Новиот преглед на бонус Casino Extra

Casino ExtraResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Промоциите на Casino Extra се многу дарежливи. Новите играчи можат да ја побараат понудата за добредојде што се состои од бонус за депозит до 350 евра плус бесплатни вртења за љубителите на слотови. Покрај бонусот за добредојде, Казино Екстра има уште неколку бонуси за депозит и неделни награди, како и ВИП клуб со систем на поени.

Депозит бонусДепозит бонус
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Казино Екстра има добар избор на игри прилагодени и за обичните коцкари и за искусни гуруа на казино. Онлајн казино игрите вклучуваат рулет, глупости, онлајн слотови, блек џек, бакара, итн. Покрај типичните онлајн казино игри генерирани од софтверот RNG, Casino Extra има дел за казино во живо со многу игри со дилери во живо.

Software

Тајната на богатиот избор на казино игри на Casino Extra е широката мрежа на партнерства со водечките добавувачи на казино софтвер. Списокот на продавачи на софтвер ги вклучува Play 'n GO, NetEnt, Yggdrasil, Evolution Gaming, Playson, Pragmatic Play Ltd, Authentic Gaming, Ruby Play и Relax Gaming, меѓу другите.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Casino Extra нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Neteller, MuchBetter, MasterCard, Visa, Credit Cards .

Deposits

Банкарството е главна грижа за играчите при изборот на казино, и затоа компанијата соработува со популарни платформи за плаќање преку Интернет, вклучувајќи кредитни картички и е-Паричници. Коцкарите можат да ги вчитаат своите сметки на Casino Extra користејќи VISA, Skrill, MasterCard, Paysafecard и Neteller. За евиденција, постои минимален и максимален лимит за депозит.

Withdrawals

Една од додатоците на Casino Extra е брзото враќање на повлекувањето. За разлика од повеќето негови конкуренти овде, Casino Extra ветува дека ќе ги процесира плаќањата што е можно побрзо сè додека сметката на играчот е потврдена. Методите за повлекување вклучуваат кредитни картички и е-паричници како што се Skrill, Neteller, VISA, Paysafecard и MasterCard.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+145
+143
Затвори

Валути

ЕвраEUR

Languages

Иако Casino Extra се стреми да им служи на играчите од сите региони, неговите неколку јазични опции ограничуваат некои играчи. Додека платформата е повеќејазична, поддржани се само пет јазици: англиски, шпански, француски, германски и грчки. Корисниците можат да се префрлат на својот претпочитан јазик користејќи го менито за јазици што се наоѓа на дното на страницата.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Casino Extra има висока оцена за 8 и работи од 2017 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Casino Extra како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Casino Extra поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Casino Extra . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Casino Extra исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Casino Extra обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Casino Extra е едно од онлајн казината во сопственост и управувано од Mobile Technology Marketing Limited, истиот оператор кој стои зад FatBoss и Dublin Bet, две други популарни казина во моментот. Casino Extra е носител на Master Gaming лиценца (CEG-IP/2014-0112) издадена во јурисдикцијата на Курасао од Curacao eGaming.

Casino Extra

Кратки факти

Година на основање: 2017

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Casino Extra . Посетете ја страницата Casino Extra и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

За да се гарантира беспрекорно искуство со игри, Casino Extra има посветен тим од експерти подготвен да им помогне на играчите кога и да се заглавени. Тимот е достапен на разговор во живо, иако не 24/7. Покрај разговорот во живо, казиното има детален дел, често поставувани прашања (ЧПП) каде се одговорени вообичаените прашања.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Casino Extra , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Рулет, Pai Gow, Блек Џек, Карибски Студ, Слотови за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Casino Extra има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Casino Extra се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Mobile

Mobile

Казино Екстра ги има сите додатоци што играчите сакаат да ги гледаат. Казиното е достапно како инстант игра на десктоп, а исто така е оптимизирано за мобилни казино игри. Со многу RNG игри, како и реални игри со дилери во живо, Casino Extra има сè што коцкарите сакаат од казиното.

Валути

Валути

Изборот на јазици на Casino Extra е ограничен, но барем поддржаните валути се разновидни за да одговараат на сите играчи. Првата опција е фиат валута, а тука играчите можат да ги користат новозеландскиот долар, канадскиот долар, еврото, американскиот долар, британската фунта, австралискиот долар и руската рубља. Казино Екстра исто така прифаќа биткоин, тетер, биткоин кеш и други криптови.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov