Новиот преглед на бонус Boomerang Casino

Boomerang CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $500 + 200 бесплатни вртења
Поддржани 10 јазици
Разновидност на плаќања
24/7 поддршка
2000+ игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Поддржани 10 јазици
Разновидност на плаќања
24/7 поддршка
2000+ игри
Boomerang Casino is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Играчите кои ќе се пријават во казиното добиваат фантастичен бонус кој вклучува 100% бонус за совпаѓање до 500 евра. Покрај тоа, новите членови ќе добијат 200 бесплатни вртења на избраните слотови.

Членовите можат да бараат неделен бонус за повторно вчитување откако ќе се навикнат на тоа како функционираат работите во казиното Бумеранг. Оваа промоција обезбедува 50% бонус за натпревар до 700 евра, како и 200 бесплатни вртења.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+4
+2
Затвори
Games

Games

Казиното Бумеранг нуди широк спектар на опции за игри на своите клиенти. Библиотеката на операторот содржи речиси 1.700 наслови. Ова ги вклучува традиционалните слотови, игри со карти и маса, како и игри со казино во живо.

Ајде да го разгледаме секој дел поединечно. Има голем избор на игри со карти, вклучувајќи десетици различни верзии на добро познати игри. Покажете ги своите способности победувајќи ги другите играчи во различни верзии на рулет, покер, бакара и други игри.

Software

Веб-страницата има повеќе од 3600 различни имиња за да одговараат на сечии преференции кои вклучуваат Felix Gaming, Spribe, Switch Studios, Real Dealer Studios, Stormcraft Studios, Golden Rock Studios, Gameburger Studios, PlayNGo, HackSaw, Playson, 1x2gaming, Habanero, PariPlay, Iron Dog, Leap, Red Rake, Platipus, Caleta, SlotVision, Холивуд ТВ, маскота, Felt игри, PlayPearls, Kiron, Salsa Technology, Smartsoft, Swintt, Kalamba, Pocket Games, VIVO и други.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Boomerang Casino нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Visa, Neteller, Bank Transfer, MasterCard .

Deposits

Играчите можат да депонираат средства користејќи Visa/Mastercard, Neteller, Paysafecard, Trustly и разни други стандардни методи.

Клиентите исто така можат да депонираат користејќи криптовалути како што се Биткоин, Лајткоин и Етереум, што ќе биде голема продажна точка за некои играчи. Минималниот износ на депозит што може да се направи одеднаш е 20 €.

Withdrawals

Знаењето дека можете да ги добиете вашите пари е секогаш важно за онлајн коцкарите, а Бумеранг има добар избор на опции за плаќање. Методите на повлекување се исти како и методите на депозит, а минималниот износ за повлекување е ист.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+154
+152
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+8
+6
Затвори

Languages

Сопствениците на казиното Бумеранг сакаа да привлечат луѓе од целиот свет да се приклучат. Како резултат на тоа, тие ја направија страницата достапна на англиски, полски, руски, германски, фински, норвешки, чешки, унгарски и италијански.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Boomerang Casino има висока оцена за 7.6 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Boomerang Casino како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Boomerang Casino поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Boomerang Casino . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Boomerang Casino исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Boomerang Casino обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Казиното Бумеранг е онлајн казино во сопственост на Рабиди НВ кое започна во 2020 година. Владата на Курасао ѝ даде лиценца на компанијата. Според описот на веб-страницата, големиот број на игри гарантира дека парите на играчите ќе им се вратат.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Boomerang Casino . Посетете ја страницата Boomerang Casino и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Ако имате какви било проблеми додека играте во казиното Бумеранг, постојат неколку начини да добиете помош. Функцијата за разговор во живо е несомнено најпогодна за корисниците.

Ова е достапно во секое време и може да се пристапи со кликнување на логото за разговор во долниот десен агол на екранот. Оваа услуга за поддршка е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Boomerang Casino , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Покер, Слотови, Блек Џек, Сик Бо, Мајонг за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Boomerang Casino има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Boomerang Casino се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov