Новиот преглед на бонус NeonVegas

NeonVegasResponsible Gambling
CASINORANK
7.7/10
БонусБонус $500
Дарежливи бонуси за бесплатни вртења
Нови игри неделно
Големи награди во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежливи бонуси за бесплатни вртења
Нови игри неделно
Големи награди во понуда
NeonVegas is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусот за добредојде во казиното Неон Вегас е неверојатни 500% до 500 евра на вашиот прв депозит. Овој бонус за добредојде, сепак, е малку поинаков од оние што ги нудат другите онлајн казина. Типично е да се види бонус за добредојде што веднаш се кредитира на вашата сметка, со услови за обложување што мора да се исполнат пред да се уплати. Прво мора да ги исполните условите за обложување во казиното Неон Вегас пред да го добиете бонусот.

За да го добиете целиот бонус од 500 евра, прво мора да депонирате 100 евра, а потоа да се обложите 20 пати повеќе од износот на бонусот во рок од седум дена. Откако ќе завршите, бонусот од 500 евра ќе се кредитира на вашата сметка како готовина.

Бонус кодовиБонус кодови
Games

Games

Казиното Neon Vegas има голем опсег на игри од некои од најпознатите и најпознатите провајдери, вклучувајќи ги Pragmatic Play, NetEnt, Play'n GO, Red Tiger, Big Time Gaming, Evolution и други, но не и Microgaming.

Игрите се организирани во логички категории, а секоја слика вклучува мал опис на играта, што е одличен допир. Ако ја прелистате категоријата сите, ќе забележите дека има стотици наслови од кои можете да изберете!

Слот игри

Главната атракција на оваа платформа се нејзините слот игри, кои привлекуваат сè поголем број канадски коцкари. Бидејќи сите игри се напојувани од истакнати добавувачи на софтвер, можете да очекувате многу возбуда и возбуда од нив. Gold'n Rocks, Curse of the Wrewolf, Wild Cats Multiline, Book of Oz, Mega Moolah (прогресивен слот за џекпот), Voodoo Gold и други се некои од најдобрите слот игри што треба да ги испробате овде.

Игри на маса

Без игри на маса, казиното едноставно не е комплетно. За гејмерите, Neon Vegas исто така се обиде да ги додаде најдобрите игри на маса. Рулет, бакара, блек џек и покер се меѓу достапните игри на маса. Може да играте Neon Vegas онлајн или да ја преземете уникатната апликација Neon Vegas.

покер

Можете да играте видео верзија на покер покрај стандардната игра со карти. Во основа, тоа е покер игра со три карти во која можете да гледате филмови во стил на слот за да го подобрите вашето искуство со играње. Jacks or Better е видео-покер играта понудена овде, и едноставно ви дава фантастична можност да освоите пари и да акумулирате поени.

Блек Џек

Има пет наслови за прагматично играње и единаесет наслови за игри на еволуција што може да се изберат во однос на блек џек во живо, со опции како класични табели со букви, Брзина, Автоматски, Забава, ВИП, Платинум ВИП, Дијамант ВИП, Fortune VIP, Гранд ВИП, Сребрена, Вајт, и Салон Приве.

+3
+1
Затвори

Software

Платформата е преполна со интригантни игри овозможени од некои од најпознатите софтверски компании, вклучувајќи:

  • Evolution Gaming, основана во 2006 година, овозможува неколку онлајн казина со своите фантастични карактеристики за игри.
  • BetSoft Gaming е основана во 2005 година и оттогаш расте во популарност.
  • Microgaming е игра која не бара никакво воведување на пазарот за коцкање. Тоа е продавач на софтвер за казино со пет ѕвезди кој никогаш не ги изневерил своите клиенти. Оваа моќ, исто така, беше искористена од Neon Vegas за да го подобри нивното искуство со игри.
  • Play N' Go е уште еден добавувач на софтвер кој обезбедува игри за Neon Vegas. Play N' Go е во индустријата од 1997 година и е познат по тоа што на гејмерите им обезбедува забавни и профитабилни казино игри.
Payments

Payments

Иако бројот на опции за плаќање достапни во казиното Неон Вегас е ограничен, оние што се прифатени се добро познати и широко користени, така што не треба да имате проблем да изберете оној што одговара на вашите потреби.

Visa, Mastercard, Bank Transfer, Skrill, Neteller, Trustly, Klarna и Interac се достапни. Во зависност од методот што го користите, казиното Neon Vegas може да наметне такси за депозити и повлекувања. Ова ќе ви биде прикажано пред да направите депозит или повлекување.

Казиното Neon Vegas се стреми да обработи повлекувања во рок од 24 часа, но тоа може да потрае подолго во зависност од методот што ќе го изберете и дали сте го завршиле процесот на верификација на страницата.

Deposits

За да депонирате на NeonVegas , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

Withdrawals

Повлекувањата кај NeonVegas се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Languages

Веб-страницата на ова казино е достапна на англиски, фински, норвешки и германски, меѓу другите јазици. Ова онлајн казино има шарена сина и виолетова шема на бои, како и интуитивен дизајн што го прави едноставен за користење.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

NeonVegas има висока оцена за 7.7 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме NeonVegas како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во NeonVegas поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на NeonVegas . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

NeonVegas исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. NeonVegas обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

NeonVegas дебитираше во 2020 година, управуван од угледната Betpoint Group и регулиран од MGA. Како резултат на тоа, може да бидете сигурни дека сте во способни раце. Веб-страницата е исто така отворена за широк спектар на играчи од целиот свет. Започнете ги работите правилно со раскошен пакет за добредојде со уникатен поттик. Потоа изберете од 1.000+ игри создадени од најголемите светски развивачи на софтвер. Плаќањата се брзи и имате различни доверливи методи за избор, како и квалификувана услуга за клиенти. Највозбудливото и уметнички најпрекрасно казино меѓу најдобрите казина е NeonVegas. Се одликува со длабока сина и виолетова неонска палета на бои во однос на длабока црна основна боја, добро организирани локации за игри, беспрекорно пренесување преку платформи и избор од над 1500 различни слотови и казино игри. NeonVegas нуди целосна 24-часовна услуга за клиентите, како и најново во дигиталното SSL шифрирање кое функционира на сите платформи и избор на едноставни и безбедни алтернативи за плаќање, покрај нивниот извонреден опсег на провајдери на софтвер и голема колекција на игри.

Зошто да играте во NeonVegas?

Со широк спектар на слотови, игри и промоции, казиното Neon Vegas е фантастично место за забава како да сте во Вегас. Сега е време да се придружите на казиното Neon Vegas и да го искористите нивниот огромен бонус за добредојде. Бонусот за добредојде е интригантен и има потенцијал рано да ви даде поттик ако можете да ги исполните релативно строгите барања за обложување.

За заштита на личните информации, казиното Neon Vegas користи 128-битна SSL технологија за шифрирање на податоци. За да се обезбеди правичност, игрите на казиното користат овластен RNG софтвер, а логоата и врските на анонимните коцкари и Be Gamble Aware се видно прикажани на страницата.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на NeonVegas . Посетете ја страницата NeonVegas и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Ако имате какви било проблеми додека сте на страницата, проверете го делот ЧПП за казино Неон Вегас за да видите дали вашето прашање е веќе одговорено.

Ако тоа не успее, можете да го контактирате тимот за поддршка на онлајн казиното со користење на формуларот за контакт на страницата, испраќајќи е-пошта [email protected], или кликнување на розовото копче Разговор во живо во долниот десен агол на која било страница.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на NeonVegas , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Покер, Бакара, Dragon Tiger, Мајонг, Рулет за некои одлични опции.

Promotions & Offers

NeonVegas има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките NeonVegas се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Во казиното Неон Вегас се прифаќаат голем број валути, вклучувајќи EUR, USD, CAD, NZD, GDP, SEK, NOK и DKK. Целосната листа на забранети земји може да се најде во Условите и правилата.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov