Новиот преглед на бонус Ivibet

IvibetResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде 100% до 100 € + 120 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Ivibet is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

IviBet им нуди на новите играчи на казино пакет за добредојде до 300 евра и 170 бесплатни вртења на нивните први две депозити. Потоа можете да добиете 100% совпаѓање до 100 € плус 120 бесплатни вртења на вашиот прв депозит и до 200 € плус 50 вртења. Се применува бонус за совпаѓање од 50% на вториот депозит.

Петок има 50% бонус за повторно вчитување до 150 евра и 50 бесплатни вртења на игри во казино. Можете исто така да учествувате во трка со слот наречена Viking Treasure Battle, каде што можете да се натпреварувате за дневни награди од 500 евра и 500 бесплатни вртења и месечни награди од 15.000 евра и 15.000 бесплатни вртења.

Забелешка: Секогаш е мудро да ги прегледате условите за бонусот пред да учествувате во кој било бонус за казино.

Бонус кодовиБонус кодови
Games

Games

Казиното Ivibet има над 4000 игри, од кои повеќето се слотови. Ова ги вклучува неодамна објавените наслови како што се Cash of Command, Fisher King, Wolf Strike, Gemini Joker, Big Benji Bonanza, Merlin's Revenge Megaways, Dia Del Mariachi Megaways и Wild Portals Megaways. Казиното исто така нуди различни игри на маса, вклучувајќи европски или американски рулет, Црвена кралица или блек џек со единечна палуба, Sic Bo, Pontoon, Teen Patty, Triple Edge или Caribbean Poker, Deuces Wild, Baccarat и Craps.

слотови

Слот игрите се лесни од почетокот. Ставивте паричка, повлечете лост и баравте комбинација од симболи на линиите за плаќање. Потоа треба да ја изберете сумата за обложување, да вметнете сметка или тикет и да притиснете копче или екран за да ја започнете играта. Можете да се обложувате само 1 цент по линија по вртење или дури 100 долари по линија по вртење на истата машина. Од Ivibet, слот игрите што може да ги играте вклучуваат:

 • 20 Boost Hot
 • 9 монети
 • Под петтото сонце
 • Носорог држете и победи
 • Елвис Фрог во Вегас

Игри на маса

На јазикот на казиното, „игри на маса“ е термин за игри на среќа, како што се блек џек, играни, рулет и бакара кои се играат против казино и управувани од еден или повеќе дилери во живо. Играјте против други играчи наместо слот машини или казина на Ivibet на некои од овие игри:

 • Европски рулет
 • Црвена кралица Блек Џек
 • SicBo
 • Тинејџерката Пети
 • Deuces Wild

Казино во живо

Казината во живо ги добиваат играчите во натпреварувачки расположени бидејќи можат да играат игра во живо, исто како што би правеле во физичко казино. Овие игри се хостирани од вистински крупиери во различни студиа за игри. Казиното Ivibet има некои од најдобрите селекции за казино игри во живо, кои вклучуваат:

 • PowerUp рулет
 • Осветлување рулет
 • Аурора Блек Џек Девица
 • Лудо време
 • Бум Сити

Други игри

Покрај традиционалните достапни игри, можете да очекувате да најдете и други игри курирани од провајдери на софтвер за платформата Ivibet. Тие вклучуваат игри на тема Ноќта на вештерките, купување бонус и игри со џекпот. Тие вклучуваат:

 • Чил пустина
 • Мајмун воин
 • Caishen's Cash
 • Елвис Жаба Трувејс
 • Бонанца за Ноќта на вештерките

Software

Ivibet работи со повеќе продавачи на софтвер за да создаде постојано растечко казино лоби. Тие вклучуваат нови и добро етаблирани провајдери. Овие провајдери на софтвер имаат мандат да обезбедуваат беспрекорни, висококвалитетни и врвни казино игри оптимизирани да бидат компатибилни со различни уреди. Неколку од овие провајдери на софтвер обезбедуваат игри со дилери во живо во делот за казино во живо. Овие игри доаѓаат во форма на висококвалитетни преноси од различни студиа за игри. На масата, игрите се домаќини од шармантни и пријателски расположени крупиери од реалниот живот. Некои од вообичаените имиња што можете да ги сретнете овде се:

 • Ејнсворт
 • Betsoft
 • Играње на големо време
 • Еволуција
 • Железно куче студио

Дополнително, има стоки од поскромни, но подеднакво доверливи производители како Electric Elephant, Endorphina, Hacksaw, Mancala Gaming, Merkur, NoLimit City, Playson, Relax Gaming, Wazdan и други.

+4
+2
Затвори
Payments

Payments

Казиното Ivibet нуди бројни начини на плаќање. Бројот на достапни банкарски опции се одредува според вашата локација. Играчите можат да депонираат користејќи банкарски трансфери, е-паричници, плаќања со картички и криптовалути. Казиното Ivibet препорачува играчите да го користат истиот начин на плаќање за депозити и повлекувања. Популарните начини на плаќање вклучуваат:

 • Жиропај
 • Visa/Mastercard
 • Јетон Кеш
 • Биткоин
 • Етереум

Забелешка:

Минималниот лимит за депозит и повлекување е 10 евра. Повлекувањата се ограничени на 4000 евра дневно, 16.000 евра неделно и 50.000 евра месечно. Сите депозити подлежат на вообичаените закони за спречување перење пари, кои бараат депозитите да се обложуваат најмалку 3 пати пред да се исплатат.

Deposits

За да депонирате на Ivibet , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

PaysafeCardPaysafeCard
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Повлекувањата кај Ivibet се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+92
+90
Затвори

Валути

Чешки круниCZK

Languages

За да понуди инклузивност и добар кориснички дизајн за нивната глобална публика, казиното Ivibet е достапно на повеќе од 15 јазици. Ова им овозможува на корисниците да играат на јазик на кој најмногу им одговара. Можете да комуницирате на некои од овие јазици;

 • Англиски
 • шпански
 • италијански
 • германски
 • јапонски
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Ivibet има висока оцена за 8 и работи од 2022 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Ivibet како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Ivibet поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Ivibet . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Ivibet исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Ivibet обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Казиното Ivibet е онлајн казино лансирано во 2020 година од страна на компанијата за игри TechOptions BV. Таа поседува лиценца за коцкање од органот за игри во Курасао. Ова казино е пријателско за крипто и фиат и е достапно на најмалку 10 јазици. Исто така, соработува со врвни провајдери на софтвер, како што се NetEnt и Pragmatic Play, за да испорача извонредни, висококвалитетни игри. Стотици iGaming платформи продолжуваат да се лансираат низ целиот свет, а новите казина стануваат популарни поради нивната одлична употребливост. Ivibet е ново казино кое штотуку лансирано во 2022 година и е во сопственост на TechOptions Group BV. Тоа е сестринска компанија на Hell Spin казиното. Платформата е лиценцирана и регулирана од Управата за игри во Курасао.

Ivibet нуди целосен спектар на казино услуги и сеопфатни спортски книги. Играчите на казино можат да се нурнат во делот за казино и да го истражат експанзивното казино лоби и профитабилните бонуси. Во Ivibet се сместени преку 4000 казино игри и над 300 лоби за дилери во живо. Што повеќе можат да уживаат играчите во ова ново казино?

Продолжете да ја читате нашата рецензија за казино Ivibet за да добиете повеќе информации за тоа дали е вистинската зделка.

Зошто да играте во казиното Ivibet

И покрај тоа што е едно од неодамна лансираните казина, Ivibet е дом на над 3000 наслови на игри, вклучително и казина во живо што се пренесуваат низ целиот свет. Игрите се обезбедени од најдобрите провајдери на софтвер, како што се Pragmatic Play, Evolution Gaming, Bgaming и Belatra. Казиното има живо лоби со актуелни игри за играчи.

Играчите на платформата исто така добиваат многу награди, промоции и бонуси што го прават играњето повозбудливо. Ivibet е обезбедена платформа за игри со заштита од шифрирање и лиценцирање за заштита на сметките на луѓето од хакери. Работите на казиното се поддржани од доверлив и пријателски тим за поддршка на клиентите.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Ivibet . Посетете ја страницата Ivibet и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Во казиното Ivibet, клиентот е секогаш приоритет, поради што услугата за корисници е достапна преку онлајн разговор во живо и поддршка преку е-пошта. И двете од овие опции се достапни деноноќно. Услугата за клиенти е достапна на повеќе јазици, вклучувајќи англиски, германски, индиски, јапонски, шпански и многу повеќе.

Зошто вреди да се игра во казиното Ivibet

Казиното Ivibet е ново казино кое неодамна беше основано во 2022 година. Сепак, за краток период, го заслужи своето место меѓу најдобрите во индустријата. Со сигурна безбедност, многу јазици, и фиат и крипто, играчите се собираат на страницата во нивните илјадници. Казиното ги отвора вратите за глобалната публика, што го прави популарна опција. Дури и како ново казино, успеа да си го постави своето место во индустријата, а играчите ќе продолжат да се враќаат за повеќе.

Играчите можат да го користат едноставниот процес на регистрација во Ivibet и темелно да ги истражат сите карактеристики на казиното. Секогаш коцкајте одговорно. Коцкањето предизвикува зависност.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Ivibet , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Казино Холдем за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Ivibet има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Ivibet се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Казиното Ivibet поддржува фиат и криптовалути, што го прави едно од најотворените и најпристапните. Играчите можат да депонираат, повлекуваат и обложуваат во некои валути и многу други.

 • евра
 • американски долари
 • БТК
 • CAD
 • ЕТХ
About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov