Новиот преглед на бонус GratoWin

GratoWinResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусБонус $3.000 + 50 бесплатни вртења при регистрација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
GratoWin is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

GratoWin привлекува нови играчи и ги задржува постоечките преку возбудливи бонус пакети како ново казино. Новите играчи имаат право на голем пакет за добредојде поделен на два пакети. Прво, постои бонус без депозит од 7 евра за сите играчи по пријавувањето. Второ, играчите можат да пристапат до 100% понуда за бонус за усогласување на депозитот до 200 евра. Играчите мора да направат минимум депозит од 10 евра за да се квалификуваат. Има услов за обложување од 50 пати за овие бонуси. Во моментов, други достапни бонуси вклучуваат:

 • Понеделнички бонус за враќање на готовина
 • Петок забавен бонус
 • Околу Волд Промо

Играчите исто така можат да се запишат во ВИП програмата и да уживаат во персонализирани награди додека се надградуваат низ различни нивоа.

Бонус за бесплатни вртењаБонус за бесплатни вртења
Games

Games

Казиното GratoWin нуди карактеристичен избор на казино игри. Играчите можат да истражуваат различни наслови на видео слотови, гребење карти, џекпот и казина во живо. Постојат флексибилни граници за обложување за секој тип на игра. Играчите можат лесно да се движат низ лобито на играта користејќи ги добро означените врски. Сите игри се напојувани од добро етаблирани и нови провајдери на софтвер.

слотови

Видео слотови се дел за домаќинство меѓу играчите на онлајн казино. Тој нуди возбудливо искуство со игри со едноставна игра. Треба да ги ставите вашите облози, да ги активирате ролните и да чекате вашиот среќен шарм да работи во ваша корист. Некои од популарните избори вклучуваат:

 • Истражувач на џунглата
 • Среќен котел
 • Пирамидното вртење
 • Клеопатра
 • Кристална планета

Игри со гребење

Картите за гребење се игри на среќа, исто како видео слотови. Не треба да развивате стратегија за да победите во игрите со гребење. Таму работи на мотор со генератор на случаен број (RNG) за да се обезбеди правичност во играта. Некои од најдобрите игри со гребење вклучуваат:

 • Злато на Ацтеките
 • Кралот на гребење
 • Тотем мајстори
 • Замок на тиква
 • Тркало на среќата

Казино игри во живо

Делот за казино во живо е местото каде што ќе го промените нивото на адреналин. Игрите со дилерите во живо стануваат многу популарни овие денови. Тие нудат возбудлива игра контролирана од дилер во живо, а целата акција се одвива во реално време. Некои од најдобрите игри со дилер во живо вклучуваат:

 • Извонреден рулет
 • Бесконечен Блек Џек
 • Супер Сик Бо
 • Има или нема договор
 • Монопол во живо
+2
+0
Затвори

Software

Казиното лоби на GratoWin не е толку големо како што се очекуваше. Како ново казино, соработува само со ограничени провајдери на софтвер за да одржува ажурирана колекција на игри. Иако играчите имаат тенденција да избираат нови казина со повеќе реномирани провајдери на софтвер, казиното GratoWin е крајната дестинација за игри. Казиното GratoWin може да се пофали со уникатна колекција од преку 150 слотови и гребење картички напојувани од Netoplay и Anakatech. Тие се непознати, но реномирани провајдери на софтвер што ја заземаат индустријата.

Освен тоа, има над 30 игри со дилер во живо, овозможени од Evolution Gaming. Има простор за проширување доколку GratoWin партнери со повеќе програмери.

Payments

Payments

Казиното GratoWin поддржува бројни банкарски опции достапни во земјите каде што е лиценцирано. Како што е потврдено со печатот во согласност со PCI, сите трансакции се безбедни и сигурни. Играчите можат да направат минимален депозит од 10 евра и да уживаат во повлекувања до 3.000 евра неделно за обични играчи и 15.000 евра за ВИП играчи. Методите вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • Cashlib
 • Нетлер
 • Платени парички
 • Неосурф

Deposits

Исто така, има простор за раст во банкарството бидејќи Gratowin прифаќа само четири начини на плаќање преку Интернет. Овие се MasterCard, ВИЗА, Маестро, и CashLib, со дополнителна корист од непосредните плаќања. Играчите исто така може да ги заменат своите заработени ВИП поени за лојалност за парични бонуси.

VisaVisa
+4
+2
Затвори

Withdrawals

На Gratowin, постојат само две можности за повлекување. Првиот метод е преку кредитна картичка, а само VISA е овластена. Другата алтернатива е Wire Transfer, која има бројни ограничувања, вклучително и ограничување на условот за маржа од 50 $ / 50 евра / 50 фунти. Од гејмерите може да се побара да достават дополнителни податоци во прилики. Функционалноста на страницата е еден од домените во кои Gratowin успеа.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Казиното GratoWin прифаќа трансакции во повеќе валути за да остане конкурентен на пазарот на коцкање. Овие валути се широко признати и доминантни меѓу нивните играчи. Играчите можат да ја постават претпочитаната валута кога се регистрираат. Некои од популарните валути вклучуваат:

 • американски долари
 • евра
 • Канадски долари
 • Мексикански пезоси
 • Бразилски Реал

Можете да пристапите до комплетната листа на валути под Таксономии.

+106
+104
Затвори

Languages

Бидејќи казиното GratoWin се фокусира на пазарот на француски јазик, францускиот е примарен јазик. Сепак, играчите можат лесно да се префрлат на други достапни јазици без никакви проблеми. Сите достапни јазици се глобално признати и многу вообичаени меѓу регионите во кои се зборува француски. Сите поддржани јазици вклучуваат:

 • Англиски
 • француски
 • шпански
 • италијански
ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

GratoWin има висока оцена за 8.2 и работи од 2019 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме GratoWin како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во GratoWin поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на GratoWin . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

GratoWin исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. GratoWin обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

GratoWin е ново и угледно онлајн казино кое се фокусира на францускиот пазар. Ова ги вклучува сите ентузијасти за игри со седиште во Франција и земјите од француско говорно подрачје. Официјално беше лансиран во 2019 година. Продолжува да се позиционира како брзорастечко казино со шанси да се истакне како големо онлајн казино според приходите.

GratoWin се позиционира како крајна дестинација за игри за секаков вид на казино играчи. Има широк избор на видео слотови, џекпот, игри со гребење и игри со дилери во живо. Повеќето играчи мора прво да го истражат лобито на казиното пред да се пријават. Сите овие и други возбудливи карактеристики ќе бидат откриени во овој нов преглед на казиното на GratoWin.

Зошто вреди да се игра во казиното GratoWin?

GratoWin е ново онлајн казино што го зафати пазарот на француски јазик. Официјално беше лансиран во 2019 година и е во сопственост и управуван од Inafet Limited. Се фокусира на играчи со седиште во Франција и земјите од француско говорно подрачје. Веб-страницата е добро дизајнирана со едноставен изглед и кориснички навигациски врски.

Лобито на казиното е преполно со уникатен избор на казино игри овозможени од Netoplay и Anakatech и врвни игри со дилери во живо од Evolution gaming. И покрај тоа што казиното се фокусира на одредена група играчи, веб-страницата поддржува повеќе јазици. Покрај тоа, играчите можат да депонираат и да прават повлекувања преку бројни опции за плаќање користејќи различни достапни валути. Во случај на какви било прашања, контактирајте го тимот за поддршка на корисниците што е можно поскоро.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на GratoWin . Посетете ја страницата GratoWin и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Репутацијата на казиното обично ја одредува тимот за поддршка на клиентите. Професионалните и пријателски тимови за поддршка на клиентите се клучни за успехот на секое онлајн казино. Играчите можат лесно да стигнат до тимот за поддршка на GratoWin во секое време преку разговор во живо.

Алтернативно, можете да ги контактирате преку е-пошта (support@GratoWin.com) или јавете се на +35722007385.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на GratoWin , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Слотови, Блек Џек, Бакара, Рулет, Покер за некои одлични опции.

Promotions & Offers

И покрај тоа што казиното GratoWin е нов учесник на пазарот, тој нуди одлични и пристојни бонуси. Новите играчи се квалификуваат и за бонуси без депозит и 100% депозити. Постојните играчи имаат пристап до други бонуси и ВИП програми. Веб-страницата за казино GratoWin поддржува повеќе јазици кои се широко зборувани меѓу неговите играчи.

Репутацијата на казиното GratoWin е зајакната од пријателскиот тим на поединци зад бирото за поддршка на клиентите. Тие работат неуморно за да понудат 24/7 помош на сите играчи. Веб-страницата е исто така компатибилна со повеќе уреди. Удобноста на играчот е главен приоритет во ова казино. Благодарение на технологијата за шифрирање SSL и усогласеноста со PCI, податоците на играчите се безбедни.

Валути

Валути

Пристојно онлајн казино, исто така, треба да се справи со многу валути за играчите да можат да обложуваат без да користат калкулатор или да бараат стапки на конверзија. Банкарската веб-страница на казиното го прифаќа евра, британска фунта, американски долар, шведски круни, швајцарски франци, норвешки круни, австралиски долар, и канадски долар.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov