Новиот преглед на бонус Sportaza

SportazaResponsible Gambling
CASINORANK
7.5/10
БонусБонус 200 бесплатни вртења
Вградена гејмификација
24/7 разговор во живо
Брзи повлекувања
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Вградена гејмификација
24/7 разговор во живо
Брзи повлекувања
Sportaza is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното Спортаза користи различни стимулации за привлекување нови играчи додека ги задржува постоечките. Новите играчи уживаат 100% бонус за усогласување на првите депозити. Наградува до 500 евра и 200 бесплатни вртења. Играчите имаат право на овој бонус само откако ќе ја потврдат својата сметка и ќе направат минимален депозит од 20 €.

Сите барања за обложување се добро детални во Условите и правилата за бонуси.

Други значајни бонуси вклучуваат:

 • Бонус за повторно вчитување за викенд
 • Неделен бонус за враќање на готовина
 • Дневни падови и победи
 • Неделни повторно вчитај бесплатни вртења
 • Казино во живо Cashback

Различни игри придонесуваат со различни проценти во барањата за обложување. На играчите им се препорачува да ги прегледаат T&C. Постои ВИП програма која нуди персонализирани функции и награди.

Бонус за бесплатни вртењаБонус за бесплатни вртења
Games

Games

Казиното Sportaza може да се пофали со интересен избор на видео слотови, џекпот, игри на маса, видео покер и казино игри во живо. Оваа мешавина од казино игри обезбедува играчите да уживаат во наелектризирано искуство со игри. Сите игри се компатибилни со повеќе уреди.

Играчите можат да пребаруваат игри користејќи достапни филтри и алатки за пребарување. Казино игрите во живо се пренесуваат со висок квалитет со сите дејства снимени со модерни камери.

слотови

Ако сте страствен обожавател на слотови, тогаш казиното Sportaza е местото за играње. Ќе најдете секакви игри од некои од најдобрите провајдери на игри во индустријата за онлајн коцкање. Некои од највисоките титули вклучуваат:

 • Ѕвездено избувнување
 • Реакција 2
 • Книга на мртвите
 • Портите на Олимп
 • Слатка бонанца

Игри на маса

Во делот за игри на маса се сместени класични наслови како што се блек џек, рулет, видео покер, бакара, игра на зарове и емисии на игри. Некои од игрите имаат високи граници за обложување прилагодени за високи ролери. Блек Џек и видео покер игрите зависат од вештините и стратегијата на играчот.

Најдобрите игри на маса вклучуваат:

 • Г-дин Мини рулет
 • Златен богатство Baccarat
 • Блек Џек бонус
 • Фаќач на соништа

Джакпот

Делот за џекпот е главната атракција за високо-ролерите во казиното Sportaza. Нуди прогресивни и фиксни џекпот со огромни исплати. Тековниот износ на џекпот обично се прикажува во горниот дел од играта.

Некои од вклучените игри се:

 • Царски богатства
 • Ноќен живот во Вегас
 • Џекпот Рајдери
 • Божествена среќа
 • Џекпот Експрес

Казино игри во живо

Казиното не може да биде комплетно без дел за дилер во живо. Тој нуди извонредно искуство со игри. Има неколку маси со живи блек џек, рулет во живо, покер во живо, бакара во живо и многу други.

Популарните игри со дилери во живо вклучуваат:

 • Извонреден рулет
 • Молња Блек Џек
 • Казино ХолдЕм
 • Златен богатство Baccarat
 • Тркало на среќата
+12
+10
Затвори

Software

Казиното Sportaza соработува со широк спектар на големи провајдери на софтвер за да им понуди на играчите исклучително искуство со игри. Некои од познатите имиња зад нивната неверојатна графика, мазни анимации и извонредни саундтракови вклучуваат Play'n GO, NetEnt, Yggdrasil Gaming, Microgaming, Betsoft, Evolution Gaming, Pragmatic Play, Quickspin, Red Tiger Gaming и многу други.

Со овие софтверски гиганти на одборот, играчите може да очекуваат разновиден избор на слотови, игри на маса, игри со дилери во живо и други возбудливи опции. Без разлика дали сте љубител на класични машини за овошје или претпочитате врвни видео слотови со иновативни функции и бонус кругови - Sportaza ве покрива.

Еден белег се ексклузивните игри понудени благодарение на овие партнерства. Овие уникатни наслови обезбедуваат свежо и возбудливо искуство со игри што ја издвојува Sportaza од другите казина.

Целокупното корисничко искуство во Sportaza е врвно. Брзината на вчитување на играта е брза и беспрекорна на сите уреди. Без разлика дали играте на вашиот десктоп компјутер или мобилен уред, можете да уживате во непрекината игра без никакво задоцнување или дефекти.

Додека Sportaza може да се пофали со импресивна постава на игри на трети лица добавувачи на софтвер; тие исто така имаат неслободен софтвер и внатрешно развиени игри кои заслужуваат признание. Овие ексклузивни наслови додаваат дополнителен слој на возбуда за играчите кои бараат нешто навистина посебно.

Кога станува збор за правичност и случајност во резултатите од играта; сите провајдери на софтвер во Sportaza користат генератори на случаен број (RNG) за да обезбедат правични резултати. Дополнително; овие провајдери подлежат на редовни ревизии од независни агенции за тестирање за да се гарантира интегритетот на нивните игри.

Во однос на иновативните карактеристики; додека можеби нема достапни VR или игри со зголемена реалност во моментов; Sportaza нуди уникатни интерактивни карактеристики кои го подобруваат искуството во игра за играчите.

Навигацијата низ обемната библиотека на игри во Sportaza е олеснета со категориите на функции за пребарување на филтри кои им помагаат на играчите брзо да ги најдат омилените наслови. Можете да сортирате по тип на игра или провајдер за да откриете нови скапоцени камења или да се држите до вашите испробани и вистинити омилени.

Како заклучок, партнерството на Sportaza Casino со големите провајдери на софтвер обезбедува возбудливо и разновидно искуство со игри. Со нивната голема разновидност на игри, ексклузивни наслови, беспрекорна игра низ уредите, фер и случајни резултати и навигација која е погодна за корисниците - играчите ги чека незаборавно патување во светот на онлајн коцкањето.

Payments

Payments

Казиното Sportaza поддржува бројни банкарски опции достапни во повеќето региони. Прифаќа депозити и повлекувања од плаќања со картички, банкарски трансфери, е-паричници и крипто-паричници.

Минималниот депозит е 10 евра, додека неделниот лимит за повлекување е 5.000 евра.

Популарните опции за плаќање во ова ново онлајн казино вклучуваат:

 • MasterCard
 • Многу подобро
 • Скрил
 • paysafecard
 • Етереум

Deposits

Пазарниот удел на казиното Sportaza го сочинуваат играчи кои живеат во различни региони. Ова бара потреба да има повеќе валути заеднички во овие региони. Валутата е специфична за локацијата; оттука нема потреба да се префрлате помеѓу валутите.

Некои од популарните валути вклучуваат:

 • американски долари
 • евра
 • Руски рубли
 • БТК
 • ЕТХ

Withdrawals

Повлекувањата кај Sportaza се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+106
+104
Затвори

Languages

Казиното Sportaza е меѓународно ново казино кое брзо расте и покрива голем пазар на игри. Поддржува многу широко зборувани јазици кои се вообичаени меѓу неговите играчи. Играчите можат без напор да се префрлаат помеѓу овие јазици:

 • Англиски
 • руски
 • германски
 • фински
 • унгарски
ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Sportaza има висока оцена за 7.5 и работи од 2021 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Sportaza како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Sportaza поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Sportaza . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Играчите можеби имаат некои прашања или можеби ќе сакаат да дознаат повеќе за одговорното играње. Ве молиме посетете ги следните веб-локации за помош или повеќе информации.

About

About

Sportaza е популарна платформа за обложување и онлајн казино основана во 2021 година. Таа е во сопственост и управувана од Rabidi NV, воспоставен казино оператор со над 10 онлајн казина. Тој е лиценциран и регулиран од Комисијата за еИгри во Курасао.

Казиното Sportaza нуди сеопфатна колекција на казино игри напојувани од реномирани провајдери на софтвер. Сите игри редовно се ревидираат за правичност од независни лаборатории за тестирање.

Казиното Sportaza обезбедува шифрирани врски надополнети со безбедни опции за плаќање. Исто така, им обезбедува на играчите крипто-паричници со начини на плаќање со криптовалути.

Зошто вреди да се игра во казиното Sportaza?

Казиното Sportaza има добра репутација. Во ова ново онлајн казино, ќе најдете одличен избор на игри од голем избор на провајдери, одличен пакет за добредојде без облог, дарежливи награди, ВИП програма со големи придобивки, 24/7 разговор, поддршка преку е-пошта и неколку опции за плаќање, вклучувајќи осум криптовалути.

Казиното Sportaza цели на различни пазари на играчи за повеќе јазици, валути и начини на плаќање. Сигурен и пријателски тим за поддршка на клиентите е подготвен да им помогне на играчите во секое време.

Постојат различни достапни алатки за играчите да се борат со зависноста од коцкање, како што се карактеристиките за самоисклучување и комплементарна терапија. Казиното Sportaza е нов учесник на пазарот на игри со импресивна стратегија. Официјално беше лансиран во 2021 година. Работи под мастер лиценца издадена од Владата на Курасао. Тој е во сопственост и управуван од Rabidi NV, добро воспоставена казино компанија со бројни онлајн казина.

Казиното Sportaza е уникатно и навистина извонредно ново онлајн казино кое нуди над 5000 плус игри развиени од врвни провајдери. Популарните игри вклучуваат видео слотови, гребење карти, видео покер, џекпот и бинго. Казиното има игри во живо кои им овозможуваат на играчите да се вклучат во реално време.

Прочитајте го овој преглед за да добиете подобар увид во карактеристиките и бонусите достапни во казиното Sportaza.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Sportaza . Посетете ја страницата Sportaza и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Преглед за поддршка на корисници на Sportaza: Пријател на потреба

Ако сте ентузијаст на онлајн казино и барате врвна поддршка за корисници, Sportaza ви го врати грбот. Со широк опсег на достапни канали за поддршка, тие се грижат никогаш да не се чувствувате оставени во темнина.

Разговор во живо: Брза и пријателска помош

Функцијата за разговор во живо на Sportaza е менувач на играта. Без разлика дали имате прашање за нивните игри или ви треба помош со трансакција, нивниот одговорен тим е само неколку клика далеку. Според моето искуство, добив помош за неколку минути, што веднаш ми го смири умот. Пријателските и упатени агенти ме натераа да се чувствувам како да разговарам со пријател кој искрено се грижеше за моите грижи.

Поддршка за е-пошта: длабинска експертиза

Додека разговорот во живо го краде шоуто кога станува збор за брзината, поддршката за е-пошта на Sportaza го надоместува тоа со својата длабочина на знаење. Кога контактирав преку е-пошта, добив детални одговори кои темелно ги опфатија сите мои прашања. Сепак, имајте на ум дека можеби ќе им треба и еден ден за да ви се вратат. Значи, ако имате итни работи при рака, наместо тоа, одлучете се за разговор во живо.

Како заклучок, поддршката за корисници на Sportaza оди над и подалеку за да го обезбеди вашето задоволство. Нивната функција за разговор во живо обезбедува брза и пријателска помош, додека нивната поддршка за е-пошта нуди длабинска експертиза. Значи, без разлика дали претпочитате инстант решенија или сеопфатни одговори, Sportaza го има вашиот грб како што треба да има вистински пријател!

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Sportaza , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Покер со три карти, Бинго, Слотови, Тексас Холдем, Крепс за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Sportaza има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Sportaza се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov