Новиот преглед на бонус Vegadream

VegadreamResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1650 + 300 бесплатни вртења
Играјте бесплатно слотови
Најдобрите провајдери
Високо испарливи слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Играјте бесплатно слотови
Најдобрите провајдери
Високо испарливи слот игри
Vegadream is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Новите играчи во казиното Vegadream имаат право на бонус за добредојде од три дела. Играчите уживаат 600% бонус за совпаѓање до 1650 евра плус 300 вртења во готовина. Барањата за обложување се прилично опуштени. Играчите треба да го обложуваат бонусот за прв депозит 30 пати пред да го наплатат. Следните 2 бонуси за депозит имаат помали барања за обложување. Различни игри придонесуваат со различни проценти во барањата за обложување на бонус во Vegadream казиното. Според општите T&C на Vegadream, само слотови придонесуваат за барањата за обложување.

Други бонуси вклучуваат:

 • Зомби напад
 • Паѓа и победи

Играчите кои ловат по бонуси со високи ролери можат да уживаат во персонализираните карактеристики и награди во ВИП клубот. Како брзорастечко онлајн казино, очекуваме Vegadream да ги прошири своите бонуси и промоции за да понуди повеќе поволности.

Бонус за бесплатни вртењаБонус за бесплатни вртења
Games

Games

Со повеќе од 3000 игри за избор на казиното Vegadream, играчите можат лесно да се пријават во ова казино или да пробаат игри со демо-режим. Достапните категории во ова казино вклучуваат видео слотови, игри на маса, видео покер, џекпот и игри со дилери во живо. Исто така, има посебна категорија на мегавеј, купување бонус и игри со висока нестабилност.

слотови

Иако постојат стотици онлајн казина во индустријата, само неколку нудат значајна колекција на видео слотови. Казиното Vegadream обезбедува илјадници видео слотови од различни провајдери и покрај тоа што е нов учесник. Тие имаат различни теми, игра и бонус карактеристики. Тие вклучуваат:

 • Книга на мртвите
 • Режим на ѕвер
 • Јура партија
 • Куќата за кучиња
 • Месечината принцеза

Игри на маса

Игрите на маса се почести кај искусни играчи бидејќи бараат вештини и стратегија. Во казиното Vegadream, играчите можат да истражуваат различни варијации на бакара, рулет и блек џек. Овие игри се базирани на RNG, за разлика од нивните колеги од казино во живо. Некои од игрите на маса вклучуваат:

 • Мини Бакара
 • Блек Џек за еден дек
 • Европски Блек Џек
 • Американски рулет
 • Француски рулет

Казино во живо

Онлајн играчите кои обложуваат вистински пари постојано се стремат кон автентично искуство. Игрите со дилери во живо нудат опции кои ја реплицираат атмосферата на физичко казино и нудат игра во реално време со човечки дилери. Ова се живи варијации на повеќето игри со карти и маса. Делот за дилер во живо е социјално казино каде што играчите можат да комуницираат еден со друг или со дилерот. Најдобрите избори меѓу играчите на казино во живо се:

 • Стискање на бакара
 • Блек Џек платина ВИП
 • Казино ХолдЕм
 • Авто рулет Ла Partage
 • Фаќач на соништа

Други игри

На листа на достапни категории на казино игри во Vegadream казиното не завршува со видео слотови, игри на маса и наслови на дилери во живо. Играчите можат да се потопат во други игри, како што се видео покер, џекпот и специјални игри. Тие имаат различни граници за обложување и опции за исплата. Тие вклучуваат:

 • Божествена среќа
 • Мега Џокер
 • Grand Spinn Superpot
 • Кариби покер
 • Американски покер
+12
+10
Затвори

Software

Сите достапни игри во онлајн казиното Vegadream се оптимизирани да работат на различни уреди. Ова казино има огромна колекција на игри благодарение на проширувањето на партнерствата со главните развивачи на софтвер во индустријата. Некои провајдери имаат воспоставено доминација во сите категории, а некои се фокусираат на еден тип.

Казиното Vegadream поддржува режим на инстант игра; оттука играчите не преземаат апликација за казино или инсталираат софтвер за да започнат. Игрите со дилери во живо се хостирани од реални крупиери и се пренесуваат во реално време и со висок квалитет. Продолжете да го истражувате лобито на казиното за да истражувате редовни нови изданија од овие развивачи на софтвер. Популарните програмери вклучуваат:

 • NetEnt
 • Игдрасил
 • ThunderKick
 • Microgaming
 • BluePrint Gaming
Payments

Payments

Казиното Vegadream поддржува бројни опции за плаќање. Некои се локално достапни, а други се на глобално ниво. Играчите прават депозити и повлекувања користејќи ги сите поддржани банкарски опции во зависност од нивната локација. Опциите за плаќање во Vegadream се движат од дигитални паричници до банкарски трансфери или плаќања со картички. Некои од популарните опции вклучуваат:

 • PaySafeCard
 • Mastercard
 • Скрил
 • Доверливо
 • Астропеј

Deposits

За да депонирате на Vegadream , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

Withdrawals

Повлекувањата кај Vegadream се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Languages

Играњето во ново казино како Vegadream значи дека ги разбираат потребите на нивната целна публика. Сајтот на Vegadream Casino може да се преведе на повеќе јазици за да се зголеми инклузивноста и да се направат нивните играчи да се чувствуваат како дома. Повеќето јазици се широко зборувани меѓу нивните играчи. Тие вклучуваат:

 • Англиски
 • германски
 • норвешки
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Vegadream има висока оцена за 8 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Vegadream како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Vegadream поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Vegadream . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Vegadream исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Vegadream обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Казиното Vegadream е ново лансирано онлајн казино кое започна со работа во 2021 година. Казиното е во сопственост на Gammix Limited, компанија за игри лиценцирана и регулирана од Malta Gaming Authority. Казиното Vegadream е многу популарно меѓу играчите кои живеат во Европската унија и Канада. Онлајн казина се еден од најдобрите начини да се забавувате и да освоите пари додека сте во тоа. И покрај тоа што имаат огромни платформи за онлајн казино, некои нови онлајн казина, како што е Vegadream, значително го нарушија пазарот. Основано во 2021 година, ова казино е дом на повеќе од 3000 слотови за игри за избор. И покрај тоа што е ново казино во индустријата, онлајн казиното Vegadream успеа да создаде посветена база на фанови низ Европа и Канада. Казиното е во сопственост на Gammix Limited, компанија лиценцирана од Malta Gaming Authority. Ова значи дека играчите можат да се уверат дека се во сигурни раце кога играат. Дали ова казино сè уште ви е омилено? Продолжете со читање на овој нов преглед на казино на Vegadream за да дознаете повеќе.

Зошто да играте во казиното Vegadream

Казиното Vegadream е преполно со преку 3000 преполни казино игри. Тие вклучуваат видео слотови, џекпот, игри на маса, видео покер и казино игри во живо од познати развивачи на софтвер како Evolution, NetEnt, Microgaming и iSoftBet. Со такво експанзивно казино лоби, играчите се квалификуваат за разни бонуси и редовни промоции кои помагаат да ги продолжат нивните сесии за игри.

Казиното Vegadream исто така користи различни безбедносни карактеристики за да обезбеди играчите да уживаат во безбеден и безбеден простор за игри. Сите операции во ова казино се лиценцирани и регулирани од MGA, почитувана агенција за коцкање со седиште во Малта. Сајтот за казино може да се преведе на различни јазици, вклучително и локални. И на крај, казиното Vegadream нуди импресивни услуги за поддршка на клиентите преку повеќе канали.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Vegadream . Посетете ја страницата Vegadream и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Ако нешто тргне наопаку, од клучно значење е да можете да контактирате со поддршката за казино и да побарате помош. Добрата услуга за клиенти е столбот на успехот на секое онлајн казино. Казиното Vegadream заработи солидна репутација преку сигурна и професионална поддршка на клиентите. Тимот за поддршка е достапен од 1000 часа до 2300 часа преку објектот за разговор во живо. Алтернативно, играчите исто така можат да го користат контактот за подетални прашања. Казиното Vegadream има посебен дел за ЧПП на своето паѓачко мени за некои популарни прашања.

Зошто вреди да се игра во казиното Vegadream?

Vegadream е ново онлајн казино основано во 2021 година. Нуди илјадници казино игри овозможени од реномирани софтверски провајдери како што се NetEnt, Microgaming, Pragmatic Play и iSoftBet. Многу е популарен меѓу европските и канадските играчи. Казиното Vegadream работи под лиценца за малтешки игри за игри издадена на нејзината матична компанија, Gammix.

Експанзивното казино лоби е совршено надополнето со профитабилни бонуси и промоции. Клубот ВИП нуди високи бонуси и карактеристики. Играчите можат да прават депозити и повлекувања користејќи бројни начини на плаќање. Сето ова, завиткано со добра услуга за клиенти, го прави легитимен сајт за онлајн игри со одлични карактеристики за казино.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Vegadream , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Карибски Студ, Бинго, Казино Холдем, Тексас Холдем, Покер за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Vegadream има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Vegadream се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov