Новиот преглед на бонус Locowin

LocowinResponsible Gambling
CASINORANK
7.53/10
БонусБонус $1850 + 500 бесплатни вртења
Големи бонуси за добредојде
Голема колекција на игри
Пријателска услуга за клиенти 24/7
Нови и ажурирани игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Големи бонуси за добредојде
Голема колекција на игри
Пријателска услуга за клиенти 24/7
Нови и ажурирани игри
Locowin is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Казиното Locowin постави прекрасен пакет за добредојде со двојна понуда што ќе ви ја даде најдобрата шанса да истражите се што има да понуди казиното, а исто така ќе ве позиционира да освоите големи. Казиното ги нуди следниве видови бонуси:

  • Понуди на бонус за добредојде
  • Поврат на готовина
  • Клуб Локо
  • ВИП програма
  • Специјалиите во петок вклучуваат бесплатни вртења

Главниот недостаток е тоа што, иако тие даваат голема вредност во однос на стимулации, повлекувањата се ограничени на 15.000 евра секој месец.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
Games

Games

Повеќе од 400 најдобри онлајн казино игри се достапни во Locowin, вклучувајќи NetEnt, Microgaming, Еволуција, Игра уметност, ЕЗуги, Play'n GO, Quickspin, и многу други. Locowin, исто така, има голем асортиман на игри со џекпот, вклучувајќи го и прогресивниот слот за Гинисов рекорд Mega Moolah, за љубителите на игри со голема победа со висока нестабилност.

Други игри достапни на LocoWin вклучуваат низа класични игри на маса, варијанти на видео покер и игри со дилер во живо, како што се блек џек, рулет и бакара.

+16
+14
Затвори

Software

Некои од најдобрите развивачи на iGaming во казино индустријата ги создадоа овие познати Нови игри во казино. Прагматична игра, Betsoft, Новоматик, Quickspin, и Microgaming се само мал број од софтверите за коцкање кои ги напојуваат игрите на казиното.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Locowin нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ MasterCard, Visa, Prepaid Cards, Bank Transfer, Credit Cards .

Deposits

Банкарски трансфер, Нетлер, Скрил, ВИЗА, MasterCard, PaySafeCard, Trustly, Siru Mobile, Zimpler, AstroPay Card, Neosurf, ecoPayz, Flexepin и Sofort се достапни како методи за депонирање за да гарантираат дека можете да извршите трансакции што е можно побрзо. Со исклучок на банкарски трансфер, кој зависи од банката, сите овие нудат евтини трансакции со брзо одобрување.

Withdrawals

Банкарски трансфер, Нетлер, Скрил, ВИЗА, MasterCard, PaySafeCard, Trustly, Zimpler, AstroPay Card, ecoPayz и Sofort се сите опции за повлекувања во Локовин. Сите овие алтернативи имаат брзо одобрување, со исклучок на Mastercard, Visa и Sofort, за кои се потребни 2-5 банкарски дена.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+180
+178
Затвори

Валути

Американски долариUSD

Languages

Играчите кои ќе изберат да се придружат на ова место ќе го сакаат неговиот уникатен пристап, како и неговата обемна библиотека за игри, која гарантира дека никој нема да биде незадоволен. На јазици поддржани од Locowin се германски, Англиски, шпански, фински и норвешки.

+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Locowin има висока оцена за 7.53 и работи од 2019 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Locowin како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Locowin поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Locowin . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Locowin исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Locowin обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Gammix Limited Casinos го поседува казиното Locowin, кое беше лансирано во 2019 година. Управата за игри на среќа на Малта го лиценцира и го регулира казиното, кое е дом на некои од најголемите брендови во игрите. LocoWin е фантастична дестинација за виртуелни игри со тонови на стимулации и промоции, како и стотици фасцинантни игри од некои од најголемите имиња во индустријата. Ова казино е ексцентрично ако не сакате да користите бонус. Има голем асортиман на игри за избор, и сите тие функционираат добро.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Locowin . Посетете ја страницата Locowin и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Locowin сака да знаете дека тие се секогаш тука за вас кога ви требаат. Тие ги обезбедуваат следните методи за контакт за да ви овозможат да дојдете до лице за поддршка на клиенти кога и како ви треба:

  • Разговор во живо
  • Е-пошта
  • Контакт страница

Вреди да се спомене дека услугата за корисници на Locowin е заснована на време, со часови кои се движат од 10 до 23 часот, за среќа, се чини дека услугата е достапна седум дена во неделата.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Locowin , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Крепс, Бакара, Рулет, Dragon Tiger, Казино Холдем за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Locowin има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Locowin се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Завртете се и опуштете се секој петок во Locowin со бесплатни вртења со обложување
2023-10-24

Завртете се и опуштете се секој петок во Locowin со бесплатни вртења со обложување

Секој играч на казино секогаш бара да го започне викендот на најдобар можен начин, а Локовин го знае тоа. Во ова казино, вие сте поканети да направите депозит и да побарате промоција за бесплатни вртења во петок. Но, пред да се упатите во ова казино за да ја побарате понудата за бесплатни вртења, прочитајте го овој бонус преглед за да знаете во што се впуштате.