Новиот преглед на бонус Gunsbet

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $300 +100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите што се нудат не се нешто досега невидено. На новите коцкари им се доделуваат 100 бесплатни вртења плус 100% бонус до $150 на првиот депозит. Наградите за пријавување се зависни од условот за обложување 40 пати. Има и 55% бонус за повторно вчитување до 450 долари што се трошат секој петок.

Бонус кодовиБонус кодови
+4
+2
Затвори
Games

Games

Слично на модерните казина, Gunsbet користи огромна палета на игри за играчите. Примарната специјалност на казиното е обезбедувањето игри со слот и џекпот. Коцкарите можат да уживаат во титулите на слотови како што се Tomb Raider, Robin Hood, Mega Moolah, Devil's Delight и The Dark Knight. Класични игри на маса како бинго , покер , блек џек , како бо , и рулет Се достапни. Мобилните играчи во Gunsbet можат да пристапат до нивните омилени игри преку нивните прелистувачи или преземете апликацијата на казиното на нивните уреди. Игрите се намалени за да функционираат беспрекорно на платформите Android и iOS. Има малку или никакви промени во тоа како играчите се регистрираат, депонираат пари и бараат бонуси. Дилер во живо игрите работат и на мобилни телефони.

Software

Инстант игрите во Gunsbet се напојуваат со Microgaming , BetSoft , и NetEnt . Останатите казино игри се развиени од Еволуција игри , Тандеркик , BGaming , Прагматична игра , Спиноменални , Езуги , Игра уметност , Аматик , SoftSwiss, Белатра игри , ELK Studios , iSoftBet , NYX Gaming , EGT , и Г-дин Слоти . Игри на маса во Gunsbet, како на пр како бо и казино држи , се развиени од Платипус и Белатра .

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Gunsbet нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Neteller .

Deposits

Ова казино поддржува многу банкарски избори, како што се е-паричници, картички, криптописи и локални опции. Играчите можат да ги банкротираат своите сметки користејќи Нетлер , WireCard , EcoPayz , Доверливо , Скрил , Цимплер , Етереум , InstaDebit , и Биткоин. Некои од овие банкарски опции се гео-ограничени и нема да функционираат во одредени јурисдикции. Основниот депозит е ограничен на 10 €.

Withdrawals

Исплатите на играчите исто така се вршат со користење на различни канали. Некои од поддржаните опции за повлекување вклучуваат банкарски трансфер , WireCard , Нетлер , Цимплер , Биткоин , Скрил , PaySafeCard , и други дебитни/кредитни картички. Прагот на повлекување е 20 евра, додека максималниот е 4.000 евра дневно. Времето на обработка може да потрае до три дена, но со Neteller, тие траат приближно 24 часа.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+177
+175
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+14
+12
Затвори

Languages

Оваа страница за казино доаѓа на различни меѓународни јазици. Играчите можат или да изберат шпански , Англиски , германски , или руски , норвешки , полски , и фински . Gunsbet главно го таргетира рускиот пазар и нордиските земји како што се Норвешка , Шведска , и Финска . Коцкарите ширум светот се добредојдени да се приклучат, освен оние од Франција, ОК, Шпанија и САД. Казиното Gunsbet поддржува многу валути за да обезбеди удобност на играчите за време на онлајн трансакции. Наведените валути го вклучуваат Норвешка круна , Јужна Кореја победи , Американски долар , канадски долар , евра , јапонски јен , австралиски долар , полски злоти , Новозеландски долар , Јужноафрикански ранд , Казахстански тенге , чешка круна , и криптовалути како што се Биткоин .

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Gunsbet има висока оцена за 7.6 и работи од 2017 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Gunsbet како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Gunsbet поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Gunsbet . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Gunsbet исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Gunsbet обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Казиното Gunsbet се приклучи на пазарот за онлајн коцкање во 2017 година. Основано е и продолжува да биде управувано од Direx NV. Оваа тема не е по вкус на секој играч, но нејзиниот поедноставен дизајн им се допаѓа на многу онлајн коцкари. На играчите од неколку земји им е забрането да се приклучуваат на казиното Gunsbet.

Gunsbet

Кратки факти

Година на основање: 2017

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Gunsbet . Посетете ја страницата Gunsbet и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Без разлика дали има прашања, проблеми со сметките, доцнење на трансакциите или општи прашања, професионалниот тим за поддршка на клиенти на Gunsbet е достапен за да одговори на грижите на коцкарите. Поддршката е достапна 24/7 и може да се стигне преку разговор во живо , телефон или е-пошта (support@gunsbet.com). Разговорот во живо е најзгодно бидејќи играчите можат директно да разговараат со претставниците за поддршка.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Gunsbet , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Покер, Блек Џек, Pai Gow, Бинго, Рулет за некои одлични опции.

Promotions & Offers

100% за први депозити и 100 слободни вртења (20 слободни вртења во текот на 5 дена)

Прв депозит - 100% до 100 ЕУР + 100 бесплатни вртења Секој петок до недела 55% бонус до 100 ЕУР + 60 бесплатни вртења Бонус код: LUCKNLOAD

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov