Новиот преглед на бонус Cosmic Slot

Cosmic SlotResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $3.500 + 200 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Cosmic Slot is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Играчите во новото казино CosmicSlot добиваат различни профитабилни бонуси. Бесплатните вртења и бонуси за добредојде се споени со новите играчи. Сите бонуси подлежат на услови за бонус, кои играчите мора да ги прочитаат. Откако ќе се регистрираат и ќе ја потврдат својата сметка, новите играчи можат да добијат бонус за депозит од 252% до 3500 евра плус 200 бесплатни вртења. Овој бонус пакет се дистрибуира преку првите пет депозити. Бонусот за добредојде доаѓа со услов за обложување од x50.

 • Бонус за викенд
 • Неделен Cashback
 • Програма за лојалност
 • Бонус за повторно вчитување

Важно е да се напомене дека различните игри придонесуваат со различни проценти во барањата за обложување на секој бонус.

Games

Games

Ако мислите дека CosmicSlot Casino е ново, треба да го истражите неговото импресивно лоби за игри, во кое се сместени преку 3.000 игри. Организиран е во атрактивни категории, а водечката улога ја преземаат новите и популарни игри. Посебните типови вклучуваат видео слотови, игри на маса, џекпот, видео покер и казино во живо. Можете да ги играте сите игри во демо-режим, освен дилерите во живо, без да ризикувате сопствени пари.

слотови

Во повеќето казина, слотови преовладуваат во делот за игри. Новото казино Cosmicslot не е исклучок. Како што налага името, тој користи одлична колекција на слотови напојувани од врвни провајдери на софтвер. Популарните слотови во ова ново казино вклучуваат:

 • Ѕвездено избувнување
 • Портите на Олимп
 • Поголема бас бонанца
 • Реакција 2
 • Книга на мртвите

Блек Џек

 • За искусни играчи на казино, блек џекот е одлична работа. Гејмерите треба да имаат претходни вештини и стратегии за да го максимизираат својот профит. Аматерите можат да ги играат табелите базирани на RNG во демо-режим за да добијат увид во играта. Топ блек џек маси вклучуваат:
 • Блек Џек Кралските парови
 • Блек Џек Слободна палуба
 • Европски Блек Џек
 • MultiHand Блек Џек
 • Блек Џек 3 Рака

Рулет

Рулетот останува омилена игра на маса меѓу играчите на казино, а со Bitcoin стана уште подобра. Биткоин рулетот го комбинира шармот на класичната игра со рулет со иновативните карактеристики и придобивки од крипто коцкањето. Популарните рулети вклучуваат:

 • Мини рулет
 • Биткоин рулет
 • Европски рулет
 • Француски рулет
 • Американски рулет
РулетРулет
+6
+4
Затвори

Software

CosmicSlot Casino има над 3.000 казино игри во својата библиотека, добиени од преку 30 развивачи на игри. Ова значи дека можете да ги најдете вашите омилени слотови, игри на маса, џекпот, емисии на игри и игри со дилери во живо под еден покрив. Понатаму, достапни се повеќе од 100 казино игри во живо, создавајќи искуство во казино на земја и во реално време од удобноста на вашиот дом. Игрите во CosmicSlot Casino се компатибилни со мобилни уреди за да можете да ги играте на вашите компјутери, таблети и паметни телефони. И на крај, можете да им пристапите преку претпочитаниот мобилен прелистувач, така што нема потреба да преземате мобилна апликација. Популарни даватели на игри вклучуваат;

 • Прагматична игра
 • NetEnt
 • Microgaming
 • Еволуција игри
 • Нолимит Сити
Payments

Payments

CosmicSlot Casino поддржува над 20 начини на плаќање кои се признати на глобално ниво. Овие методи се распространети во регионите каде што казиното е лиценцирано. Тие вклучуваат плаќања со картички, банкарски трансфери, дигитални паричници и популарни крипто плаќања. Минималниот лимит за депозит е 25 евра, со месечен лимит за повлекување од 10.000 евра. Популарни банкарски опции се:

 • Visa/MasterCard
 • Скрил
 • ecoPayz
 • MiFinity
 • Криптопаричници (BTC, LTC, ETH)

Deposits

За да депонирате на Cosmic Slot , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

Withdrawals

Повлекувањата кај Cosmic Slot се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+113
+111
Затвори

Languages

Казиното CosmicSlot е глобално онлајн казино кое цели на играчи од различни региони. За да ги прими сите играчи, поддржува повеќе јазици кои најчесто ги зборуваат играчите. Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу поддржаните јазици кога играат во CosmicSlot Casino. Некои од популарните јазици вклучуваат:

 • фински
 • Англиски
 • италијански
 • полски
 • француски
ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Cosmic Slot има висока оцена за 8 и работи од 2021 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Cosmic Slot како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Cosmic Slot поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Cosmic Slot . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Cosmic Slot исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Cosmic Slot обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

CosmicSlot Casino е ново крипто казино кое официјално беше лансирано во 2020 година. Сопственост и управуван е од Altacore NV, компанија за игри лиценцирана и регулирана според законите на Курасао. Казиното нуди популарни онлајн слотови, игри на маса, видео покер, џекпот и игри со дилер во живо. Поддржува повеќе начини на плаќање и јазици. CosmicSlot Casino е нова платформа за крипто-игри лансирана во 2020 година. Се одликува со елегантен дизајн со модерна графика. Како што сугерира името, ова казино е дом на ентузијасти за слотови. Казиното CosmicSlot е лиценцирано и регулирано според законите на Владата на Курасао. Тој е во сопственост и управуван од Altacore NV Новата страница на CosmicSlot е сестринско казино на казината iWild и Stelario.

Казиното нуди онлајн слотови, игри на маса, видео покер и игри со дилер во живо. CosmicSlot Casino е оптимизирано да работи на повеќе уреди за да го подобри искуството на играчите. Овој преглед ќе ги истражи новите карактеристики на CosmicSlot Casino.

Зошто да играте во Cosmic Casino

Поради своите импресивни карактеристики, CosmicSlot се здоби со конкурентна предност во однос на некои од најновите онлајн казина. По пријавувањето, играчите отвораат свет за профитабилни бонуси и редовни промоции при пријавувањето. CosmicSlot Casino нуди над 3.100 казино игри и дилери во живо од некои реномирани провајдери на софтвер. Овие игри се оптимизирани за играње на различни уреди.

CosmicSlot Casino поддржува повеќе опции за плаќање, вклучувајќи плаќања со картички, дигитални паричници и популарни криптовалути. Повеќејазичен тим обезбедува 24/7 поддршка за сите операции. CosmicSlot се занимава со благосостојбата на играчите; тој нуди алатки за самоисклучување и програми за одговорна терапија за коцкање.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Cosmic Slot . Посетете ја страницата Cosmic Slot и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Тимот за поддршка на клиентите во CosmicSlot Casino е сигурен и пријателски настроен. Понатаму, до него е достапен на различни јазици поддржани од казиното. Користејќи ја функцијата за разговор во живо, играчите можат брзо да контактираат со тимот за поддршка. Алтернативно, играчите може да поднесуваат прашања и поплаки преку е-пошта ([email protected]) или со бирање +35725654149. Делот ЧПП се однесува на вообичаените прашања.

Зошто вреди да се игра во Cosmic Casino?

CosmicSlot има воспоставено солидна репутација врз основа на неговите иновативни карактеристики и дарежливи бонуси. Лансиран е во 2020 година и е достапен во неколку земји во светот. CosmicSlot е едно од новите казина во сопственост и управувано од Altacore NV Во лобито на казиното има огромна колекција на казино игри како што се видео слотови, игри на маса, видео покер, џекпот и игри со дилери во живо.

Платформата на CosmicSlot Casino е оптимизирана да работи на различни уреди за да се зголеми удобноста на играчите. Покрај тоа, тој обезбедува повеќе опции за плаќање, вклучувајќи ги и популарните криптовалути. CosmicSlot Casino ги поддржува повеќето јазици што се зборуваат на глобално ниво и покрај тоа што е ограничено во некои земји. Ако имате какви било прашања, контактирајте со помошниот персонал за поддршка.

Имајте на ум дека коцкањето предизвикува зависност.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Cosmic Slot , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Бакара, Слотови, Казино Холдем, Рулет, Кено за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Cosmic Slot има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Cosmic Slot се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Live Casino

Live Casino

CosmicSlot Casino им оддава почит на многу казино-игри во живо напојувани од водечки студиа за игри како што се Pragmatic Play, Evolution Gaming, Ezugi и Oriental Game. Овие игри имитираат автентична атмосфера на казино бидејќи се играат во студио во живо со крупиери од реалниот живот. Најдобрите избори вклучуваат:

 • Молња Блек Џек
 • Брзински рулет
 • Супер Андар Бахар
 • Монопол во живо
 • Брзина Fortune Baccarat
Валути

Валути

CosmicSlot Casino поддржува повеќе валути за трансакции со играчи. Играчите можат да ја изберат својата претпочитана валута за време на регистрацијата. Прифаќа и фиат валута и популарни опции за крипто. Најраспространетите валути во CosmicSlot Casino се:

 • евра
 • Канадски долари
 • Руски рубли
 • Норвешка круна
 • BTC/ETH/LTC
About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov