Новиот преглед на бонус Paripesa

ParipesaResponsible Gambling
CASINORANK
7.8/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Широк опсег на слотови
Прифаќа крипто
Пријателски за мобилни телефони
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на слотови
Прифаќа крипто
Пријателски за мобилни телефони
Paripesa is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Играчите кои се регистрираат со Paripesa добиваат 100% бонус за добредојде во казиното до 1500 евра (115000). Едноставно направете прв депозит од 10 УСД и бонус автоматски ќе се кредитира на вашата сметка.

  • за првиот депозит – 100% и 30 FS до 300 €
  • за вториот депозит – 50% и 35 FS до 350 €
  • за третиот депозит – 25% и 40 FS до 400 €
  • за четвртиот депозит – 25% и 45 FS до 450 €
Бонус кодовиБонус кодови
Games

Games

Paripesa им нуди на играчите над 1000+ провајдери на слотови и 20+ даватели на казино во живо, со широк спектар на најпопуларните слотови меѓу нив. Бонус од 1500 евра за онлајн казино е една од најзначајните карактеристики што ги нудат. Онлајн обложување, фудбалско обложување, мини бакара, покер, слотови и многу други игри се меѓу најпопуларните на Парипеса.

+6
+4
Затвори

Software

Казиното Парипеса е горд што нуди огромен избор од над 6000 игри на своите играчи. Тие мораа да формираат партнерства со повеќе развивачи на софтвер со цел да соберат што е можно повеќе наслови кои ги покриваат сите главни жанрови. Genesis, Wazdan, Betsoft Gaming Amatic, Industries, Fugaso, Mascot, Gaming RubyPlay, PG Soft, Playson, KA Gaming и BF Games се само неколку од нив.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Paripesa нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Visa, AstroPay, MasterCard .

Deposits

Paripesa се стреми да ги направи вашите плаќања што е можно побрзо и лесно. Парипеса прифаќа различни опции за депозит. UPI, Astropay, MobiKwik, Airtel Wallet, Reliance Jio, Ola Money, Frecharge, Internet Banking, NetBanking и PhonePe се некои од достапните локални индиски методи. Тој исто така нуди Bitcoin, Bitcoin cash, Dogecoin, Ripple, Tether, Ethereum, Litecoin коцкање и Zcash како методи за криптовалути. Понатаму, сите трансакции се целосно безбедни и заштитени со повеќе слоеви на шифрирање. Играчите претпочитаат да користат различни паричници за криптовалути за да се осигураат дека сите трансакции се што е можно посигурни.

VisaVisa
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Методите за повлекување се исти како методите за депонирање и се обработуваат многу брзо во рок од 24 часа.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+106
+104
Затвори

Languages

Веб-страницата е достапна на различни јазици, што го прави навистина глобално казино за играчи од целиот свет. Албански, арапски, ерменски, азербејџански, белоруски, бенгалски, босански, бугарски, кинески, хрватски, чешки, дански, холандски, англиски, естонски, фарси, фински, француски, грузиски, германски, грчки, хебрејски, хинди, унгарски, италијански, јапонски, казахстански, корејски, латвиски, литвански, македонски, малезиски, монголски, непалски, норвешки, полски, португалски, романски, руски, српски, словачки, словенечки, шведски, таџикистански, тајландски, турски, украински и виетнамски

ПортугалскиPT
+20
+18
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Paripesa има висока оцена за 7.8 и работи од 2021 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Paripesa како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Paripesa поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Paripesa . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Paripesa исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Paripesa обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Со слотови, казино во живо, бинго, лото, обложување и покер, Парипеса станува сè попопуларна. Една од главните причини да се обрне внимание на оваа спортска книшка е тоа што опфаќа широк опсег на спортови и има одлична пазарна длабочина. Paripesa е основана во 2019 година од Vezzali Limited и е лиценцирана од Управата за коцкање Курасао под лиценца број 1668/JAZ.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Paripesa . Посетете ја страницата Paripesa и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

За која било веб-локација за онлајн обложување, важно е да се има добра услуга за поддршка на клиентите. Вработените во овој оддел имаат незавидна задача да одговорат на прашањата и поплаките на клиентите. Веб-страницата нуди разговор во живо, е-пошта и формулар за пораки на лице место.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Paripesa , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Слотови, Бинго, Кено, Тексас Холдем, Видео Покер за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Paripesa има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Paripesa се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

USD, EUR, AUD, BGN, BRL, CAD, CHF, CZK, DKK, HRK, JPY, NOK, NZD, RUB, TRY, ZAR, ARS, MXN, HKD, INR, ISK, MYR, THB, TWD, CNY, GEL, KRW, PEN, SGD, IDR, NAD, CLP, ALL, DZD, AOA, AMD, AZN, BHD, BDT, BYN, XOF, BOB, BAM, BWP, CVE, XAF, COP, KMF, CDF, CRC, CUP, DJF, DOP, EGP, ERN, ETB, GMD, GHS, GTQ, GNF, HTG, HNL, IRR, IQD, JOD, KZT, KES, KWD, KGS, LAK, LBP, LSL, LRD, LYD, MKD, MGA, MWK, MUR, MDL, MNT, MAD, MZN, MMK, NPR, NIO, OMR, PYG, PHP, QAR, RWF, SAR, RSD, SCR, SLL, SOS, SSP, LKR, SDG, SZL, SYP, TJS, TZS, TND, UGX, AED, UYU, UZS се поддржани валути на казиното Paripesa.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov