Новиот преглед на бонус LevelUp

LevelUpResponsible Gambling
CASINORANK
8.47/10
БонусБонус за добредојде 100% до $400 + 200 бесплатни вртења
Транспарентна политика
Широк спектар на игри
Без дополнителни надоместоци за депозити
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Транспарентна политика
Широк спектар на игри
Без дополнителни надоместоци за депозити
LevelUp is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Уживајте во бонуси за добредојде за првиот, вториот, третиот и четвртиот депозит. По повторното вчитување ви се надарени три повторно вчитај бонуси и еден бонус од највисоко ниво. Првиот и четвртиот бонус имаат 100% ограничен натпревар на депозит кој паѓа на 40-70% за другите промоции. За да го активирате бонусот, прво мора да депонирате одредена сума, минимум 20 долари.

Бесплатни спиновиБесплатни спинови
Games

Games

Казиното LevelUp се здружи со десетици развивачи на игри за да обезбеди низа од над 2000 наслови. Играчот е разгален за избор овде, но страницата го олеснува изборот со наведување на сите игри под 10 ставки од менито, имено: сите, врвот, слотови, ново, бонус купување, БТК, маса, во живо, џекпот.

На пример, можете исклучиво да прелистувате нови игри или да изберете игри само за БТК. Проверете ја опцијата џекпот за шанса да освоите мегабакс. За попрофесионално искуство, обложувајте го вашиот облог против други искусни играчи на игри како Блек Џек 16, Бакара 4, Мега Бол, Блек Џек Класик 67 за да наведете само неколку од 200+ насловите достапни во HD стриминг на кој било уред.

+11
+9
Затвори

Software

Библиотеката е напојувана од водечки провајдери на софтвер, вклучително и NetEnt, Quickspin, Edict (Merkur Gaming), Pragmatic Play, Ezugi за вашето искуство да биде уште позабавно. Овие добавувачи на содржина се познати по тоа што обезбедуваат игри со висококвалитетна графика, извонредни приказни и импресивни исплати.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, LevelUp нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Visa, Neteller, Payz, Prepaid Cards, Skrill .

Deposits

LevelUp прифаќа дебитни картички, кредитни картички, е-паричници, мобилна трговија, ваучери и криптовалути. Тоа се Visa, MasterCard, Maestro, Skrill и ecoPayz, Neosurf, Neteller, Interac, Instadebit, iDebit, MiFinity, Venus Point, MiFinity, Interac, Siru, Биткоин, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, и Тетер. Минималниот депозит е 10 долари, додека максималниот депозит зависи од начинот на плаќање. Не се дозволени плаќања од трета страна.

Withdrawals

Методите на повлекување се слични на методите за депонирање. Тие се исто така специфични за земјата. За побрза обработка, на играчите им се советува да ги потврдат своите сметки со поставување релевантни документи на нивните профили. Сите методи се бесплатни освен банкарските трансфери (16 долари). Виза, Mastercard, а повлекувањата на Maestro траат 1-3 дена со банкарски трансфери до 5 дена. Другите повлекувања се моментални

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+111
+109
Затвори

Languages

Веб-страницата ја нуди својата содржина на англиски, француски, норвешки, германски, италијански и португалски. Овие 6 јазици се користат и за време на разговор во живо и преписка преку е-пошта. ОК, австралиските, канадските, новозеландските и јужноафриканските дијалекти се поддржани како официјални англиски верзии на страницата, додека францускиот е понуден во неговата канадска верзија.

ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

LevelUp има висока оцена за 8.47 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме LevelUp како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во LevelUp поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на LevelUp . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

LevelUp исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. LevelUp обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

LevelUp е онлајн казино основана во 2020 година и во сопственост на Dama NV, компанија регистрирана според законите на Курасао. Веб-страницата нуди игри, промоции и турнири. Соработувајќи со бројни провајдери на софтвер, LevelUp може да се пофали со 2000+ наслови во своето портфолио. Сепак, локацијата е недостапна во многу источноевропски и азиски земји.

LevelUp

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на LevelUp . Посетете ја страницата LevelUp и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Услугата за корисници може да се постигне преку веб-локацијата LevelUp со пополнување на веб-формулар што вклучува е-пошта и порака на клиентот. Ова иницира кореспонденција преку е-пошта со помошник за поддршка кој дава насоки за сите прашања поврзани со страницата. LevelUp има и претставници кои обезбедуваат 24/7 поддршка на своите клиенти преку разговор во живо.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на LevelUp , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Мајонг, Слотови, Покер со три карти, Бакара, Карибски Студ за некои одлични опции.

Promotions & Offers

LevelUp има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките LevelUp се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov