Новиот преглед на бонус WallaceBet

WallaceBetResponsible Gambling
CASINORANK
7.98/10
БонусБонус $600
Дарежливи бонуси
Достапно спортско обложување
Пријателски на мобилен телефон
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежливи бонуси
Достапно спортско обложување
Пријателски на мобилен телефон
WallaceBet is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Брзиот поглед на страницата со промоции на Wallacebet Casino открива разновидна палета на поволности за членовите, од кои најважен е бонусот за добредојде. Wallacebet Casino има ексклузивна понуда за добредојде за нашите читатели, која вклучува бонус од 150 проценти до 300 €/C$ на првиот депозит.

Условот за обложување за бонусот за прв депозит е 40X, и тој мора да се исполни во рок од 15 дена од издавањето на бонусот. Исто така, имајте на ум дека само обложувањата со слот придонесуваат 100% во вкупниот промет. Ако претпочитате да играте во казино во живо, имајте на ум дека само 20% од вашите облози се бројат.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+3
+1
Затвори
Games

Games

Казиното Wallacebet има голема разновидност на добро познати игри. Можете исто така да сортирате по тип на игра, со достапни опции како што се Ново, видео слотови, игри на маса, виртуелно обложување, видео покер, игри со гребење и гребење карти. Можете дури и да ги сортирате игрите по провајдер, што е корисно ако сакате особено за една или две.

Можете да ја користите опцијата за пребарување за да одите директно до одреден наслов. Достапни се сите најжешки слот-игри, вклучувајќи Starburst, Gonzo's Quest, серијата Џек Хамер, Твин Спин, Ghost Pirates, Book of Dead и многу други.

Software

Wallace Bet Casino користи Net Entertainment, Microgaming Software Review, и разновидни игри од следниве провајдери: ELK Studios, Spade Gaming, 1x2 Network, Red Tiger, Play 'N Go, Playson, NoLimitCity, Wazdan, Tom Horn Gaming, Pragmatic Play , Net Entertainment, NYX. Овие софтвери ја зголемуваат неговата ефикасност.

Payments

Payments

Валутите поддржани од казиното Wallacebet се австралиски долар, финска валута, норвешки, кандиски долари, GBP, евра и американски долари.

Deposits

Visa, MasterCard, Interac, Zimpler, GiroPay, Euteller, MuchBetter, Trustly, Rapid Transfer, Bank Wire Transfer, EcoPayz, Neteller, Sofort, Klarna Instant Bank Transfer, Skrill, Neosurf, Jeton и Boleto се некои од начините на плаќање кои се прифатени. Не е потребен минимален депозит за играње на игрите, но доколку се бара бонус, потребно е минимално салдо од 20 долари.

Withdrawals

Казиното Wallacebet прифаќа Visa, MasterCard, Interac, GiroPay, Zimpler, Euteller, MuchBetter, Trustly, банкарски трансфер, EcoPayz, Neteller, Skrill и Rapid Transfer како методи за повлекување. Нема минимално ограничување за повлекување и максимална граница за повлекување од 1.000 УСД на ден во казиното.

Може да се применуваат ограничувања за повлекување во зависност од избраниот метод на повлекување. Сите повлекувања што ги барате се обработуваат рачно. Во рок од 72 часа, казиното ќе го потврди вашето повлекување преку е-пошта. Имајте на ум дека казиното ќе обработува повлекувања само во работни денови.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+151
+149
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+3
+1
Затвори

Languages

Казиното Wallace Bet нуди игри на англиски, германски, фински и норвешки јазик. Играчите кои течно зборуваат фински, норвешки или германски, исто така, можат да уживаат во своите омилени игри без тешкотии.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

WallaceBet има висока оцена за 7.98 и работи од undefined . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме WallaceBet како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во WallaceBet поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на WallaceBet . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

WallaceBet исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. WallaceBet обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Казиното Wallacebet е нов бизнис што започна во 2020 година и нуди повеќе од стандардно искуство со игри. Казиното, кое е лиценцирано во Малта, обезбедува брза и ефикасна услуга за клиентите и се грижи за редовните играчи на казино и за високите ролери.

Има по нешто за секого, без разлика дали сакате слотови, казино во живо или спорт. Казиното Wallacebet обезбедува навистина индивидуализирано искуство, почнувајќи со три исклучително дарежливи бонуси за добредојде од кои можете да изберете!

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на WallaceBet . Посетете ја страницата WallaceBet и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Клиентите се важни за Wallacebet Casino, па затоа обезбедуваат начини да ви помогнат. Постои страница со ЧПП со одговори на најчесто поставуваните прашања доколку ви треба брзо решение за основен проблем. Ако не можете да го најдете тоа што го барате, можете да ја користите функцијата за разговор во живо за да не контактирате.

Ова може да се најде со кликнување на иконата за разговор подолу. Сепак, тој е достапен само од 09.00 до 01.00 по средноевропско време, што е малку разочарување со оглед на тоа што многу други казина нудат разговор во живо 24 часа на ден, 7 дена во неделата.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на WallaceBet , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Слотови, Блек Џек, Бакара, Крепс, Сик Бо за некои одлични опции.

Promotions & Offers

WallaceBet има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките WallaceBet се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov