Вести

October 10, 2023

Добијте 50% бонус за повторно вчитување до 200 евра бонус за повторно вчитување во казиното Dachbet

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Сопственост и управуван од Bellona NV, Dachbet е ново казино основано во 2021 година. Оваа веб-локација има врвна репутација за нудење игри од водечки развивачи на софтвер како NetEnt, Play'n GO, Playtech и други. Dachbet, исто така, има колекција на возбудливи бонуси и промоции, вклучувајќи го и бонусот за повторно вчитување од 200 евра. Па, за што е промоцијата? 

Добијте 50% бонус за повторно вчитување до 200 евра бонус за повторно вчитување во казиното Dachbet

Кој е бонусот за повторно вчитување од 200 евра во Dachbet?

Накратко, бонусот за повторно вчитување е награда за казино што им се дава на играчите откако ќе направат последователни депозити. Имајќи го тоа на ум, оваа страница за казино ги наградува гејмерите со бонус за повторно вчитување од 50% до 200 евра по депонирање најмалку 20 евра. Играчите мора да го депонираат потребниот износ користејќи го кодот DBETRELOAD за да се приклучат на овој возбудлив предизвик. 

На пример, можете да уплатите 200 евра во понеделник користејќи го промотивниот код. Во тој случај, ова онлајн казино ќе ве награди 50% од вашиот депозит. Ова значи дека ќе добиете бонус за повторно вчитување во вредност од 100 евра. 

Интересно е што ова казино не го специфицира референтниот период за добивање на бонусот. Промоцијата е активна за барање до 31 декември 2023 година. 

Барања за обложување и други услови

Сите бонуси и промоции на Дачбет имаат T&C, а бонусот за повторно вчитување од 50% не се разликува. Играчите кои сакаат да го наплатат бонусот и добивките акумулирани од бонус игра мора да го обложуваат бонусот + износот на депозитот 40x. На пример, ако депонирате 200 евра за да добиете 100 евра бонус за депозит, мора да обложите 40 (200 евра + 100 евра) = 12.000 евра пред да искеширате нешто. 

Во меѓувреме, бонусните О&К ги одредуваат придонесите за играта при исполнување на стапката на обложување. Како што се очекуваше, облози на онлајн слотови придонесе 100% за исполнување на барањето за превртување. Исто така, сите игри на рулет, освен Рулет во живо, придонесуваат со 10% кон оваа стапка. Значи, ако се обложите 20 € на која било титула RNG рулет, 2 € ќе смета на условот за обложување. 

Други услови за ова бонус за повторно вчитување вклучуваат:

  • Играчите мора да ја исполнат стапката на превртување во рок од 21 ден. 
  • Максималната добивка на бонус е 10x. 
  • Максималниот облог што може да се направи со помош на бонусот за депозит е 12 €. 
  • Играчите не можат да бараат повлекување ако имаат активен бонус.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година
2024-04-12

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година

Вести