Новиот преглед на бонус BetTilt

BetTiltResponsible Gambling
CASINORANK
8.47/10
БонусБонус 1000 долари
Поддржано
Потврдено
Безбедно
BetTilt is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Коцкарите за прв пат во Bettilt добиваат 100% бонус до 500 евра на нивниот првичен депозит. Активните играчи имаат право на бонуси од 50% до 100 евра секогаш кога ќе ги направат своите депозити во понеделник. Повеќе стимулации вклучуваат враќање на готовина Петок/сабота, попусти, бонуси за повторно вчитување и роденденски награди. Правилата и условите ги придружуваат сите бонуси.

Депозит бонусДепозит бонус
+3
+1
Затвори
Games

Games

Bettilt е преполн со различни казино игри од провајдери како Evolution Gaming, Microgaming и Yggdrasil. Обемниот покер дел обезбедува варијанти како што се Тексас Холдем, Jacks or Better, Карибите, Triple Edge, Паи Гоу, Deuces Wild, Џокер, бонус покер, руски покер, оаза, покер со три карти, казино холдем, двоен бонус и покер со двоен џекпот. Блек Џек доаѓа во верзии како што се Lucky, Infinite, Speed Blackjack, Blackjack Platinum VIP, Blackjack бонус и 3D Blackjack. Обожавателите на рулетот ќе се восхитуваат на варијанти како рулет Азур, брз рулет, Европски рулет, жив рулет и американски рулет. Библиотеката со слотови на Bettilt содржи наслови како Claws vs Paws, Jackpot Raiders, Prime Zone, Hot Chilli, Wild Ape, Wild Rails и многу повеќе.

Software

Библиотеката е напојувана од водечки провајдери на софтвер, вклучително и за вашето искуство да биде уште позабавно. Овие добавувачи на содржина се познати по тоа што обезбедуваат игри со висококвалитетна графика, извонредни приказни и импресивни исплати.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, BetTilt нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Prepaid Cards, MasterCard, Credit Cards, Visa, Neteller .

Deposits

Ова казино прифаќа плаќања направени преку MultiBanco, Neteller, Visa, MasterCard, ecoPayz, Bitcoin, Skrill, банкарски трансфер, Papara, Jeton, Astropay G2A Pay. Достапноста на овие портали за плаќање зависи од локацијата на играчот. Вклучувањето на Биткоин ќе ги задоволи многу играчи кои сакаат да останат анонимни. Минималниот депозит во Bettilt е 10 евра.

Withdrawals

Обложувачите на Bettilt можат да ги искажат своите добивки преку MultiBanco, банкарски трансфер, Нетлер, Skrill, Papara, Jeton, MasterCard, Visa и Cryptopay. Споменатите е-паричници, картички и банкарски трансфери се целосно безбедни. Минималната исплата се движи од 10 до 50 евра, во зависност од избраната опција за повлекување. Времето на обработка трае од 72 часа до пет дена.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+94
+92
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+2
+0
Затвори

Languages

Bettilt ги поддржува следните јазици: англиски, италијански, португалски, јапонски и турски. Бројот на поддржани јазици е ограничен, но португалскиот и англискиот треба да им служат на повеќето меѓународни обложувачи. Играчите можат да се менуваат помеѓу овие јазици користејќи ја паѓачката функционалност која се наоѓа на самото дно на почетната страница. Поддршката за корисници е обезбедена на англиски и португалски.

+5
+3
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

BetTilt има висока оцена за 8.47 и работи од 2015 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме BetTilt како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во BetTilt поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на BetTilt . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

BetTilt исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. BetTilt обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Bettilt е страница за коцкање што делува како казино и спортски обложувач. Започнато е во 2016 година од Abudantia BV Ова казино работи под лиценца од Курасао. Bettilt е безбедно казино. Нејзините веб-страници доаѓаат со 2048-битна SSL шифрирање за да се обезбеди максимална безбедност на играчот. Генерално, казиното ветува чисто, забавно искуство со игри.

BetTilt

Кратки факти

Година на основање: 2015

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на BetTilt . Посетете ја страницата BetTilt и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Страницата со ЧПП на страницата се занимава со општи прашања како што се отворање сметка и како да се вршат плаќања. Ако ЧПП не помогне, постои опција за разговор во живо која е функционална секој ден од 12 до 21 часот. Бот ќе одговара на разговори кои не спаѓаат во предвидениот рок. Друга алтернатива за поддршка е преку е-пошта (support@bettilt.com).

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на BetTilt , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Бакара, Сик Бо, Покер со три карти, Казино Холдем, Рулет за некои одлични опции.

Promotions & Offers

BetTilt има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките BetTilt се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Познато е дека хибридните казина прифаќаат и валути на Fiat и крипто. И ова е она што го добиваат играчите во казиното Bettilt. Депозитите, повлекувањата и секоја трансакција со ова казино мора да се извршат со помош на американски долар (USD), бразилски Реал (BRL), норвешка круна (NOK), јапонски јен (JPY), шведски круни, евра (евра), или Биткоин (БТК).

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov