Новиот преглед на бонус Lucky Niki

Lucky NikiResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $333 + 350 бесплатни вртења
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Lucky Niki is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Како што се очекуваше од нова локација за игри, Lucky Niki нуди некои од најдобрите нови бонуси за казино наоколу. Со понуди како бесплатни вртења, натпревари за депозит и повеќе, дефинитивно ќе најдете нешто што одговара на вашиот стил на играње. Ако барате нешто малку поуникатно, проверете ги специјалните промоции и понуди на Lucky Niki . Пред да ги побарате бонусите и промоциите, имајте предвид дека за некои награди може да биде потребен минимален депозит за да се активираат. Исто така, играчите можеби ќе треба да ги исполнат условите за обложување за да ги повлечат добивките од бонус. Затоа, секогаш читајте ги условите за бонус пред да го побарате.

Бонус за бесплатни вртењаБонус за бесплатни вртења
Games

Games

Опциите за игри и разновидноста се една од главните атракции на казиното Лаки Ники. Играчите на слотови имаат шанса да играат над 300 уникатни варијации. Се разбира, има повеќе игри отколку само слотови. Има огромна разновидност на игри на маса како на пр блек џек и рулет. Има и такви игри со дилери во живо.

+13
+11
Затвори

Software

Ова казино соработуваше со водечки развивачи на казино игри како NetEnt, Microgaming, Amaya и Evolution Gaming меѓу другите. Со повеќе од десет развивачи на казино игри, играчите во казиното Лаки Ники имаат тенденција да бидат разгалени поради изборот. Не само тоа, играчите добиваат ретка шанса да уживаат во асортиманот на некои од најдобрите казино игри.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Lucky Niki нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Neteller, Prepaid Cards, Bank Transfer, Visa, WebMoney .

Deposits

Лаки Ники им дозволува на играчите да прават депозити користејќи 16 различни начини на плаќање, кои на некој начин се ограничувачки. Сепак, секој искусен играч гледа дека понудените опции се повеќе од доволни. Лаки Ники дозволува депозити направени со помош на кредитни/дебитни картички, е-паричници како на пр Скрил, Нетлер и Биткоин.

Withdrawals

Играчите на Лаки Ники можат да подигнат пари само со осум начини на плаќање, половина од начините на депозит. Повлекувањата трае извесно време пред да се обработат. Колку што повеќето е-паричници имаат репутација дека нудат брзи времиња за повлекување, повлекувањата направени со помош на Skrill и Neteller траат релативно подолго на Lucky Niki

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+93
+91
Затвори

Languages

Лаки Ники казиното е достапно на многу јазици, кои вклучуваат англиски, германски, шведски, фински, норвешки и јапонски. Од шесте јазици, вреди да се напомене дека ова казино првично беше понудено на два јазика, Англиски и јапонски, пред да се додадат останатите четири. Ова покажува дека казиното ги отвори вратите за обложувалници од различни нации.

ХиндиHI
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Lucky Niki има висока оцена за 8 и работи од 2017 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Lucky Niki како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Lucky Niki поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Lucky Niki . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Lucky Niki исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Lucky Niki обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

Алатки за самоограничување

  • Алатка за ограничување на депозити
  • Алатка за самоисклучување
  • Алатка за време на ладење
  • Алатка за самооценување
About

About

Лаки Ники Казиното беше лансирано во февруари 2007 година. Лиценцирано е под две јурисдикции, кои се Малта и Обединетото Кралство. Без сомнение, Lucky Niki Casino е уникатно и фасцинантно онлајн казино. Lucky Niki има уникатен распоред на јапонски аниме кој сигурно ќе го привлече вниманието на секој обложувач

Кратки факти

Компанија: Skill On Net Limited
Година на основање: 2017

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Lucky Niki . Посетете ја страницата Lucky Niki и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Казиното Лаки Ники е генерално казино за инстант играње. Ова имплицира дека играчите можат да ја играат играта од компјутер или прелистувач на паметни телефони без да се подложат на досадни преземања. Нема апликација за преземање за мобилни корисници. Покрај традиционалните онлајн казино игри, Lucky Nikki Players имаат пристап до над 40 казино игри во живо.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Lucky Niki , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Бакара, Тексас Холдем, Покер, Блек Џек, Крепс за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Лаки Ники Казиното нуди различни стимулации за своите играчи. Вообичаените стимулации дадени овде вклучуваат 50% бонус за натпревар, двојни добивки, бесплатни вртења и влез во лотарија. Новите играчи се запишуваат автоматски во програмата за лојалност. Така, секој активен играч се квалификува за ексклузивни бонуси. Играчите исто така можат да користат бонус кодови за да им дадат значителен поттик на нивната субсидација.

Live Casino

Live Casino

На играчите им се нудат 24-7 услуги за поддршка на клиентите. На играчите им е лесно да се решат какви било проблеми со помош на пригодниот страничен панел. На главната страница за поддршка, има телефонски број и адреса на е-пошта. Без оглед на природата на прашањата, функцијата за разговор во живо е брзиот и најзгодниот метод за користење.

Лаки Ники нуди и ВИП менаџер кој исклучиво се грижи за нивните најдобри клиенти. Високите ролки можат да очекуваат врвен ВИП третман и помош со сè, од банкарство, специјални бонуси, подароци и многу повеќе.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov