Новиот преглед на бонус Casino Midas

Casino MidasResponsible Gambling
CASINORANK
7.5/10
БонусБонус $1.000 + 50 бесплатни вртења
Одлични ВИП-промоции
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Одлични ВИП-промоции
Casino Midas is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Казино Мидас нуди голем избор на бонуси и промоции. Новите играчи се квалификуваат за скалесто бонус за добредојде на нивните први депозити. Играчите можат да заработат до $3.000 плус 150 бесплатни вртења во бонусот за Златен добредојде. Други достапни бонуси вклучуваат:

 • Кралскиот салон
 • Кралска картичка
 • Мајсторската игра
 • Поврат на готовина во среда
 • 888 Вторник Вчитај повторно
 • Клуб за златни парички
 • Игра на месецот

За да се квалификуваат за овие бонуси, играчите мора да направат минимум депозит од $20 и да го обложуваат бонусот 40 пати. Постои ВИП-програма од 5 нивоа каде играчите можат да надградуваат различни нивоа со играње. И на крај, играчите можат да добијат до 5.000.000 во компоени со криптовалути!

Бонус за добредојдеБонус за добредојде
Games

Games

Казино Мидас нуди уникатен избор на казино игри напојувани од RealTime Gaming. Овие игри вклучуваат прогресивни џекпот, видео слотови, игри на маса, гребење карти, видео покер, специјализирани игри и новододадени игри со дилер во живо. Повеќето од игрите се достапни за да се пробаат бесплатно пред да се обложите со вистински пари. Очекуваме во иднина да се додаде повеќе забава.

Видео слотови

Видео слотовите го сочинуваат најголемиот избор на казино игри во казиното Мидас. Достапните слотови вклучуваат слотови за 3 макари, 5 макари и слотови за 6 макари. Тие нудат возбудливо гејмерско искуство слично на казино дувла во Лас Вегас и Атлантик Сити. Некои од врвните избори вклучуваат:

 • меур меур
 • Желбите на Аладин
 • Ахил
 • Златото на Клеопатра

Видео покер

Иако Casino Midas се напојува од еден провајдер на софтвер, тој нуди исклучителен избор на видео покер. RTG е добро познат по обезбедувањето на некои од врвните игри на маса. Тие вклучуваат една рака, 3 раце, 10 раце и покер со 52 раце. Некои од најдобрите игри на маса се:

 • Аса и Осми
 • Бонус Deuces Wild
 • Бонус покер
 • Џек или подобро
 • Џокер покер

Игри на маса

Казино Мидас нуди ограничен број на игри на маса. RTG повеќе се фокусира на развој на видео слотови отколку на други игри. Сепак, ентузијастите на игри на маса можат да истражат неколку наслови на игри на маса достапни во Казино Мидас и да се забавуваат. Некои од достапните игри на маса вклучуваат:

 • Европски рулет
 • Европски Блек Џек
 • Игра на зарове
 • Кено
 • Паи Гоу

Други игри

Казино Мида не е ограничено на видео покер, игри на маса и видео слотови. Исто така, нуди специјализирани игри, гребење карти, прогресивни џекпот и ново додадено казино во живо. Тие се само неколку додатоци во делот за дилер во живо и картички за гребење. Очекуваме уште титули во иднина. Други игри вклучуваат:

 • Бакара во живо
 • Рулет во живо
 • Дрвото на богатството
 • Мегасаур
 • Духот на Инките
+8
+6
Затвори

Software

За разлика од другите онлајн казина, Казино Мидас не соработува со бројни провајдери на софтвер. Наместо тоа, таа се здружи со RTG за да создаде порта за сите нејзини игри. Даватели на игри во реално време преку 300 наслови на казино достапни во Казино Мидас. Добро е познат по софтверот за казино базиран на преземање.

Казино Мидас е достапно за преземање, а играчите можат да се пријават и да уживаат во целата библиотека со игри на RTG. Играчите исто така можат да ги играат игрите на Инстант играње користејќи ги нивните прелистувачи. Очекуваме Casino Midas да биде партнер со други реномирани развивачи на софтвер за да ја диверзифицираат нивната библиотека со игри.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Casino Midas нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Prepaid Cards, MasterCard, Visa .

Deposits

Казино Мидас нуди добар број на опции за плаќање. Поддржува традиционални банкарски методи, е-паричници и плаќања базирани на блокчејн. Казино Мидас ги обезбедува сите трансакции користејќи технологија за шифрирање SSL потврдена од RapidSSL. Минималниот депозит е 20 долари. Играчите имаат трошоци за повлекување на некои од опциите. Најдобрите начини на плаќање вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • Нетлер
 • Банкарски трансфер
 • Биткоин
 • ecoPayz
VisaVisa
+8
+6
Затвори

Withdrawals

Повлекувањата кај Casino Midas се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

За да се сместат играчи со седиште во различни трговски блокови, Казино Мидас поддржува бројни валути. Технолошките познавачи не се оставени бидејќи можат да се обложуваат со популарни криптовалути. Казиното им ја предлага опцијата за валута на играчите врз основа на нивните локации во повеќето случаи. Некои од овие валути вклучуваат:

 • евра
 • американски долари
 • ГБП
 • БТК
 • ЕТХ
+181
+179
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+1
+-1
Затвори

Languages

Веб-страницата на Казино Мидас е дизајнирана со адаптивни способности за поддршка на бројни јазици. Казиното е главно англиски, но играчите можат да се префрлаат помеѓу достапните јазици. Овие јазици се распространети каде се сместени играчите на Казино Мидас. Тие вклучуваат:

 • германски
 • Англиски
 • шпански
 • италијански
 • француски
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Casino Midas има висока оцена за 7.5 и работи од 2017 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Casino Midas како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Casino Midas поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Casino Midas . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Casino Midas исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Casino Midas обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Дали сте заинтересирани за игри со казино на тема митологија? Дозволете ми да ве вратам во античките времиња за време на владеењето на кралот Мида. Тој беше најбогатиот крал, со најголеми резерви на злато. Иако љубовта кон златото го правеше да изгледа луд, тој беше дарежлив човек. Денес, можеме да го споделиме богатството на кралот Мида преку исклучителните бонуси и функции достапни во Казино Мидас.

Казино Мидас е меѓународно крипто казино основано во 2012 година. Нуди уникатна колекција на казино игри напојувани од RealTime Gaming.

Зошто да играте во казино Мидас

Казино Мида доаѓа со одличен интерфејс со длабока црна позадина со златни допири. Општо земено, ова онлајн казино е добро дизајнирано да им понуди на играчите лесна навигација со клучните врски лесно видливи. Казино Мидас обезбедува пристап до сите RTG казино наслови, вклучувајќи слотови, игри на маса, специјализирани игри и видео покери.

Казино Мидас нуди докажани парови казино игри. Gaming International Laboratories е независна лабораторија за тестирање која редовно ги ревидира сите достапни игри. Играчите уживаат и во значителен број дарежливи бонуси и промоции. И на крај, играчите можат да ги играат достапните игри на инстант игра или да ја преземат апликацијата Casino Midas и да уживаат во сите RTG наслови.

Кратки факти

Година на основање: 2017

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Casino Midas . Посетете ја страницата Casino Midas и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Тимот за поддршка делува како столб на секоја онлајн компанија. Казино Мидас изгради извонредна репутација благодарение на својот доверлив и пријателски тим за поддршка на клиентите. Тие се достапни 24/7 за да им помогнат на играчите со какви било прашања.

Тие се достапни преку објект за разговор во живо или преку е-пошта (support@casinomidas.com). Играчите можат да се повикаат на делот ЧПП за некои од честите прашања.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Casino Midas , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Казино Холдем, Pai Gow, Крепс, Слотови, Видео Покер за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Casino Midas има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Casino Midas се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)