Новиот преглед на бонус Hellspin

HellspinResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде $100 + 100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Hellspin is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Hell Spin казиното ги подготвува своите играчи за добро време, а еден од начините на кои го прават тоа е преку понудените бонуси. За почеток, пакетот за добредојде, кој им нуди на новите играчи

Бонус за прв депозит: 100% до 158,05 AUD + 100 бесплатни вртења и бонус за втор депозит: 50% до 474,01 AUD + 50 бесплатни вртења. Овој пакет има 40x барања за обложување пред какво било плаќање. Покрај тоа, новите понуди често се ажурираат на страницата Промоции. Достапните зделки вклучуваат:

 • Бонус за повторно вчитување во среда
 • Бесплатните вртења на Hell Spin во понеделник

За да се надополни, играчите можат да се приклучат на програмата за лојалност и да уживаат во редовни бонуси во текот на целата година.

Бесплатни спиновиБесплатни спинови
Games

Games

Казино игрите во живо се достапни на Hell Spin. Возбудливи изведби на рулет, бакара и блек џек може да се најдат во делот Казино во живо. Вашиот избор на казино игра ќе одреди како играте. Секој натпревар има свои правила и тактики кои мора да се користат. Казиното е достапно во демо-режим, така што играчите можат да го проверат и тестираат пред да стават нешто.

слотови

Од сите достапни коцкарски игри, слотови се можеби наједноставните за играње, од кои некои бараат голема доза на вештина и сложеност. Овој факт многу зборува сам за себе. За среќа, нема потреба да меморирате некои комплицирани вештини или техники, бидејќи тие не бараат ниту една од друга. Некои слотови на казино Hell Spin вклучуваат;

 • Диви длабочини
 • Златна забава
 • Тајните на магионичарот
 • Заливот на шверцери
 • Крајната 5
 • Портите на Валхала

Игри на маса

Во Hell Spin казиното има и многу добро оценети игри на маса. Ова се фантастични избори за луѓе кои претпочитаат игри базирани на стратегија! Некои од најпознатите омилени игри во ова казино моментално на пазарот се наведени подолу:

 • Блек Џек Слободна палуба
 • Блек Џек Двојна изложеност
 • Казино Холдем
 • Рулет
 • Француски рулет

Казино во живо

Гледањето на толку многу живи маси за дилери достапни во казиното Hell Spin беше одлично. Главниот недостаток на недостигот на посебен дел за игри на маса на ова онлајн казино е недостатокот на демо-режим за игри со дилери во живо, но корисниците сепак можат да го добијат своето решение со посета на масите на дилерите во живо. Некои од достапните наслови вклучуваат;

 • Американски бинго рулет
 • Андар Бахар
 • Автоматски рулет
 • Бакара
 • Обложувајте се на покер

Џекпот игри

Во повеќето онлајн казина, џекпотовите нудат најголеми исплати. Играчот мора да напредува низ нивоата за да успее или да се плаќа по случаен избор. Џекпотот ќе се врати на претходно одредено ниво и ќе почне да се собира уште еднаш штом играчот ќе победи. Повеќето прогресивни џекпот бараат играчите да го обложуваат својот максимален износ. На Hell Spin казиното, некои од овие игри вклучуваат;

 • Арапски ноќи
 • Сала на боговите
 • Супер среќна жаба
 • Сестрите од Оз
 • Пиратски Джакпот
+1
+-1
Затвори

Software

Hell Spin ги набави игрите достапни од врвните кучиња на провајдери на софтвер. Иако се работи за нов сајт, интересно е да се види дека некои од најдобрите имиња се на листата на провајдери. За жал, некои игри ги ограничуваат своите бонуси врз основа на добавувачите на софтвер.

Избраните студија за игри го напојуваат делот за казино во живо. Домаќини на игрите се човечки крупиери на различни катови во казино, а целата акција е проследена во HD и во реално време. Игрите имаат функција за разговор што им овозможува на играчите да комуницираат со дилерот или другите играчи во реално време. Дури и во ова младо казино, ќе наидете на некои од најголемите имиња, вклучувајќи;

 • NetEnt
 • Прагматична игра
 • BetSoft
 • Play'n GO
 • Аматик индустрии
Payments

Payments

Пристапноста до лесните начини на плаќање ја прави употребливоста на казиното привлечна карактеристика. Играчите можат лесно да вршат плаќања во казиното Hell Spin користејќи многу методи, вклучително и криптовалути. За младо казино, начините на плаќање се импресивни, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на следново;

 • CoinsPad за крипто
 • Mastercard
 • EcoPayz
 • Виза
 • Нетлер

Deposits

За да депонирате на Hellspin , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

VisaVisa
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Повлекувањата кај Hellspin се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+94
+92
Затвори

Валути

Чешки круниCZK

Languages

За играчите да уживаат во искуството во казиното, тоа мора да го направат на јазик што го разбираат. На Hell Spin казиното, страницата е првенствено поставена на англиски, но играчите можат да се префрлат на други поддржани јазици. Други поддржани јазици вклучуваат:

 • француски
 • германски
 • португалски
 • кинески
 • шпански
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Hellspin има висока оцена за 8 и работи од 2022 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Hellspin како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Hellspin поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Hellspin . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Hellspin исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Hellspin обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Hell Spin е ново казино во сопственост на TechOptions BV, лансирано во 2020 година и брзо се најде меѓу најдобрите дестинации за игри. Казиното е меѓу најдобрите крипто казина што можете да ги најдете во индустријата. Сите плаќања се управувани од TechOptions (CY) Group Limited.

Како што се лансираат сè повеќе казина во светот, играчите бараат повеќе од само забава, а казиното Hell Spin им дава на играчите многу повеќе да се радуваат. Hell Spin е ново казино што беше претставено во 2020 година. Казиното можеби е младо во индустријата, но има привлечност и маестрално присуство на казино кое постои многу години. Црното и зеленото се спојуваат за да му дадат силен фронт на жолтата формулација, тема што го прави убав.

Казиното е во сопственост на TechOptions Group BV, компанија која поседува лиценца за игри од органот за игри во Курасао. Освен тоа, има богата палета на игри за играчи. Со многу повеќе за истражување, нашиот нов преглед на казино Hell Spin ќе открие на што да очекуваме.

Зошто да играте во казиното Hell Spin

Играчите на Hell Spin играат на заштитена локација со стотици игри. Играчите исто така можат да уживаат во бонуси и промоции и шанса да се приклучат на програма за лојалност кога играат. Hell Spin казиното има повеќејазична платформа, така што играчите можат да играат на јазикот на кој им е најудобно. Играчите можат флексибилно да вршат депозити и плаќања користејќи различни методи, како банкарски трансфери.

Hell Spin казиното ја прифати блокчејн технологијата и играчите можат да депонираат и повлекуваат во крипто и фиат валути. За да се надополни сè, казиното соработува со врвните даватели на софтвер за игри како што се Pragmatic Play, BetSoft и многу повеќе.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Hellspin . Посетете ја страницата Hellspin и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Да претпоставиме дека некој играч некогаш сака да пристапи до услугата за клиенти на казиното Hell Spin. Во тој случај, пријатниот тим е достапен преку е-пошта или преку системот за онлајн билети. Дополнително, постои дел ЧПП со многу одговорени прашања што играчите можат да ги користат во случај да се работи за чест проблем. Опцијата за разговор во живо се покажа како полесен и побрз канал за допирање до тимот за поддршка.

Зошто вреди да се игра во казиното Hell Spin

Дури и со статусот на казино новороденче, Hell Spin можеше да испорача некои добри гејмерски скапоцени камења за својата публика. Казиното има високо ниво на шифрирање и поседува лиценца за игри од органот за игри во Курасао. Иако ова ново казино е ограничено во многу земји, се надеваме дека ќе добие повеќе лиценци за игри и ќе се отвори за повеќе играчи ширум светот.

Hell Spin, бидејќи е крипто-пријателска локација, ја помогна нејзината популарност меѓу технолошките познавачи. Заедно со добар избор на други начини на плаќање и фиат валути, не е чудо што илјадници играчи се собираат на страницата за да играат и да победат. Во случај на барање, контактирајте го тимот за поддршка на клиентите преку поддржаните канали.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Hellspin , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Слотови, Видео Покер, Кено, Рулет, Покер за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Hellspin има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Hellspin се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Казината со сеопфатен додаток на валути можат да привлечат поширока публика, а во казиното Hell Spin, играчите можат да вршат трансакции, депозити и повлекувања во мноштво валути. Бидејќи начините на плаќање вклучуваат било што од е-паричници до банкарски трансфери, некои од валутите прифатени во казиното Hell Spin вклучуваат;

 • американски долари
 • евра
 • CAD
 • БТК
 • ЕТХ
About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov
Вратете се во HellSpin секоја недела со промота за бонус за повторно вчитување во среда
2023-08-15

Вратете се во HellSpin секоја недела со промота за бонус за повторно вчитување во среда

HellSpin е место за казино со врвна оцена, лансирана во 2022 година. Бидејќи е ново онлајн казино, оваа веб-локација нуди бројни бонуси и промоции за привлекување и задржување на играчите. Пример е бонусот за повторно вчитување во среда кој достигнува 200 евра.