Новиот преглед на бонус EnergyCasino

EnergyCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусБонус 400 долари
Спортска книшка
Голем избор на игри
Чести промоции
Соберете EnergyPoints за вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Спортска книшка
Голем избор на игри
Чести промоции
Соберете EnergyPoints за вртења
EnergyCasino is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

EnergyCasino го прави коцкањето поедноставно со 100% готовинско засилување до почетниот депозит во вредност до 150 фунти. Играњето со бонусот се брои кон условот за обложување од 25 пати, а целата бонус готовина мора да се обложи во рок од 30 дена. Следни се повторно вчитај бонуси и EnergyPoints кои може да се откупат за неверојатни награди во EnergyShop.

Депозит бонусДепозит бонус
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Солидната платформа EnergyCasino доаѓа со секакви масовни прогресивни слотови за џекпот, игри на маса, игри со дилери, видео покер, картички за гребење и е-спортови. Слотови со прекрасна графика и извонредно аудио опсег од Mega Fortune, Starbursts, легендарните Арапски ноќи на NetEnt итн. Други се напојувани од Microgaming, на пр. Immortal Romance и Planet of the Apes. Фановите на прогресивните слотови ќе ја сакаат Мега Мула со џекпот од неверојатни 15 милиони фунти. Други игри со џекпот што треба да се испробаат вклучуваат Treasure Nile, Hall of Gods и Major Millions. Додека игрите на маса не се премногу, играчите ќе најдат бакара, рулет, блек џек и покер во нивните типични форми. Сите игри со дилер во живо (над 60 наслови) се обезбедени од Еволуција игри.

Software

Библиотеката е напојувана од водечки провајдери на софтвер, вклучително и за вашето искуство да биде уште позабавно. Овие добавувачи на содржина се познати по тоа што обезбедуваат игри со висококвалитетна графика, извонредни приказни и импресивни исплати.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, EnergyCasino нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Credit Cards, Neteller, Visa, MasterCard, Bank Transfer .

Deposits

Обложувачите кои сакаат да ги финансираат своите сметки преку Инстант банкарство имаат многу опции како Trustly, Sofort, Przelewy24, Sporopay, Multibanco, Dotpay, iDeal, Uberweisung и Giropay. Единствената поддржана при-пејд картичка е Paysafecard, додека мобилното плаќање е можно со Цимплер. Постојат бројни опции за е-паричник во Energy Casino: Skrill и Skrill 1-Tap, Neteller, Qiwi, Moneta.ru, Yandex и Paymenticon.

Withdrawals

EnergyCasino постави минимален лимит за повлекување од 20 фунти и до 5.000 фунти дневно, но не се приложува такса за првата исплата. Сепак, следните повлекувања привлекуваат наплата од 5 фунти. Играчите можат да користат Moneta.ru, Yandex Money, QIWI, банкарски трансфер, EcoPayz, Skrill, MasterCard, Trustly, WebMoney, Neteller и Visa. Времето за одобрување е неколку дена.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+175
+173
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+7
+5
Затвори

Languages

Сајтот EnergyCasino доаѓа на различни дијалекти како што се канадски англиски, ирски англиски, индиски англиски, виетнамски, руски, полски, германски, турски, унгарски, фински и норвешки. Веб-страницата можеби не е достапна во некои земји каде што коцкањето е забрането. Како такви, играчите од такви региони како Хонг Конг, Јемен и Ирак се блокирани.

+6
+4
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

EnergyCasino има висока оцена за 8.2 и работи од 2013 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме EnergyCasino како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во EnergyCasino поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на EnergyCasino . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

EnergyCasino исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. EnergyCasino обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Не е изненадување што EnergyCasino е преполн со акција со оглед на неговото раздвижено име. Регистриран во Малта, ОК, овој казино бренд припаѓа на Probe Investments Limited и постои од 2013 година. EnergyCasino поседува Лиценца на Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство. Вреди да се погледне почетната страница, проектирајќи еклектичен амбиент, совршен амбиент за интернет игри и коцкање.

EnergyCasino

Кратки факти

Година на основање: 2013

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на EnergyCasino . Посетете ја страницата EnergyCasino и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Времето на одговор во Energy Casino е брзо, со оператори кои зборуваат сите видови англиски за да се сместат играчи од различни земји. Поддршката за корисници на разговор во живо е достапна во текот на целата недела, од понеделник до петок од 9:00 до 00:00 часот по средноевропско време. Плус, ресурсниот центар на ЧПП е доста корисен, а се обезбедени е-пошта и телефонски број.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на EnergyCasino , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Блек Џек, Бакара, Карибски Студ, Слотови, Казино Холдем за некои одлични опции.

Promotions & Offers

EnergyCasino има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките EnergyCasino се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Депонирањето готовина во EnergyCasino е прилично лесно благодарение на широкиот опсег на поддржани валути, вклучувајќи EUR, GBP, USD, CZK, RON, БРИШЕЊЕ, PLN HUF, NOK, SEK и BNG. Играчите не треба да чекаат да играат откако ќе ги постават своите сметки. Сè што треба да направат е да ја изберат валутата што најдобро им одговара.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov