Вести

November 22, 2022

Најдобри нови казина за играње во 2022 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Ако не сте можеле да најдете подобро онлајн казино за играње, тогаш не мора повеќе да се грижите за тоа. Во оваа статија, ќе ви кажеме за 5-те нови казина за играње и уживање. Можеби е тешко да се најде добро казино кое обезбедува соодветни правила и бонуси, но ако сакате да уживате во коцкањето, вие сте на вистинското место.

Најдобри нови казина за играње во 2022 година

Популарноста на онлајн казина е огромна, и има толку многу различни видови на онлајн казина што изборот на некои би бил предизвик. Еве ги најдобрите 5 нови онлајн казина во кои би можеле да играте во 2022 година.

Хелспин

Hellspin е основан во 2022 година, што го прави едно од најновите онлајн казина на пазарот. И покрај тоа што е ново, ова казино се прослави и е исклучително популарно. Кога би го оцениле ова казино, тоа би било 8 од 10. Оценката се заснова на целокупното корисничко име на казиното, бонусите, бројот на понудени игри, начините на плаќање и многу други фактори.

Hellspin нуди огромна разновидност на игри, како видео покер, покер, кено, рулет и многу повеќе. Ова казино е исто така најдобро оценет за неговиот софтвер. Некои од врвни развивачи на iGaming во казино-индустријата се оние кои им ги носат на играчите овие омилени нови казино игри. Компаниите за софтвер за игри, вклучувајќи ги Ezugi, Evolution Gaming, Microgaming, Pragmatic Play и Edict (Merkur Gaming), ги поддржуваат игрите на казиното.

Hellspin нуди толку многу различни видови на бонуси и тие се достапни за секој играч. Покрај тоа, постојат многу начини на плаќање достапни за практичноста на играчите. Hellspin стана толку популарен и покрај тоа што е ново казино поради модерната технологија и работите што им ги нуди на играчите.

Ивибет

Исто како Хелспин, Ивибет исто така е основан во 2022 година. Ова казино работи добро од лансирањето и ја добива истата оцена од 8 од 10 како што е дадена на Hellspin. Има еден тон игри што Ivibet може да им ги понуди на своите играчи, а Casino Holdem е една од нив најомилените игри во ова казино. Casino Hold'em е популарна варијација на играта Texas Hold'em. Во оваа верзија, играчите играат против казиното наместо други.

Ivibet нуди многу бонуси на играчите, а нивните бонуси од 100 евра на онлајн казино се нешто од што треба да се разликуваат. Покрај тоа, изборот на софтвер може да биде клучен за коцкар. Некои познати производители, како што се Igrosoft, BGAMING, Quickspin, Cozy Gaming и Playson, ги поддржуваат игрите што ги нуди Ivibet.

Начините на плаќање се исто така погодни за корисниците. Како што има Ivibet, опфативте дали избирате добро познати опции за плаќање или уште понејасни. Заедно со 10 други начини на плаќање, Ivibet прифаќа депозити преку Ezee Wallet, Coinspaid, Flexepin, кредитни картички и Jeton.

Рабона

Рабона е едно од најпознатите онлајн казина. Тоа е врвно казино и спортска книшка што нуди широк спектар на игри. Казиното Рабона, лансирано во 2019 година, е овластено и управувано од Курасао.

Зборувајќи за разновидноста на игрите, има толку многу игри што можеме да кажеме дека има игри за секого. Има преку 2500 видео слотови со специјализирани теми од кои играчот може да избере. Освен тоа, слот машините на ова казино вклучуваат видео и џекпот слотови.

Досега во ова казино ќе добивате титули како Asgardians и Queen of Ambers. Затоа, без разлика дали барате слотови за наредени симболи или автомати со висока нестабилност како Mystic Lady, казиното Рабона е одличен избор.

Покрај тоа, системот за повлекување е едноставен, што го прави релативно лесно играчот да ги повлече своите пари по победата. Сè додека играчот ја користи истата платформа за депонирање, многу опции за депозит се исто така достапни за повлекување. Во зависност од платформата за плаќање, може да има минимални и максимални ограничувања за повлекување, како и такси за повлекување. Казиното дури им дозволува на играчите да користат криптовалути.

Бонусите се нешто што треба да се забележи за ова казино бидејќи тие обезбедуваат бонус за добредојде кога нов играч ќе го направи својот прв депозит. Кога ќе го направите вашиот првичен депозит од најмалку 20 €/$/£, ќе добиете 100% бонус за совпаѓање во вредност од 500 €/$/£ и дополнителни 200 бесплатни вртења.

Условот за обложување за овој бонус за добредојде е x30 и не сите игри придонесуваат подеднакво за ова барање. Покрај бонусот за добредојде, може да имате корист од дневниот бонус во казиното Рабона. Дневниот бонус е достапен секој ден и обезбедува бонус за совпаѓање од 20 проценти до 200 долари.

Спортуна

Спортуна, основана во 2022 година и лиценцирана од Курасао, брзо стана забележително име во светот на онлајн казиното. Оваа платформа се издвојува преку партнерства со водечки провајдери на софтвер, нудејќи богато и разновидно искуство со игри. Играчите на Sportuna уживаат во титули од индустриски гиганти како Play'n GO, NetEnt и Yggdrasil Gaming, заедно со иновативни игри од Big Time Gaming, Pragmatic Play, Playtech и други. Широкиот избор на казиното вклучува понуди од Merkur Slots, Quickspin, Thunderkick, Amatic, Habanero и Booming Games, кои обезбедуваат широк спектар на преференции за игри.

Sportuna, исто така, се истакнува во пристапноста и практичноста, поддржувајќи a различни методи на депонирање како што се Skrill, PaySafeCard, Giropay, Mastercard, VISA и Rapid Transfer. Угостител за меѓународна публика, казиното прифаќа повеќе валути, вклучувајќи EUR, USD, AUD, BRL, CAD, CLP, HUF, INR, JPY, NOK, NZD, PLN и ZAR. Дополнително, Sportuna ја прифаќа лингвистичката разновидност, нудејќи ги своите услуги на неколку јазици како германски, англиски, италијански, фински, унгарски, норвешки и полски. Овој повеќеслоен пристап ја прави Sportuna привлечна дестинација за играчите ширум светот кои бараат разноврсно и пријателско искуство на онлајн казино.

BetiBet

BetiBet нуди спортски книги, бинго, живи и виртуелни казина. Тоа е врата каде што можете да се препуштите на љубовта кон играње слотови, прекрстување броеви, ставање карти и гребење на панели за да ги видите резултатите. Во ова казино, може да се каже дека има сè за секого.

Казиното е управувано од Pololo Gaming Ltd, бизнис со малтешка регистрација. Носи лиценца за игри од Курасао, покрај една од Орган за игри на среќа на Малта. Покрај тоа, ова казино нуди сигурна и сигурна средина и 24-часовна поддршка за корисници каде што можете да разговарате со нив.

Ова казино дополнително нуди 100% бонуси без депозит. Може да добиете 100% прв депозит во вредност до 200 евра. За спортските ентузијасти, бариерата е уште поголема: направете го вашиот првичен депозит до 500 евра, а BetiBet ќе го исполни 100%, давајќи ви пари за користење во спортската книшка, без разлика дали ќе изберете фудбал, коњски трки, голф или кој било друг Спорт. Следува втор спортски бонус од 50% со максимална вредност од 500 €.

Дополнително, BetiBet ќе ви обезбеди облог од 50 евра без ризик кога ќе се регистрирате за сметка. Ставете пари на кој било атлетски настан со коефициент од 1,5 или поголем, и тие ќе ви го вратат секој денар ако вашиот облог се изгуби.

Заклучок

Hellspin, Ivibet, Sportuna, BetiBet и Rabona се пет од најдобрите онлајн казина во кои би можеле да играте во 2022 година. На овие казина им се верува и има многу игри за играње заедно со обложување на различни видови спортови, вклучително и е-спорт. Исто така, постојат различни видови на сигурни начини на плаќање, вклучувајќи ги и криптовалутите. Значи, ако сакате да уживате и да имате подобро искуство во коцкањето, тогаш овие пет можеби се најдобри опции за вас.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести