Новиот преглед на бонус Sol

SolResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $600 + 500 бесплатни вртења
Дарежливи бонус понуди
Сметка што може да се пренесе од кое било друго казино
3500+ игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежливи бонус понуди
Сметка што може да се пренесе од кое било друго казино
3500+ игри
Sol is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Во Сол Казино, ќе најдете плејада на фантастични бонуси и промоции. Бонусот за добредојде е, се разбира, најзабележителниот бонус за новите посетители, а овој е фантастичен. Кога новите клиенти ќе се пријават за сметка и ќе го направат својот прв депозит, тие ќе имаат право на пет различни бонуси.

 • Депозит 1 – 150% до 2.000 € + 50 бесплатни вртења
 • Депонирајте 2 – 100% до 300 евра или 50 бесплатни вртења
 • Депонирајте 3 – 50% до 400 евра или 40 бесплатни вртења
 • Депонирајте 4 – 50% до 500 евра или 30 бесплатни вртења
 • Депонирајте 5 – 25% до 750 € или 25 бесплатно вртење
Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+4
+2
Затвори
Games

Games

Сол Казино Игри

Кога станува збор за Игрите, Сол Казино ве опфати. Со широк спектар на достапни опции, има по нешто за секого. Ајде да се нурнеме и да истражиме што нуди ова онлајн казино.

слотови: Бескрајна возбуда

Слотовите се леб и путер на секое казино, а Сол Казиното не е исклучок. Со огромен избор на слот игри за избор, никогаш нема да останете без опции. Од класични машини за овошје до модерни видео слотови со извонредни теми и неверојатна графика, има слот игра за секој вкус.

Извонредните наслови вклучуваат „Mega Moolah“, познат по својот огромен прогресивен џекпот што може да ви го промени животот за момент, и „Starburst“, популарен избор меѓу играчите благодарение на неговите живописни бои и возбудливата игра.

Игри на маса: класични возбудувања

Ако игрите на маса се повеќе во ваш стил, Сол Казиното има многу да понуди. Вљубениците во Блек Џек ќе најдат повеќе варијации на играта, вклучувајќи ги европските блек џек и блек џек на Атлантик Сити. Љубителите на рулет можат да уживаат во американската и европската верзија на играта.

Очекуваат уникатни искуства

Сол Казино нуди и неколку уникатни или ексклузивни игри кои нема да ги најдете на секаде на друго место. Без разлика дали станува збор за покер на Карибите или Змеј Тигар, овие помалку познати скапоцени камења обезбедуваат освежувачки пресврт на традиционалните омилени казино.

Кориснички интерфејс

Навигацијата низ платформата за игри на Sol Casino е лесно. Корисничкиот интерфејс гарантира дека дури и новодојденците нема да имаат проблем да ги најдат омилените игри или да истражуваат нови. Елегантниот дизајн додава на целокупното искуство, што го прави пријатно од почеток до крај.

Прогресивни џекпот и турнири

За оние кои бараат големи победи или натпреварувачки возбудувања, Сол Казиното има различни прогресивни џекпот и турнири кои вреди да се проверат. Внимавајте на специјалните промоции каде што можете да ја тестирате вашата среќа против други играчи додека се натпреварувате за импресивни награди.

Добрите и лошите страни: Брз преглед

Добрите страни:

 • Широк опсег на слот-игри, вклучително и истакнати наслови како „Mega Moolah“ и „Starburst“
 • Повеќе варијации на популарни игри на маса како Блек Џек и Рулет.
 • Уникатни и ексклузивни игри за свежо искуство со игри.
 • Кориснички интерфејс за беспрекорна навигација.
 • Возбудливи прогресивни џекпот и турнири.

Конс:

 • Ограничен избор на помалку познати игри.

Како заклучок, Сол Казиното нуди импресивна разновидност на игри кои се грижат за сите видови играчи. Без разлика дали сте љубител на слотови, игри на маса или барате нешто уникатно, ова онлајн казино има се. Со својот кориснички интерфејс и возбудливи карактеристики како што се прогресивни џекпот и турнири, Sol Casino обезбедува пријатно искуство со игри од почеток до крај.

Software

Провајдерите на софтверот на Сол казиното вклучуваат Amatic, Amaya, Belatra Games, Elk Studios, Endorphina, Microgaming, NetEnt, NextGen Gaming, Thunderkick, Felix Gaming, Yggdrasil, Pragmatic Play, Booming Games, B2B, Playson, Old School Studios, 1x2Gaming, Iron Dog, Quickspin, Genesis, Rabcat, Ainsworth, Igrosoft, iSoftBet, NoLimit City.

Payments

Payments

Сол казиното ги прифаќа следните валути: USD, EUR, NOK, PLN, RUB, TRY, UAH и KZT.

Deposits

Во Сол Казино, можете да направите депозит користејќи голем број различни методи. Казиното прифаќа популарни кредитни картички како Visa и MasterCard, како и е-паричници како Yandex Money и QIWI.

Понатаму, плаќањата од банкарски трансфери, како што е банкарски жичен трансфер, се прифаќаат, додека при-пејд плаќањата не се. Сепак, треба да се забележи дека вашата километража може да варира во зависност од вашата локација.

Withdrawals

Припејд опциите не се дозволени во Сол Казино, но има и други опции како што се MasterCard, банкарски трансфер, Visa или Yandex Money. Имате можност за повлекување до 125.000 евра месечно.

Нема ограничувања за бесплатно повлекување во Сол Казино, така што можете да направите неограничен број бесплатни исплати. Како резултат на тоа, казиното нема да наплатува дополнителни такси за повлекување кога ќе уплатите.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+162
+160
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+7
+5
Затвори

Languages

Иако на играчите од Обединетото Кралство и Соединетите Држави не им е дозволено да играат во Сол Казино, тие зборуваат англиски. Освен тоа, тие течно зборуваат и руски, француски, германски, фински, казахстански и украински.

+4
+2
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Sol има висока оцена за 7.9 и работи од 2019 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Sol како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Sol поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Sol . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Sol исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Sol обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Најдобрите казино игри се достапни на Sol ! Во однос на онлајн игрите, Sol ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Сик Бо, Dragon Tiger, Рулет, Тексас Холдем, Pai Gow , заедно со многу други. Sol е нов снабдувач на возбудливи казино игри, основан во 2019 . Sol се обидува да изгради силна репутација нудејќи производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите. Се надеваме дека ќе му помогне Sol да стане една од најпопуларните Ново Казино компании во индустријата многу наскоро.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Sol . Посетете ја страницата Sol и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Високото ниво на услуга, одличниот избор на софтвер за игри, разновидните понуди за бонуси, профитабилните промоции и гарантираното повлекување на добивките привлекуваат посетители. Квалификувана услуга за поддршка е достапна 24 часа на ден, 7 дена во неделата за да одговори на сите прашања што може да се појават.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Sol , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Сик Бо, Dragon Tiger, Рулет, Тексас Холдем, Pai Gow за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Sol има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Sol се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov