Новиот преглед на бонус VegasPlus Casino

VegasPlus CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.53/10
БонусБонус $2.250 + 100 бесплатни вртења
Широк спектар на слотови
Дарежливи бонуси
Пријателски на мобилен телефон
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк спектар на слотови
Дарежливи бонуси
Пријателски на мобилен телефон
VegasPlus Casino is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Заедно со изобилството на квалитетни игри, Vegasplus им нуди на новите играчи пристоен бонус за добредојде што им овозможува да изберат од 100% бонус за натпревар, до 250 евра. Или 300% бонус за натпревар до 60 ЕУР. За лојалните играчи има и плодна ВИП програма каде што можете да имате корист од честите и разновидни бонуси за депозит.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Понудата на игри во Vegasplus е значителна со многу видео слотови, игри на маса, џекпот и игри во живо за избор. Тие, исто така, соработуваа со голем број врвни провајдери на софтвер, вклучувајќи NetEnt, Pragmatic Play и Плејсон, со што е очигледно дека Vegasplus се онлајн казино бренд кој го цени квалитетот.

Software

Библиотеката е напојувана од водечки провајдери на софтвер, вклучително и за вашето искуство да биде уште позабавно. Овие добавувачи на содржина се познати по тоа што обезбедуваат игри со висококвалитетна графика, извонредни приказни и импресивни исплати.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, VegasPlus Casino нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ MasterCard, Visa, Credit Cards, Neteller, Prepaid Cards .

Deposits

За да депонирате на VegasPlus Casino , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

Withdrawals

Повлекувањата кај VegasPlus Casino се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+128
+126
Затвори

Валути

ЕвраEUR

Јазици

+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

VegasPlus Casino има висока оцена за 8.53 и работи од 2019 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме VegasPlus Casino како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во VegasPlus Casino поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на VegasPlus Casino . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

VegasPlus Casino исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. VegasPlus Casino обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Vegasplus е новодојденец на сцената на онлајн казиното, основана на почетокот на 2019 година. Сепак, ова не ги спречи да прават бум меѓу заедницата на играчи, особено на францускиот и германскиот пазар (каде што јасно се фокусираат). Во однос на дизајнот, тие се свртеа кон едноставен, ненаместен интерфејс што го прави убаво и едноставно навигацијата до она што го барате. Vegasplus се лиценцирани и регулирани од страна на Управата за игри во Курасао.

VegasPlus Casino

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на VegasPlus Casino . Посетете ја страницата VegasPlus Casino и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Дали треба да наидете на какви било проблеми кога се занимавате со поддршка? Во казиното Вегасплус има пријателски и поддржувачки тим при рака да помогне. Тие имаат функција за разговор во живо која е достапна 24/7, агентите секогаш со задоволство помагаат и времето на одговор е брзо. Достапни се и телефонски број за поддршка и е-пошта доколку сакате да ги користите.

Севкупно Vegasplus имаат солидна понуда. Играчите можат да имаат корист од дарежливите бонуси за добредојде, одлична библиотека со популарни и квалитетни игри и внимателен тим за поддршка на клиентите. Ако барате одличен сеопфатен, ние дефинитивно би го препорачале Vegasplus.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на VegasPlus Casino , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Блек Џек, Сик Бо, Слотови, Бакара, Pai Gow за некои одлични опции.

Promotions & Offers

VegasPlus Casino има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките VegasPlus Casino се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov