нешто по ваша желба меѓу 720+ слотови и игри за вистински пари достапни. На оваа платформа се достапни слотови, гребење, дилери во живо, кено, игри на маса, покер, нон-стоп бинго, блек џек, дилер во живо, бакара и многу други игри.

РулетРулет
+5
+3
Затвори

Software

Amatic, Apollo Games, Aristocrat, Betsoft, Booming Games, EGT, Evolution Gaming, Igrosoft, IGT, Kajot, Merkur, NetEnt, Novomatic, Playson, Playtech, Quickspin и Wazdan се софтверски провајдери на казиното.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Ocean Breeze нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Credit Cards, Neteller, Bank Transfer .

Deposits

Нема одложувања кога станува збор за надополнување на вашата сметка за казино со вистински пари во казиното Ocean Breeze, и само да знаете, нема одложувања кога станува збор за барање на некој од нивните бонуси, бидејќи сите тие се додадени на вашата сметка реално време. Достапни се EcoPayz, Bitcoin, Neosurf, банкарски трансфер, Skrill, Neteller и други начини на депозит.

BitcoinBitcoin
+1
+-1
Затвори

Withdrawals

Методите за повлекување се исти како методите за депонирање за играчите на Ocean Breeze Casino. Достапно е минимално повлекување од 200 евра. Повлекувањата траат од неколку часа до пет работни дена.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+108
+106
Затвори

Languages

Англиски, француски, германски, италијански, шпански и шведски се меѓу јазиците достапни во казиното Ocean breeze. Содржината на веб-страницата е лесно разбирлива на овие јазици.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Ocean Breeze има висока оцена за 9.3 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Ocean Breeze како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Ocean Breeze поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Ocean Breeze . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Ocean Breeze исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Ocean Breeze обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Ocean Breeze привлече големо внимание како едно од поновите казина во индустријата. Веб-страницата започна во 2020 година и е лиценцирана од Комисијата за коцкање Курасао за да обезбеди безбедна средина за коцкање. Оваа страница има за цел да изгради позитивен однос со играчите, покрај тоа што обезбедува голем избор на игри. Процесот на најавување е брз и лесен, а за неколку минути ќе ги играте вашите омилени игри. Продолжете со читање за да дознаете зошто Берни смета дека Океан Бриз е врвна дестинација.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Ocean Breeze . Посетете ја страницата Ocean Breeze и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Одделот за услуги на клиентите во казиното Ocean Breeze е отворен 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Кога пишувате во казиното преку е-пошта на [email protected], вашите прашања ќе бидат одговорени што е можно поскоро. Има и дел за ЧПП со одговори на вообичаени прашања.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Ocean Breeze , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Видео Покер, Кено, Бинго, Слотови, Крепс за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Ocean Breeze има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Ocean Breeze се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov