Новиот преглед на бонус Neon54

Neon54Responsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус $500 + 100 бесплатни вртења
Голем избор на даватели на игри
Многу начини на плаќање
Уникатна гејмификација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем избор на даватели на игри
Многу начини на плаќање
Уникатна гејмификација
Neon54 is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Neon54 има доста избор на бонуси и промоции за играчите. Една од импресивните карактеристики е тоа што има повеќе во бонусот за добредојде. Играчите уживаат во различни пакети под пакетот за добредојде во зависност од поп-уметникот со кој се усогласуваат. Петте пакети за добредојде достапни во казиното Neon54 вклучуваат:

 • Пакет за добредојде Kriss кој нуди до 1.000 евра во 3 бонуси + 1 бонус Рак
 • Бонус за добредојде SpoonDog до 200 € + 1 бонус Рак
 • Бонус за добредојде MiraDona што нуди до 500 € + 100 бесплатни вртења + 1 бонус рак
 • Добредојдовте бонус Craft Pank кој нуди 1 FS за секое 1 €
 • Бонус за добредојде Дејвид Боул кој нуди до 1.000 € + 1 бонус Рак

Потребен е минимум депозит од 20 € за да се активираат овие пакети за добредојде. Играчите мора да го исполнат условот за обложување x35 пред да направат какви било уплати. Други бонуси вклучуваат:

 • Неделен Cashback
 • Бонус за враќање на готовина во живо
 • Зимски подароци за еволуција
 • VIP клуб понуди
Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+10
+8
Затвори
Games

Games

Neon54 казиното не паѓа на избор кога станува збор за игри. Со повеќе од 4000 игри прикажани во ова казино, играчите можат да уживаат во разновидноста на своите најдобри. Некои од игрите вклучуваат популарни слотови, игри на маса и возбудливо искуство на казина во живо. Играчите можат да играат некои од овие игри во демо-режим, но треба да регистрирате сметка за да добиете вистински пари. Некои од игрите во детали вклучуваат;

слотови

Ако сте играч кој ужива во испади на бои, овошни теми и шанса да постигнете бонус функција, слотовите во ова казино вредат вашето време. Играчите можат прво да ги играат овие онлајн слотови бесплатно пред да се обложуваат со вистински пари. Популарни слотови вклучуваат;

 • Слот Рак
 • Нека врне снег
 • 9K Јети
 • Златен носорог
 • Дупка за куршуми

Игри на маса

Игрите на маса се дел и дел од доброто казино искуство меѓу искусни играчи. Во казиното Neon54, можете да играте против виртуелен дилер, со игра слична на онаа на копнените казина. Рулетот е чисто игра на среќа, додека игрите со карти бараат вештини и стратегија. Некои игри на маса овде вклучуваат;

 • Класичен Блек Џек
 • Оаза покер
 • Г-дин мини рулет
 • Црвена кралица Блек Џек
 • Волстрит Бакара

Казино во живо

Казиното во живо е возбудливо искуство за секој кој го сака искуството во казиното без да мора да го напушти својот дом. Игрите во казиното во живо се пренесуваат во живо со користење на услуги со највисок квалитет за да се осигурате дека се чувствувате како лично да сте таму. Некои игри во делот за казино во живо вклучуваат;

 • Монопол Биг Балер
 • Клуб Ројал Блек Џек
 • Молња рулет
 • Мега Сик Бо
 • Bccarat Нема комисија

Други игри

Освен видео слотови, игри на маса и дилери во живо, играчите можат да се нурнат во делот за џекпот и да добијат некои од најдобрите исплати што ги нуди Neon54. Наградата за џекпот може да се додели по случаен избор за време на основната игра или да се освои со слетување на специјална комбинација на бонус симболи. Најдобрите џекпот вклучуваат:

 • Джакпот на Озвин
 • Храмот на богатството
 • Леприкон оди во пеколот
 • Џекпот покер
 • Џекпот Рајдери

Software

Neon54 казиното е развиено имајќи ги предвид преференциите на играчите. Бројот на добавувачи на софтвер достапни во онлајн казино го одредува видот на лобито што ќе го истражувате. Neon54 Casino се гордее со партнерството со преку 100 провајдери на софтвер кои помагаат да се одржи неверојатно казино лоби.

Играчите можат да ја користат листата на провајдери за лесно сортирање на лобито на казиното. Сепак, неколку провајдери придонесуваат за лобито на казино во живо Neon54. Врвните провајдери на софтвер вклучуваат;

 • Microgaming
 • BetSoft
 • NetEnt
 • Игри со црвен тигар
 • Прагматична игра
Payments

Payments

Плаќањата во Neon54 Casino може да се вршат со користење на мноштво методи. Тие вклучуваат банкарски трансфери, дигитални паричници, плаќања со дебитни/кредитни картички и криптовалути. Играчите можат да доживеат практичност и брзина во зависност од нивната претпочитана банкарска опција. Минималниот износ што играчите можат да подигнат 10 евра, а максималниот е 5.000 евра дневно. Некои од популарните банкарски методи во Neon54 казиното вклучуваат:

 • Етереум
 • Нетлер
 • Бран
 • Многу подобро
 • Биткоин

Deposits

За да депонирате на Neon54 , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

Withdrawals

Повлекувањата кај Neon54 се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+178
+176
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+11
+9
Затвори

Languages

Neon54 е глобално казино кое им служи на играчите во различни земји. За прашања на инклузивност, ова казино може да се преведе на различни јазици. Во моментов, казиното поддржува 12 јазици, можеби додавајќи повеќе додека ги прошируваат своите услуги. Некои од поддржаните јазици се:

 • Англиски
 • италијански
 • германски
 • фински
 • француски
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Neon54 има висока оцена за 8.5 и работи од 2021 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Neon54 како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Neon54 поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Neon54 . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Neon54 исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Neon54 обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Neon54 е релативно ново крипто казино основано во 2021 година. Ова казино е во целосна сопственост и управувано од Rabidi Group NV. Има над 4000 игри, вклучувајќи дилери во живо. Казиното Neon54 е лиценцирано и регулирано од Комисијата за еИгри во Курасао. Ова казино соработува со бројни провајдери на софтвер за да изгради експанзивно казино лоби. Neon54 е свеж воздух во светот на казиното откако беше лансиран во 2021 година. Казиното се етаблира како платформа полна со возбудливи игри. Тој е во сопственост на Rabidi Group NV, добро воспоставена компанија за игри, инкорпорирана според законите на Курасао. Користи различни маркетинг миксови, како што се бонуси и промотивни зделки за да остане конкурентен.

Иако казиното Neon54 работи со лиценца за eGaming во Курасао, прифаќа играчи од речиси сите краеви на светот. Играчите можат да го користат едноставниот процес на регистрација за лесно да ги постават своите сметки и да започнат со ова онлајн казино. Останете во тек со нашиот детален нов преглед на казино за да добиете повеќе сознанија за сè што треба да знаете за страницата Neon54.

Зошто да играте во казиното Neon54

Вљубениците во казино секогаш бараат платформа која е лесна за употреба и која дава подобри карактеристики и придобивки. Neon54 е врвно онлајн казино во кое се сместени илјадници игри од преку 100 водечки добавувачи на игри. Тие вклучуваат Ela Games, Play'n GO, NetEnt, Evolution и Pragmatic Play.

Играчите исто така можат да учествуваат во промоции и да заработуваат големи бонуси за да додадат повеќе во кошницата. Neon54 казиното има и широк спектар на начини на плаќање за да можете побрзо да ги повлечете вашите добивки. Гејмерите исто така можат да ја добијат потребната помош од брз, сигурен и разновиден систем за услуги на клиентите.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Neon54 . Посетете ја страницата Neon54 и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

За играчите во казиното Neon54, постојат три начини да контактираат со помош. За одговори на многу често поставувани прашања, погледнете низ делот ЧПП. Испраќањето е-пошта на услугата за грижа за корисници е друга опција и ќе добиете одговор во рок од 45 минути. Играчите на кои им е потребна итна помош треба да го користат разговорот во живо за најбрзо време на одговор. Агентите се корисни и компетентни, а оваа функција е достапна деноноќно.

Зошто вреди да се игра во казиното Neon54

Neon54 е ново казино лансирано во 2021 година од Rabidi NV, реномиран оператор на казино лиценциран според законите на Курасао. Ова казино е домаќин на одлична колекција на игри напојувани од доверливи провајдери на софтвер како што се NetEnt, Evolution и Pragmatic Play. Играчите уживаат во спој на шарена тема и добро дизајнирана локација што дава атрактивен изглед.

Neon54 Casino го надополнува одличното казино лоби со пристојни бонуси и редовни промоции, кои им помагаат на играчите да го продолжат својот фонд. Исто така, поддржува бројни начини на плаќање и опции за валута за да се направат трансакциите беспрекорни. Neon54 Casino има високо ниво на безбедност благодарение на модерната технологија за шифрирање и најновите заштитни ѕидови.

Не заборавајте да се коцкате одговорно.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Neon54 , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Тексас Холдем, Рулет, Карибски Студ, Слотови, Dragon Tiger за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Neon54 има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Neon54 се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov