Новиот преглед на бонус Lucky Days

Lucky DaysResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Lucky Days is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусот за добредојде на Lucky Days е доста привлечен. Играчите ќе ги исполнуваат условите за дарежлив бонус до 1000 евра . Може да добиете бонуси за депозит и бесплатни вртења во текот на првите три депозити со бонусот за добредојде на Lucky Days Casino.

Сите бесплатни вртења ќе бидат за популарниот слот Book of Dead и ќе добивате 10 вртења секој ден во вкупно десет дена. Имајте на ум дека бесплатните вртења истекуваат во рок од 24 часа доколку не се искористат.

Имајќи го кажано тоа, добро е да се знае дека пакетот за добредојде доаѓа со одредби и услови. Пред да може да се повлече некоја добивка, вкупниот бонус и депозит мора да се обложи 30 пати. Понатаму, добивките од вртењата на бонус мора да се обложуваат 25 пати. Овие барања не се премногу стрмни во споредба со оние на другите онлајн казина, што го прави пакетот за добредојде уште попривлечен.

Бонус за бесплатни вртењаБонус за бесплатни вртења
Games

Games

Ова казино нуди над 1300 игри во широк спектар на жанрови. Достапни се стотици слотови со најиновативни теми. Некои имаат прогресивен џекпот, додека други имаат уникатна игра или 3Д графика. Има и видео покер, како и игри на маса како Baccarat, Blackjack и разни верзии на Рулет. Нема да бидете разочарани ако уживате во игрите во живо. Во делот за казино во живо има 20 маси за игри. Рулет, Блек Џек, Baccarat, Dream Catcher, Monopoly, Live Three Card Poker, Live Caribbean Stud, Super Sic Bo, Dragon Tiger и Side Bet City се меѓу достапните игри.

слотови

Lucky Days Casino има избор од најдобрите и највозбудливите слотови од врвните развивачи на игри во индустријата. Immortal Romance, Fire Joker, Rise of Olympus, Reactoonz, Gonzo's Quest и познатата Book of Dead, која ги наградува играчите со бесплатни вртења, се меѓу најпопуларните класични слот игри. Освен овие класични слотови, Dead or Alive II, Ancient Fortunes: Zeus, Final Countdown, Phoenix Reborn, Pirates' Plenty, Rockabilly Wolves и Contact се некои од повозбудливите и поновите слотови, од кои сите имаат одлични карактеристики и исклучително извонредни и забавна игра.

Игри на маса

Секој љубител на игри на маса нема да биде разочаран од казиното Lucky Days, бидејќи изборот на игри за рулет, покер, блек џек и видео покер е без конкуренција. Иако нема Baccarat во делот Игри на маса, играчите кои сакаат да ги искористат предностите на нискиот раб на банкарскиот облог ќе го најдат на возбудливите казино во живо на Lucky Days.

Казино во живо

Изненадувачки, делот за казино во живо на Lucky Days Casino не го добива вниманието што го заслужува. Тоа не е секогаш првата опција за играчите кои бараат искуство во казино во живо, но без сомнение е една од најдобрите - особено за оние кои сакаат да се доближат што е можно поблиску до реалното. Казиното во живо им овозможува на коцкарите да играат Baccarat, Blackjack и Roulette од копнените казина ширум светот додека седат на својот кауч дома. Освен овие, делот за казино во живо има и други возбудливи игри како Ultimate Texas Hold'em, Live Dragon Tiger и Caribbean stud, што го прави вреди да се проба!

Џекпот

Прогресивните џекпот игри се убедливо следното најдобро нешто во каталогот на LuckyDays по слотови. Моментално има 25 наслови достапни во оваа категорија, кои може да се најдат под јасно означениот таб „Џекпот“ – а голем дел од нив се огромните прогресивни наградни игри за џекпот што играчите ги обожаваат. Mega Moolah (и неговите многубројни spinoffs), Major Millions, Treasure Nile и Book of Atem WowPot се само неколку примери.

+10
+8
Затвори

Software

Lucky Days Casino соработува со неколку големи развивачи на игри и нуди некои од најпопуларните наслови на игри на пазарот. Библиотеката е со одличен квалитет и постојано се ажурира со нови изданија. Генерално, има добар избор на игри што ќе им се допаднат на мнозинството играчи на казино. Најпознати развивачи на софтвер се:

 • NetEnt
 • Microgaming
 • Прагматична игра
 • Еволуција игри
 • iSoftBet
Payments

Payments

Lucky Days прифаќа различни методи за депозит, вклучувајќи традиционални методи како кредитни картички и банкарски трансфери, како и е-паричници како Instadebit, Idebit и MuchBetter. Нема такси за трансакции со која било од опциите за депозит, а средствата се веднаш достапни на сметката на играчот.

Повлекувањата се исто толку едноставни и можете да користите кој било од истите банкарски методи. Барањето за повлекување обично се обработува во рок од 24 часа, но може да потрае и до пет дена за играчот да ги добие своите добивки. Ова ќе се разликува во зависност од методот, но сите релевантни информации може да се најдат во делот за каса во казиното. Нема такси за трансакции за какви било опции за повлекување, иако вреди да се напомене дека добивките мора да се обложуваат 1x пред да бидат повлечени.

Валута

Имајте на ум дека кога креирате сметка, вашата локална валута автоматски ќе ви биде доделена, што може да биде EUR, USD, CAD, INR, NZD, NOK, KRW, YEN, THB или ZAR. Ако не сакате да се коцкате во вашата домашна валута или ако вашата домашна валута не е опфатена со таа долга листа, можете да го наведете ова за време на регистрацијата. Прашањето дали LuckyDays е крипто казино е малку потешко да се одговори. Иако има икони за крипто монети на почетната страница на казиното, што е сè што има во него. Освен тоа, тие навистина не се адресирани и не можат да се користат за депозити, иако можеби ќе можат да се користат за повлекување ако тоа е нешто што ве интересира.

Deposits

За да депонирате на Lucky Days , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

Withdrawals

Повлекувањата кај Lucky Days се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Languages

Сајтот е безбеден и редовно се следи за да се осигура дека сите лични информации на играчите се заштитени додека играат во безбедна и фер средина. Бидејќи казиното Lucky Days има играчи од целиот свет, нивната веб-страница мора да биде достапна на повеќе јазици. Ова се јазиците што се моментално достапни:

 • Англиски
 • германски
 • фински
 • норвешки
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Lucky Days има висока оцена за 8.5 и работи од 2019 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Lucky Days како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Lucky Days поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Lucky Days . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Lucky Days исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Lucky Days обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

Алатки за самоограничување

 • Алатка за време на ладење
 • Алатка за самооценување
About

About

Lucky Days Casino е нова и модерна страница за игри што ги задоволува потребите на играчите. Казиното, отворено во 2019 година, е посветено на обезбедување врвни игри и фантастични промоции и на новите и на искусни играчи. Многу од најголемите и најдобри развивачи на игри во индустријата придонесоа за изборот.

Со сметката на Lucky Days Casino, ќе имате пристап до безбедно опкружување за игри со едноставни процедури за депонирање и повлекување. Lucky Days нуди дарежлив бонус за добредојде што ќе го продолжи вашето искуство со игри. Откако ќе го искористите пакетот за добредојде, ќе можете да ги искористите предностите на уште поневеројатни бонуси и промоции.

Зошто да играте во казиното LuckyDays

За вас, казиното LuckyDays е добра опција за коцкање преку Интернет. Има валидна лиценца за работа во Канада, дарежлив бонус за добредојде (со висок услов за обложување) и голем избор на игри. Накратко, има се што бара казиното. Ќе ви се допадне ова казино ако сте голем љубител на слотови. Има многу возбудливи игри за играње дури и ако не сте. Сепак, некои аспекти, како телефонска поддршка или мобилна апликација, може да се подобрат. Сепак, за канадските играчи, казиното останува фантастична опција.

Кратки факти

Компанија: Raging Rhino N.V.
Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Lucky Days . Посетете ја страницата Lucky Days и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Ако имате какви било прашања за, на пример, депозити, повлекувања или регистрација, треба да можете да ги најдете одговорите што ви се потребни на веб-локацијата погодна за корисниците на Casino Lucky Days. Честопати, можете сами да ги најдете одговорите гледајќи на страницата ЧПП. Можете лесно да контактирате со службата за корисници преку разговор во живо на брз и ефикасен начин. Ако имате прашање што не е итно, испраќањето е-пошта често е исто толку лесно.

Зошто вреди да се игра во казиното LuckyDays

Казиното Lucky Days има многу предности. За нова локација, казиното има голем избор од над 1300 игри, вклучувајќи голем избор на слотови. Поголемиот дел од библиотеката на играта е исто така обезбедена од познати развивачи на софтвер и е погодна за мобилни телефони. Нашата единствена критика е дека би сакале да видиме поширок опсег на опции за поддршка на клиентите, но веруваме дека онлајн казиното ќе се зголеми за да вклучува повеќе функции во иднина. Одете во Lucky Days и искористете го нивниот дарежлив пакет за добредојде за да започнете да играте веднаш!

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Lucky Days , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Бакара, Видео Покер, Слотови, Рулет, Бинго за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Lucky Days има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Lucky Days се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov