Новиот преглед на бонус Bizzo

BizzoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $775 + 250 бесплатни вртења
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Bizzo is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Ќе добиете 100% бонус за добредојде до 100 $/€ кога ќе се регистрирате со ова казино откако ќе се најавите и ќе го направите вашиот прв депозит. Исто така, ќе добиете 100 бесплатни вртења на игрите Mechanical Clover и Dig Dig Digger во казиното Bizzo.

Откако ќе го направат својот прв депозит, играчите добиваат 50 бесплатни вртења веднаш. По 24 часа, ќе се кредитираат преостанатите 50 бесплатни вртења. За да ги добиете кодовите за бонус на казиното Bizzo, одете на нивната веб-страница и користете го паѓачкото мени за да го добиете вашиот бонус код. За да го добиете бонусот, мора да направите депозит од најмалку $/€20.

Депозит бонусДепозит бонус
+5
+3
Затвори
Games

Games

Лобито за игри на Bizzo Casino е едноставно за користење, со опција за пребарување и можност за филтрирање по провајдери, нови или популарни игри и слотови. Игрите со дилерите во живо не се многу, но постојат. Atmosfera, Lucky Streak и Swintt го обезбедуваат најголемиот дел од игрите на Bizzo, кои ги вклучуваат класиците како Рулет, Блек Џек и Бакара.

слотови

Во Bizzo, има многу фасцинантни макари за вртење. Неколку прагматични слотови за играње, како што се Sweet Bonanza и John Hunter and the Book of Tut, се популарни во Bizzo, и двата се Drops & Wins што може да ви заработат дополнителен паричен бонус. Има и некои одлични опции од поновите компании, како што се Elvis Frog од BGaming во Вегас и слотови на Red Tiger Gaming Бети, Борис и Бу.

Software

Bizzo нуди слотови и казино игри од преку 70 различни добавувачи на игри, што е значително повеќе од повеќето други казина и е со одличен квалитет. Во вашиот веб-прелистувач, можете веднаш да ги играте нивните игри. Еве неколку примери:

 • Играње на планот
 • Microgaming
 • Црвен тигар
 • Бумеранг
 • iSoftBet
Payments

Payments

Прво мора да креирате сметка за да пристапите до делот Банкарство и да ги разгледате достапните алтернативи. Потоа имате различни опции, вклучувајќи големи компании за кредитни и дебитни картички, е-паричници, инстант-банкарски методи и разновидни криптови. Ова се некои од нив:

 • Виза
 • MasterCard
 • Paysafecard
 • EcoPayz
 • Скрил
 • Нетлер

Во рок од 1 до 5 работни дена, треба да ги добиете вашите средства. Без разлика дали користите е-паричник, криптовалута или банкарски трансфер, времето што е потребно варира.

Deposits

За да депонирате на Bizzo , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

VisaVisa
+5
+3
Затвори

Withdrawals

Повлекувањата кај Bizzo се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+155
+153
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+30
+28
Затвори

Languages

Содржината на веб-страницата е достапна на неколку јазици. Ова се некои од достапните јазици:

 • Англиски
 • германски
 • шпански
 • португалски
 • грчки

За комплетната листа, кликнете на Брзите факти за казино за да ги дознаете сите јазици достапни за Bizzo.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Bizzo има висока оцена за 7.9 и работи од 2021 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Bizzo како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Bizzo поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Bizzo . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Bizzo исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Bizzo обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Bizzo казиното, кое првпат беше лансирано во 2021 година од TechSolutions Group NV, е дом на некои од најуникатните игри, карактеристики и целокупно искуство. Ова се должи на уникатниот мотив на Bizzo, кој го разликува од другите ресторани. Ве запознаваат некои од најпрепознатливите графики од моментот кога ќе се приближите до веб-локацијата, комплетирани со голема графичка верност и внимание на деталите за кои можете брзо да им кажете на уметниците кои потрошиле месеци за создавање на ликовите. Истото може да се каже и за казиното како целина. Курасао му даде целосна дозвола и веќе е домаќин на илјадници игри од различни компании. Bizzo Casino е најсовремена казино погодна за мобилни телефони, која ги поздравува новите играчи да учествуваат во уникатно искуство со игри. Турнири, одлична структура на бонуси и врвни добавувачи се само неколку од главните моменти. Со својата огромна разновидност на игри, неделни промоции и игри со дилери во живо, Bizzo Casino значи бизнис. Тоа е новото дете на блокот, кое се појави само во 2021 година. Сепак, прифаќа широк спектар на валути, вклучително и криптовалути, и нуди низок минимален депозит и повисок од просечниот износ за повлекување.

Зошто да играте во Bizzo Casino?

Онлајн казиното Bizzo е добро во однос на банкарските опции, достапните игри и три бонуси за добредојде, од кои сите укажуваат дека, и покрај тоа што е релативно ново во „полето за играње“ на казиното, казиното Bizzo ги проверува сите кутии што треба. Додека играат овде, и почетниците и искусни ветерани ќе најдат на што да се закачат.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Bizzo . Посетете ја страницата Bizzo и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Кога станува збор за нашето искуство со услуги на клиентите во казиното Bizzo, со задоволство можеме да констатираме дека тоа беше извонредно. Екипата за поддршка на разговор во живо, која е достапна 24 часа на ден, имаше многу познавања и брзо одговори на сите наши прашања. Тие, исто така, имаат сеопфатен дел ЧПП што објаснува сè во длабочина, и можете да ги контактирате со писмо ако сте подготвени да чекате до 24 часа за одговор. Генерално, искуството беше позитивно.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Bizzo , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Слотови, Блек Џек, Бакара, Рулет за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Bizzo има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Bizzo се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Евра, австралиски долари и американски долари се поддржани земји од Bizzo казиното.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Bizzo Casino го прави понеделникот ваш омилен ден со понуда од 100 бесплатни вртења
2023-10-17

Bizzo Casino го прави понеделникот ваш омилен ден со понуда од 100 бесплатни вртења

Лансиран во 2021 година, Bizzo е најдобро оценето казино со лиценци во Канада и Курасао. Ќе играте илјадници игри од над 100 развивачи на софтвер во ова казино. Bizzo нуди и неколку бонуси и промоции, вклучувајќи ја и понудата за бесплатни вртења во понеделник, каде играчите можат да освојат до 100 бесплатни вртења. Затоа, продолжете да читате за да го откриете овој бонус и како да го побарате. 

Топ 3 добредојдени понуди за прв депозит во нови казина за корисници на виза картички
2023-09-06

Топ 3 добредојдени понуди за прв депозит во нови казина за корисници на виза картички

Новите онлајн казино сајтови се познати по нивните иновативни пристапи насочени кон современите играчи. И една од областите каде што овие казина често се истакнуваат се бонусите и промоцијата. Овие казина често нудат големи бонуси со пријателски услови.

Четврток доаѓа рано во Bizzo Casino со 200 € бонус за повторно вчитување
2023-08-22

Четврток доаѓа рано во Bizzo Casino со 200 € бонус за повторно вчитување

Во Bizzo Casino, ќе уживате во промоцијата на бонус за повторно вчитување во четврток за да ви помогне да го започнете вашиот викенд порано. Но, CasinoRank ве советува да ја прочитате оваа рецензија пред да го побарате бонусот за повторно вчитување. Ќе дознаете за процентот на совпаѓање, условот за обложување, минималниот депозит и повеќе.

Топ 3 нови казина со неодоливи бонуси за прв депозит на Paysafecard
2023-08-02

Топ 3 нови казина со неодоливи бонуси за прв депозит на Paysafecard

Основана во 2000 година, Paysafecard е меѓу најприфатените опции за плаќање казино. Тоа е припејд канал за плаќање каде гејмерите користат 16-цифрен ПИН за да одобрат плаќања во казино без да споделуваат критични лични информации.