Вести

October 17, 2023

Bizzo Casino го прави понеделникот ваш омилен ден со понуда од 100 бесплатни вртења

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Лансиран во 2021 година, Bizzo е најдобро оценето казино со лиценци во Канада и Курасао. Ќе играте илјадници игри од над 100 развивачи на софтвер во ова казино. Bizzo нуди и неколку бонуси и промоции, вклучувајќи ја и понудата за бесплатни вртења во понеделник, каде играчите можат да освојат до 100 бесплатни вртења. Затоа, продолжете да читате за да го откриете овој бонус и како да го побарате. 

Bizzo Casino го прави понеделникот ваш омилен ден со понуда од 100 бесплатни вртења

Која е понудата за бесплатни вртења во понеделник во Bizzo Casino?

Бесплатните вртења во понеделник е неделен бонус што можете да го барате секој понеделник во ова казино. Во оваа промоција, ќе добиете до 100 бесплатни вртења на кој било наслов на слот по ваш избор од месечната ажурирана листа на казиното.

За да го добиете бонусот за бесплатни вртења, надополнете ја вашата сметка во казино со одредената сума. Подолу е како се наградува бонусот:

  • Депонирајте најмалку 20 долари за да побарате 20 бесплатни вртења.
  • Депонирајте најмалку 50 долари за 50 бесплатни вртења.
  • Депонирајте најмалку 100 долари за 100 бесплатни вртења.

При пишувањето на оваа рецензија, ова казино не вклучуваше уникатен бонус код за внесување при депонирање. Само депонирајте минимален износ користејќи ги достапните опции за плаќање и ова казино веднаш ќе го кредитира бонусот на вашата сметка. 

T&C за бесплатни вртења во понеделник

Бицо казино вели дека играчите можат да бараат само еден бонус за бесплатни вртења во понеделник откако ќе направат успешен депозит. Ова значи дека ќе треба да почекате до следната недела за да побарате уште еден бонус за бесплатни вртења на ова ново онлајн казино

Што се однесува до условите за обложување за овој бонус, мора да го почитувате условот за обложување 40 пати пред да ги повлечете добивките од бесплатно вртење. На пример, ако освоите 70 долари користејќи ги бесплатните вртења, мора да ја обложите таа сума 40x (2.800 УСД) пред да ги искеширате добивките. Запомнете дека облозите се направени на онлајн слотови придонесе 100% за исполнување на барањето за играње. 

Подолу се дадени дополнителните услови за бонус што треба да се исполнат:

  • Играчите на Грузија, Јапонија и Финска не можат да го тврдат ова бонус за депозит. 
  • Максималниот износ на добивка од неделен бонус е 10.000 долари.
  • Максималниот облог со активен бонус е 5 долари.
  • Играчите мора да ја посетат областа на клиентите за да ги активираат бесплатните вртења во табулаторот „Бонуси“. 
  • Гејмерите можат да ги повлечат своите депозити пред да го исполнат условот за обложување.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести